Starší dorost si poradil s Vítkovicemi, meta čtvrtého vítězství v řadě je dosažena

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 15. Zukal (Čejka), 45. Ferda (Zukal), 47. Hasoň (Havlát), 60. Havlát (Hasoň, Čejka) – 12. Toman (Raška), 50. Slánský (Malina). Rozhodčí: R. Polák, V. Král – M. Antonín, J. Vašíček. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Kometa Brno: Slavíček – Petrla, Trnka, Furch, Sedláček D., Zukal, Kratochvíl (C), Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Šimeček – Gabrhelík, Veřmiřovský, Šendera, Ďurkáč, Krčmář, Slíž – Franz, Raška, Malina (C), Maxner, Toman, Vondál, Bernát, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak, Hartmann, Šala.

B r n o – Kometa měla před utkáním s Vítkovicemi rozehranou sérii třech výher v řadě. V jedenácté minutě ale hosté vstřelili branku a vize čtvrté výhry v řadě byla v mlze. Naštěstí pro domácí se ale Brno vzchopilo a díky třem brankám v řadě si pojistilo i čtvrté vítězné tažení za sebou. Tentokrát to ze strany soupeře schytaly Vítkovice.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si ve dvanácté minutě hry vystřelili vedení. Úvodní branka vznikla hned po buly, když se Roman Toman prosmýkl mezi dvěma komeťáky a prorazil si tak cestu ke Slavíčkovi. Brněnského gólmana překonal střelou švihem.

Vítkovičtí se ale z vedení neradovali moc dlouho. O tři minuty později se ozvala i Kometa, která odpověděla na inkasovaný gól. Přesilová hra Brna přinesla vyrovnání, které se seběhlo po rychlé akci Čejky a Zukala. První jmenovaný obkroužil bránu a od pravé tyčky poslal přesný pass na Lukáše Zukala. Ten rychle kotouč zasunul mezi betony chytajícího Šimečka.

Ve druhé třetině se sice skóre neměnilo, ale bylo jasně vidět, že Kometa drží otěže zápasu. Byla jednoznačně aktivnějším týmem, ale skórovat v prostřední dějství nedokázala. To ostatně ani Vítkovice, takže stav byl i po druhé dvacetiminutovce stále 1:1.

V poslední části to už byla jiná. V pětačtyřicáté minutě Kometa ukázala svoji převahu a otočila skóre. Na 2:1 navyšoval Radim Ferda, jenž se před branou Vítkovic chopil kotouče. S pukem na holi objel Šimečka a zasunul do odkryté části klece. O dvě minuty později ale Brno svůj náskok ještě navýšilo. Navýšení si ale zavinili hosté vlastním gólem, protože střela Jana Hasoně trefila beton Šimáčka a od něj se kotouč odrazil do projíždějícího beka Vítkovic. Od hostujícího hráče touš odskočil za záda gólmana. A tak se Kometa mohla radovat, že si celkem bez práce připsala další branku.

Třetí třetina byla velmi produktivní, protože hráči ostravského celku dokázali snížit na rozdíl, který si sami zavinili. Nicméně branku na 3:2 si připsal Lukáš Slaný při úniku dva na jednoho. Slaný u levého kruhu, po nahrávce Maliny, zpracoval puk bruslí a posléze vypálil pod Slavíčkovu lapačku.

Žádné velké drama se ale nekonalo. Ačkoliv se o Vítkovice ještě pokoušeli, ale to se jim vymstilo. Sotva odvolali svého gólmana, Kometa se ve středním pásmu zmocnila puku a byl to Robert Havlát, kdo pojistil výhru domácích. Již čtvrtou v řadě.

KOM Marek Moskal: Byl to velmi kvalitní zápas. Naše nasazení bylo po celý čas zápasu stoprocentní. Měli jsme hodně šancí, ale málo jsme jich proměnili. Mohli jsme vidět situace tři na dva, kterým se věnujeme na tréninzích, protože se nám moc nedaří. Za nerozhodného stavu jsme se nechtěli stáhnout, hráli jsme trpělivě a nakonec se nám podařily dát góly.
VIT Pavel Hulva: V utkání byly dva klíčové momenty. První byl gól z jasného ofsajdu, ale byla nám řečeno, že rozhodčí se učí, že jsou mladí. Další věc je, že jsme dvakrát nedali tutovku. I za stavu 3:2 jsme měli nějaké brankové situace, ale bohužel jsme je neproměnili. Místo toho, abychom šli do power play, náš hráč fauloval v útočném pásmu a bylo po zápase.