.

Starší dorostenci završí nadstavbu, junioři hrají venku. Mladší dorost třikrát doma

B r n o – Po reprezentační pauze se rozbíhají také mládežnické soutěže a většina z nich spěje ke svému konci před blížícím se play-off. Zatímco starší dorostenci se v rámci posledních dvou duelů nadstavby představí doma, junioři zavítají na jih Čech a do hlavního města. Mladší dorostence čekají tři nesmírně důležitá klání před vlastním publikem. Všechny informace přináším v pravidelném týdenním přehledu.

Junioři míří na Spartu a do Budějovic

Brněnští junioři směřují do finiše základní části a nadcházejícím týdnu je čeká předposposlední venkovní trip letošní sezóny. Svěřencům Pavla Pazourka patří v tabulce momentálně třetí příčka se ziskem 75 bodů, přičemž na vedoucí duo Třinec – Plzeň ztrácejí dva body.

V pátek se modrobílí ve velmi důležitém souboji představí na ledě Českých Budějovic. Jihočechům patří v tabulce páté místo se ziskem 71 bodů a v případě úspěchu se tak mohou na svého soupeře výrazně dotáhnout. Nejproduktivnějším hráčem Motoru je Jan Bárta se 40 kanadskými body (20+20).

41. kolo DHL Extraligy juniorů
pátek
17. 2. 2017
HC Motor České Budějovice HC Kometa Brno Budvar aréna, České Budějovice

O den později zamíří Kometa do hlavního města, kde o další body svede bitvu s pražskou Spartou. Pražanům se letos zatím příliš nedaří a v tabulce jim patří až jedenácté místo se ziskem 58 bodů. Nejproduktivnějším hráčem pražského celku je Martin Svoboda se 44 body (17+27)

42. kolo DHL Extraligy juniorů
18. 2. 2017
16:00 hod.
HC Sparta Praha HC Kometa Brno Tipsport Arena, Praha

SDO završí nadstavbu domácími duely s Plzní a Spartou

Loňský šampion míří do finiše nadstavbové části sezóny a zároveň bojuje o co nejlepší výchozí pozici pro play-off. A tak tomu také je. Starší dorostenci se v tabulce nacházejí na druhém místě se ziskem 86 bodů, s jednobodovou ztrátou na vedoucí Pardubice.

Ve středu přivítají modrobílí na svém ledě plzeňské indiány, kterým v tabulce nadstavby patří osmé místo se ziskem 81 bodů. Nejproduktivnějším hráčem Západočechů v nadstavbě je Vojtěch Kovařík se ziskem 17 bodů (8+9).

16. kolo nadstavby NOEN Extraligy staršího dorostu
středa
15. 2. 2017
HC Kometa Brno HC Plzeň 1929 DRFG Arena, Brno

V pátek přivítají Brňané na svém ledě pražskou Spartu, které v tabulce patří až desáté místo se ziskem 74 bodů. Nejproduktivnějším hráčem celku z hlavního města je Vojtěch Kropáček se ziskem 13 bodů (2+11).

15. kolo nadstavby NOEN Extraligy staršího dorostu
pátek
17. 2. 2017
13:30 hod.
HC Kometa Brno HC Sparta Praha DRFG Arena, Brno

Mladší dorost třikrát před domácím publikem

Nejmladší kategorii čeká v následujícím týdnu trojice zápasu. Na úvod zápasového programu přivítají Brňané na svém ledě v rámci dohrávky pardubické Dynamo.

Celek z východu se v tabulce nachází v tabulce na druhém místě se ziskem 54 bodů, s jednobodovým náskokem právě před Kometou. V tomhle utkání tak půjde skutečně o „šest bodů“. Nejproduktivnějším hráčem Pardubice je Filip Koffer se ziskem 20 bodů (10+10).

5. kolo skupiny D ELIOD Extraligy mladšího dorostu
úterý
14. 2. 2017
HC Kometa Brno Dynamo Pardubice DRFG Arena, Brno

O dva dny později se mladší dorostenci utkají na svém ledě se stejným soupeřem, nyní v rámci patnáctého kola.

15. kolo skupiny D ELIOD Extraligy mladšího dorostu
čtvrtek
16. 2. 2017
18:00 hod.
HC Kometa Brno Dynamo Pardubice DRFG Arena, Brno

Náročný týden pro mladší dorostence uzavře nedělní duel proti Liberci, jenž je na prvním místě velkým konkurentem právě Komety. Na svém kontě má 58 bodů, a tak také tento duel bude dost možná rozhodovat o úspěchu obou celků v celé sezóně. Utkání načíná ve 12:00. Nejproduktivnější Tygrem je Lukáš Dospěl s 22 body (13+9).

16. kolo skupiny D ELIOD Extraligy mladšího dorostu
neděle