4. finále ELH: Kometa - Zlín 3:1

Kometa v posledním kole porazila Zlín. Skončila osmá a předkolo začne doma!

HC Kometa Brno - PSG Zlín

Branky a nahrávky: 4. Petrovický (Hruška M.), 8. Čermák (tr. stř.), 33. Bičánek (Divíšek), 38. Vašíček (Holec, Petrovický) - 27. Holík (Důras, Veselý). Rozhodčí: Hradil, Kalivoda – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 13:13, navíc Žižka, Svoboda T. (oba KOM) a Čajánek (ZLN) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Kometa Brno: Trvaj ★ – Žižka, Kováčik, Malec, Milan Hruška, Bičánek (C), Švrček, Vašíček – Němec, Čermák, Dlouhý – Holec, Petrovický, Erat – Jakub Svoboda, Divíšek, Tomáš Svoboda – Zohorna, Koreis, Jaroslav Svoboda.
PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Galvas, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Míka – Holík ★, Leška, Köhler – Důras, Čajánek (C), Veselý – Melenovský, Vlach, Ondráček – Kubiš, Fořt, Čech Filip.

B r n o – Poměrně jasný průběh mělo poslední extraligové kolo mezi Kometou a Zlínem. Už ve 4. minutě se trefil v oslabení Petrovický, jehož ve stejném počtu hráčů na ledě napodobil i Leoš Čermák. Brno si náskok celý zápas hlídalo, a postupně přidalo ještě další dvě branky. Zlín kvůli prohře spadl ze šestého místa do předkola. Kometa je nakonec osmá a do předkola získala výhodu domácího prostředí.

Do posledního kola základní části Tipsport extraligy 2011/2012 vkročila Kometa pohádkově. I když se dostala hned ve druhé minutě do oslabení, neinkasovala. Naopak se radovala! Hruškovo vyhození dosprintoval Róbert Petrovický a po bekhendové kličce vsítil svoji osmou branku sezóny – 1:0.

Husarský kousek napodobila Kometa znova v sedmé minutě, kdy ujel znova v oslabení do trháku Leoš Čermák, ale byl faulován. Z trestného střílení se s velkou porcí štěstí prosadil a vsítil dvanáctou brněnskou branku v oslabení v sezóně. Přes velký počet šancí na obou stranách už vyprodaná KAJOT ARENA do konce první části gól neviděla.

Musela si počkat do 27. minuty, kdy Bičánkův faul potrestal mladý Petr Holík. Drobný útočník překonal Trvaje po nečekané přihrávce zpoza brány ranou z první. Pokud by se někomu zdálo, že utkání zdramatizoval, bylo by zdání jen chvilkové.

Po šesti minutách hry faulovali Čech s Čajánkem, kteří Brnu poskytli dvojnásobnou početní výhodu. Po 17 vteřinách ji rázně ukončil Radim Bičánek, jenž díky cloně Divíška propálil Sedláčka od modré čáry. Dvě minuty před koncem druhé části pojistil brněnské vedení další bek. Jiří Vašíček trefil od modré čáry pravou šibenici – 4:1.

V poslední třetině začaly na ledě jiskřit emoce. Kometa to odnesla 34 trestnými minutami a Zlín osmnácti. Většinou se jednalo o společná vyloučení na obou stranách. Osobní trest na 10 minut inkasovali Tomáš Žižka s Tomášem Svobodou.

Góly už nepadaly a bylo tedy jasné, že utkání skončí poměrem 4:1. Kvůli tomu spadl Zlín z šestého místa na sedmé a Kometa musela čekat, jak dopadne souběžně hraný zápas ve Vítkovicích. Po výhře týmu z Ostravy končí Kometa na osmé příčce před devátým Kladnem. Se stejným soupeřem si to rozdá v předkole play-off. Brno bude boje o play-off začínat již ve středu a čtvrtek v domácím prostředí.

KOM Lubomír Oslizlo: Utkání rozhodla první třetina, kdy jsme dali dva góly v oslabení. Zlínu se sice podařilo ještě korigovat výsledek v úvodu druhé třetiny, další naše dva góly ale odpor soupeře zlomily. Závěr byl hodně nervózní. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.
ZLN Rostislav Vlach: Přijeli jsme bojovat o čtvrtfinále, bohužel takto se o postup nehraje. Výkon z naší strany byl velmi špatný. Možná u nás při chybách v přesilovkách sehrálo roli podcenění, ovšem mohlo také jít o přemíru snahy. Nemělo by se stávat, že soupeř vstřelí dva góly při naší přesilovce. Za stavu 0:2 bylo v Brně před takovou diváckou kulisou těžké výsledek obracet.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně