.

Dramatický závěr vyrovnání nepřinesl. Série bude pokračovat v sobotu v Plzni

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

Branky a nahrávky: 52. H. Zohorna (M. Erat, J. Krejčík) – 22. Kracík (D. Sklenička, P. Kadlec), 24. D. Kindl (Kracík). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Hynek, Zíka. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2 Hráči zápasu: Hynek Zohorna - Jaroslav Kracík. Stav série: 3:1.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Vincour, L. Čermák (C), Vondráček.
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda – Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, P. Kadlec (C), D. Sklenička, Pulpán – Gulaš (A), Mertl, Stach – Indrák (A), Kratěna, Kantner – Schleiss, Kracík, D. Kindl – Pour, Preisinger, Hollweg.

B r n o – Čtvrtý zápas mezi Kometou a Plzní nabídl úplně všechno. Opět to bylo velké drama až do konce utkání, zkrátka bitva jako řemen. Plzeň si těsně za polovinou utkání vytvořila dvoubrankový náskok a domácí se hnali za snížením. To přišlo v 52. minutě, kdy se v přesilovce trefil Hynek Zohorna. Přes veškerou snahu dostat utkání do prodloužení se ale nakonec ze zisku prvního bodu radovali indiáni. Série bude pokračovat v sobotu na ledě Plzně.

Čtvrté utkání Generali play-off mezi Kometou a Plzní začalo svižně. Domácí si hned od úvodu snažili vynutit tlak a také měli i dobré šance. Tu největší dvojice Hynek Zohorna - Martin Nečas. Druhý jmenovaný z dobré pozice těsně minul. Poté na Svobodu střílel obránce Krejčík, lapačka plzeňského brankáře byla připravena. Hosté také vystrkovali růžky, byl to zkušený Kratěna, který si najel před Čiliaka, ale sám před ním zakončil pouze pod jeho tělo. Pohledná první třetina byla z pohledu Komety velmi dobrá, jen tomu chybělo gólové zakončení.

Druhá třetina patřila pro změnu indiánům. Ve 22. minutě nahodil Sklenička kotouč od levého mantinelu a před bránou šikovně tečoval puk do horních pater brány Jaroslav Kracík - 0:1. Hosté poprvé v sérii vedli a dál se tlačili před brněnskou bránu. Uběhlo něco málo přes dvě minuty a Plzeň šla do dvoubrankového vedení. Jaroslav Kracík našel křižnou přihrávkou volného Denise Kindla, který zamířil přesně do šibenice - 0:2.

Momentka ze zápasu Kometa - Plzeň. Foto: Jiří Grulich.

Škodovka i nadále naplno zaměstnávala domácí defenzivu, Skleničkův pokus musel Čiliak vyrazit. Kratěna měl ještě lepší možnost, sám mezi kruhy minul o kousek bránu. Kometa se snažila s výsledkem něco udělat, zahrozila Čermákem a Hynkem Zohornou, jenž tečoval těsně před Svobodou, ovšem mimo. Brňané dostali v 35. minutě velkou možnost, k dispozici měli minutovou přesilovku pět na tři. Na Svobodu sice šlo několik střel, ale gólový efekt to nepřineslo. Hosté tuto těžkou situaci zvládli.

Ve třetí části se hrál fantastický hokej. Kometa se chtěla dostat ke kontaktní brance, blízko byl Martin Nečas, který v 50. minutě trefil břevno, ale o pár chvil později přeci jen udeřilo. V přesilovce se dostal na levý kruh Hynek Zohorna a jeho dělovka proletěla do plzeňské sítě - 1:2. Brňané neskutečně tlačili, hnali se za vyrovnáním, ale hosté dělali co mohli a nakonec odolali. Vyprodaná hala tak sledovala po více jak roce porážku Komety v play-off. Série se v sobotu přesunuje do Plzně.

KOM Kamil Pokorný: Odehráli jsme první třetinu lépe než v minulém zápase. Bohužel v úvodu druhé třetiny přišly naše dvě stejné chyby. Měli jsme dostatečný počet hráčů v obranném pásmu, ale protihráče jsme si špatně rozebrali. Soupeř chyby potrestal. Potřebovali jsme dát dříve kontaktní gól. Viděli jste, co se dělo po naší brance osm minut před koncem, kdy jsme snížili. V závěru se už hrálo na jednu branku. Dnes se štěstí přiklonilo k Plzni. Tak to prostě v play-off je.
PLZ Ladislav Čihák: Viděli jsme dramatické utkání a jsem rád, že jsme konečně vstřelili první gól a následně hned druhý. Trošku nás to uklidilo a věděli jsme, že Kometa do toho bude tlačit. Dobře jsme bránili, jen škoda té situace při gólu na 1:2. Kluci ale ukázali charakter a srdce. Nevzdali jsme to, splnili přání fanoušků a vrátil sérii do Plzně.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně