Zlín čtvrtý zápas zvládl a vyrovnal stav série

Aukro Berani Zlín - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 14. Ondráček (Leška, Čajánek), 26. Svoboda (A. Holík), 33. Kubiš (Leška, Urbanec), 36. Vlach (P. Holík), 43. Ondráček (Marušák, Čajánek) – 37. Mrázek, 40. Němec (Ton), 55. Káňa (Ptáček, Malec). Rozhodčí: Hradil, Fraňo - Bláha, Špůr. Vyloučení: 11:8 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6510. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3. Nejlepší hráči zápasu: Jiří Ondráček - Petr Mrázek. Stav série: 2:2.
Aukro Berani Zlín: Kašík - Marušák, Valenta, Holík, Žižka, Kotvan, Urbanec, Stuchlík – Ondráček, Čajánek, Veselý – Holík, Vlach, Říčka – J. Svoboda, Leška, Kubiš – Okál, Sedláček, Köhler.
HC Kometa Brno: Čiliak (36. Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kuboš, Hájek – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Zohorna, Honejsek – Káňa, Čermák, Mrázek.

Z l í n - Druhý zápas na venkovním hřišti nevyšel. Kometa nedokázala navázat na výhru z nedělního odpoledne a podlehla soupeři 5:3. Ačkoliv se modrobílá družina prala do posledních minut, kýžené vyrovnání se nekonalo. Do Brna se tak vrací série za stavu 2:2. Ta bude pokračovat ve čtvrtek v DRFG Areně.

První třetina nabídla málo pohledného hokeje, což však diváci viděli, bylo velké množství trestů na obou stranách. Ani jeden z týmů však přesilovky nedokázal využít. Přesto se několik možností urodilo, především Kašík musel zasahovat v nebezpečných brněnských početních výhodách. Náhradník za Štůralu ale několik možností Komety pochytal, největší možnost na otevření skóre měl Dočekal, ale nedal. Stav se v první třetině přeci jen změnil. Leška vystřelil z pravého kruhu, Čiliak vyrazil puk pouze na hůl Jiřího Ondráčka, který ve čtrnácté minutě doklepl puk do sítě – 1:0.

Ve druhé části chtěl Kometa smazat náskok Zlína, o vyrovnání se pokoušel Honejsek, ale Kašík se vrhl bývalému spoluhráči pod nohy a tutovky Brna zlikvidoval. Poté dostalo PSG Kometu pod tlak a velký závar zakončil Jakub Svoboda - 2:0. Po polovině duelu bylo pro hosty ještě hůř, Leška překvapil Čiliaka, když se zjevil před brněnským brankářem a odražený kotouč naservíroval na čepel Pavla Kubiše, který puk poslal do odkryté branky – 3:0.

Aby toho nebylo málo, o pár chvil později vyhnal Čiliaka z brány Roman Vlach, který se dostal k odražené střele Holíka do tyče a pak už to bylo snadné – 4:0. Brno se dostalo do hry až v závěru třetiny. Nejprve se po buly střelecky prosadil Petr Mrázek a čtyři vteřiny před koncem druhé periody zavěsil po přihrávce Tona puk do sítě Vojtěch Němec - 4:2.

Sotva se diváci usadili do hlediště, Zlín kontroval rychlou odpovědí. Jiří Ondráček využil přihrávky Marušáka a překonal padajícího Faltera – 5:2. Kometa se snažila s výsledkem ještě něco udělat, také se to dařilo. Šest minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje Jan Káňa, který vymetl růžek Kašíkovy brány - 5:3.

Vzápětí mohlo být pro brněnský tým ještě lépe, ale Malcova střela byla vyhodnocena jako postavení hráče v brankovišti. Víc už se tedy nestalo a ševci si dokráčeli pro vyrovnání v sérii. Stav je tak 2:2.

ZLN Juraj Jurík: Podali jsme lepší výkon, s trochou štěstí v koncovce jsme utkání zvládli a jsme rádi, že stav je opět srovnaný. Na obou stranách je to psychicky stejné a šance jsou stále vyrovnané. Povedli se nám udělat nějaký změny a ukázalo se to jako správný krok.
KOM Vladimír Kýhos: Věděli jsme, že Zlín bude ve stejné situaci jako my doma. Je to složité pro mužstvo, protože ví, že musí vyhrát. Z naší strany to byl odlišný výkon, domácí byli podstatně lepší. Chtěli jsme hrát stejný hokej jako včera, to bohužel nešlo a takto se hrát nedalo. V neděli jsem pochválil celé mužstvo, dnes mohu pouze Leoše Čermáka a Jana Káňu. Ostatní hráči jsou pro mě zklamáním. První lajna inkasovala čtyři góly z pěti, to se prostě nesmí stávat.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně