Tři minuty okolo druhé přestávky rozhodly, juniorka nestačila na Olomouc

Tři minuty okolo druhé přestávky rozhodly, juniorka nestačila na Olomouc

HC Kometa Brno - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 15. Raška (Zohorna, Klaus), 50. Jenyš (Papp), 59. Zbořil – 4. Jergl (Brančík), 40. Bauer (Zezula), 41. Fibrich (Rajnoch), 42. Rašner (Jergl, Škůrek). Rozhodčí: Homola – Otáhal, Měkýš. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1. 1:4, 3:4.
HC Kometa Brno: Klimeš (Jekel) – Šidák, Cívka, Štancl, Sedlák (C), Zbořil, Vlček, Vojáček, Vágner – Kozel, Klaus, Papp, Raška, Mrázek, Jenyš, Beneš, Boček, Zohorna R., Boltvan, Grünwald, Ondráček.
HC Olomouc: Kochta (Slezák) – Škůrek, Hradil, Brančík, Soukal, Rašner, Brandýs – Markl, Bauer, Fibrich, Jergl, Kocián, Rajnoch, Králík, Ostřanský, Vrána, Beták, Zezula, Nedopil, Čamek.

B r n o – Velmi vyrovnaný byl dlouho zápas juniorek Brna a Olomouce. Ve čtyřicáté minutě se ale hosté ujali podruhé v zápase vedení. Na místo, aby Kometa vlétla do třetí třetiny a snažila se otočit výsledek utkání, hned v prvních dvou minutách závěrečné dvacetiminutovky přidali hosté další dva góly. Brňané sice ještě zabrali a minutu a půl před koncem Zbořil trefil kontaktní gól, na body už to však nestačilo. Juniorka Kometa tak v prvním domácím zápase sezony poprvé ztratila body.

Komentář k zápasu

Hned od prvních minut duelu dvou moravských týmů se bylo na co dívat. K ostrému startu pomohla olomoucká přesilovka poté, co Kometa ve druhé minutě chvíli hrála v šesti. Potrestat to hosté dokázali vteřinu před koncem přesilové hry. Přitom se nejednalo o klasický přesilovkou gól, ale o rychlý útok, na jehož konci Brančík ideálně přihrál před branku Aleši Jerglovi, který dokázal překonat přemisťujícího se Klimeše. Po vstřelené brance byli hosté chvíli aktivnějším týmem, poté se ale hra opět vyrovnala.

Na obou stranách ledu bylo k vidění dost brankových příležitostí, střelci ale většinou v klíčový moment nedokázali trefit branku. A když už ano, puk zastavil brankář v ní. Změna nastala v patnácté minutě. Klaus nabil mezi kruhy Zohornovi a zdálo se, že bude střílet. Namísto toho ale člen známé hokejové rodiny ještě přihrál před branku na zcela volného Adama Rašku. Ten prokázal šikovné ruce a po rychlém blafáků zasunul puk za brankovou čáru. Ještě v první třetině měli oba týmy možnosti se ujmout vedení, do kabin se však šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina se od té první výrazně nelišila. Snad jen o něco více ze hry měli domácí. Především střelec první branky Komety Raška byl i nadále hodně aktivní. Několikrát se mu podařilo probít až před olomouckou branku, na Kochtu v ní se mu však vyzrát nepodařilo. Tlak Komety kumuloval okolo prostředku zápasu, branku ale domácí nevstřelili.

Blízko k tomu měl domácí Vágner až ve třicáté sedmé minutě, kdy za ním na vzdálenější tyč propadla Jenyšova přihrávka. Kochta se ale blýskl výborným zákrokem vyrážečkou. Když už se zdálo, že druhá třetina skončí bez branek, Hanáci udeřili. Michal Zezula poslal z levého křídla kotouč mezi kruhy na volného Dominika Bauera. Ten měl dost času namířit a využil ho bezezbytku. Na ránu přesně do pravého horního růžku byl Klimeš krátký. Před poslední třetinou se tak Olomouc dostala o krok napřed.

Start třetí třetiny se proměnil v klíčovou pasáž zápasu. Z očekávané snahy Brna o vyrovnání nic nebylo. V čase 40:51 totiž Rajnoch od pravého mantinelu našel najíždějícího Josefa Fibricha, který jen nastavil hůl a usměrnil puk do sítě. Za necelou minutu se hosté radovali z tříbrankového vedení. V přesilovce poslal Jergl křížný pas přesně do rány Alexi Rašnerovi. Jeho volej málem protrhl síť domácí branky.

Kometě chvíli trvalo, než se po tvrdém direktu vrátila do zápasu. Postupem času se ji ale přeci jen dařilo zavírat hosty v jejich obranném pásmu. Jiskřičku naděje pak zažehl v padesáté minutě Pavel Jenyš. Z levého kruhu se trefil přesně do pravého horního růžky branky, velmi podobně jako při druhé trefě Olomouce Bauer. Kometa se hnala i dál za vyrovnáním, místy však její snaha byla křečovitá. Příliš nepomohla ani přesilová hra. Minutu a půl před třetí sirénou se ale přeci jen podařilo Brňanům vsítit i kontaktní gól. Po Raškově akci na pravém křídle se puk dostal na levý kruh, odkud Jakub Zbořil propálil klubko těl před olomouckou brankou. V samotném závěru vyzkoušela Kometa pochopitelně i hru bez brankáře, úspěch však už nepřišel. Plný bodový zisk si tak na Hanou odvezli hostující hráči.

Ohlasy trenérů

KOM Pavel Pazourek: Zápas jsme si promarnili ve druhé třetině, kdy jsme byli lepší, ale nedokázali jsme skórovat. Navíc jsme první tři góly inkasovali po zbytečných chybách. Dnes jsme nešli tolik za vítězstvím jako zápasy před tím, byli jsme křečovití a bez důrazu.
OLO Kamil Přecechtěl Sledovali jsme duel kvalitních mužstev, utkání s velkým nasazením a dobrým bruslením. Utkání paradoxně rozhodla druhá třetina, kterou jsme vyhráli 1:0, ale měli jsme ji prohrát 4:0. Domácí nevyužili řady šancí a obrovského tlaku, který měli, my jsme naopak skórovali z akce, která prakticky o ničem nebyla. Nejspíš to domácí mužstvo lehce srazilo dolů, a proto na začátku třetí třetiny hned inkasovali.
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál