.

Kometa v utkání se Zlínem dvakrát dorovnávala výsledek, nakonec bere bod

HC Kometa Brno - Aukro Berani Zlín

Branky a nahrávky: 20. Zaťovič (M. Erat, Gulaši), 40. T. Svoboda (M. Erat, J. Krejčík) – 16. Fořt (Matějíček, Valenta), 32. Honejsek (Roberts Bukarts, Freibergs). Rozhodčí: Kubičík, Šír - Zavřel, Kajínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2. Hráči zápasu: Martin Erat - Libor Kašík.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Nečas, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Freibergs, Ferenc, Matějíček, Valenta, Žižka, Petran, Gazda – Rihards Bukarts, Šťastný, Roberts Bukarts – Kubiš, Honejsek, J. Ondráček – Fořt, P. Sedláček, Okál – Klhůfek, Fryšara, Popelka.

B r n o – Kometa se po výhře v Mladé Boleslavi po týdnu představila na domácím ledě. Hostila Zlín, který dvakrát v zápase vedl. Jenže Kometa umí obracet nepříznivé výsledky a duel srovnala. Šancí měli Brňané mnoho, rozhodnout mohli ve třetí periodě, ale nakonec se šlo do prodloužení a nájezdů. V nich se prosadil domácí Vincour a hostující dvojice Okál, Fořt. Zlín si tak připsal dva body, Kometa jeden.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej plný šancí. Větší aktivitu vykazovala brněnská sestava, kterou v týdnu doplnil útočník Martin Nečas. Jeho mužstvo ohrozilo Kašíka jedenácti pokusy. Dvě gólovky měl například útočník Tomáš Svoboda, ale zlínský gólman jeho střely pochytal. Ovšem i Zlín nehrál vůbec špatně a Vejmelka se musel činit. Především po střele obránce Valenty. Berani byli nakonec ti, kteří otevřeli účet zápasu. Tomáš Fořt se šikovně projel útočným pásmem, natlačil se až před Vejmelku a bylo 0:1.

Brňané dál bušili do zlínských vrat a dočkali se zaslouženého vyrovnání. Erat parádní přihrávkou zpoza brány našel Martina Zaťoviče, jehož klička do bekhendu a zakončení mezi betony slavilo úspěch - 1:1. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Martin Nečas prožil v zápase se Zlínem obnovenou premiéru v komeťáckém dresu. Foto: Vít Novák.

Druhá část pokračovala šancí Rihardse Bukartse, který byl sám před Vejmelkou, ten jej vychytal levým betonem. I druhá třetina byla viceméně vyrovnaná a měla podobný scénář, jako ta první. Zlín šel podruhé v utkání do vedení, v přesilovce se na brankovišti nejlépe zorientoval Antonín Honejsek - 1:2. Jenže Kometa v závěru třetiny dokázala zareagovat, rovněž v přesilovce zaúřadoval Tomáš Svoboda. Tomu přihrál na pravý kruh Erat a prudká střela zapadla do Kašíkovy svatyně - 2:2.

V poslední třetině měla Kometa střeleckou převahu a také si vytvářela velké šance. Vincour trefil konstrukci brány, Čermák se Zohornou byli sami před Kašíkem, ten ale odolával i v prodloužení, které nabídlo soustavný tlak Brna, ovšem i jeden pokus Fořta, jehož únik překazil Vejmelka. Za zmínku stojí i teč Erata po Krejčíkově nahození, nic se už neujalo, Kometa musela jít do nájezdů.

V nich uspěl domácí Vincour, bohužel nikdo další se k němu nepřidal, neboť Okál s Fořtem byli úspěšní a získal pro svůj tým druhý bonusový bod.

KOM Petr Haken: Soupeři musíme pogratulovat, podal výborný výkon v obraně. Nás to stálo spoustu sil a je škoda, že jsme ve třetí třetině neproměnili šance po našem velkém tlaku, který gradoval. Asi bychom soupeři zlomili a bylo by po zápase. Nakonec se šlo až do nájezdů, ve kterých byli šťastnější hosté.
ZLN Robert Svoboda: Bylo důležité, že jsme se dostali do vedení, což domácím nevyhovovalo. Mrzí nás vyrovnání na konci třetin. Nicméně ve třetí části měla Kometa velký tlak, který jsme nakonec ustáli. Musím pochválit celý tým za bojovnost a odhodlání. Získáváme dva body po nájezdech.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně