Kometa začala sérii prohrou, Zlín získal první bod v prodloužení

HC Kometa Brno - Aukro Berani Zlín

Branky a nahrávky: 14. Čermák (Káňa, Vágner), 60. Němec (Koreis, Kováčik) – 31. Žižka (Marušák, Čajánek), 31. Vlach (TS), 61. Okál (Marušák, Leška). Rozhodčí: Šindler, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Hráči zápasu: Vojtěch Němec - Tomáš Žižka. Stav série: 0:1.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Hájek – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, H. Zohorna, Honejsek – Káňa, Čermák (C), Mrázek.
Aukro Berani Zlín: Štůrala – Horák, Marušák, Žižka, Valenta, Řezníček, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek (C), Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Leška, Okál – Sedláček, Fořt, Ondráček.

B r n o – Drama až do konce, tak by se dal nazvat souboj mezi loňskými finalisty. Kometa otevřela skóre zásluhou Čermáka, leč během osmnácti vteřin otočil vývoj utkání Žižka a posléze z trestného střílení Vlach. Kometa se snažila, ale cestu přes zlínskou tvrz nemohla stále najít. Až jedenáct vteřin před koncem třetí části vyrovnal v power-play Vojtěch Němec. Jenže PSG stačilo k vítěznému gólu v prodloužení jen šestačtyřicet vteřin. Prosadil se tečující Zdeněk Okál.

Třaskavá bitva na moravském poli vypukla ve středu večer. Kometa začala proti Zlínu hodně opatrně, trpělivě vyčkávala s čím přijde soupeř. Krom několik střel však Čiliaka nevyvedla z míry. Sama se pak dostala do obrovské šance. Burian ujížděl spolu s Vondráčkem proti jedinému obránci, nakonec zakončil prvně jmenovaný, ale Štůrala si věděl rady. Úvodní branka čtvrtfinálové série přišla ve čtrnácté minutě. Leoš Čermák se dostal na modré čáře k puku, jako hladový vlčák se prodral mezi obránci a střelou z mezikruží překvapil zlínského strážce svatyně – 1:0.

Domácí byli o něco aktivnější a další pokus přišel po přihrávce Tona a střely Němce. Proti jeho pokusu se však Štůrala fantasticky dokázal přesunout. Čiliaka hosté zaměstnali pouze šesti pokusy, většinou si slovenský brankář bezpečně poradil. Třetina tak skončila lépe pro Brno.

Druhá část nabídla dobrou šanci až v polovině třetině. Malec si v přesilovce najel na dobrou přihrávku, bohužel pro Kometu netrefil o chloupek zařízení. A tak se do té doby nevýrazný Zlín prosadil z takřka náhodné šance. Obránce Tomáš Žižka vystartoval z trestné lavice a pěknou střelou do šibenice překonal Čiliaka – 1:1.

Aby toho nebylo málo, černou brněnskou osmnácti vteřinovku korunoval Roman Vlach, kterého v poslední chvíli zahákoval Kováčik a zlínský útočník z následného trestného střílení překonal brněnského brankáře nad vyrážečku – 1:2. Domácí byli z bleskového obratu hodně překvapení a do konce druhé části toho přes tradičně zhuštěný obranný val ševců nevymysleli.

Třetí perioda mnoho zajímavého nepřinesla, Kometa se těžko dostávala před dobře bránící Zlín a co šlo na Štůralu, to většinou hostující mág pochytal. Až v závěrečném power-play se děly velké věci. Nejprve Říčka vyhodil puk do hlediště a za tento přestupek vyfasoval menší trest. Kouč Kýhos ihned reagoval odvoláním brankáře a Kometa hrála v šesti. Jedenáct vteřin před závěrečným klaksonem rozburácel vyprodanou DRFG Arenu přesně pálící Vojtěch Němec - 2:2.

Z prodloužení uběhlo pouze šestačtyřicet vteřin a bylo hotovo. Nahození Marušáka tečoval Zdeněk Okál a bylo jasné, že PSG si připíše první bod v sérii. Kometa ačkoliv neinkasovala jediný menší nebo větší trest, na domácím ledě prohrála - 2:3.

KOM Vladimír Kýhos: Byl to neurovnaný hokej, dlouho trvalo, než se oba celky dostaly do tempa. Na nás se projevila nervozita a díky tomu jsme nabídli soupeři možnosti. Hráče upozorňujeme na to, že Zlín je chytrý a čeká na chyby. Udělali jsme dvě zásadní a inkasovali. Když soupeř vede, je těžké proti němu hrát. Dělali jsme mnoho chyb i v rozehrávkách ve vlastním pásmu, což se nám většinou nestávalo. Je stále začátek série, jedeme dál.
ZLN Juraj Jurík: Byl to klasický boj a úvodní duel souboje. Sledovali jsme hodně nepřesností a neurovnaný hokej. Začátek nám celkem vyšel, ale pak se Kometa nadechla a z tlaku se prosadila. Ve druhé části se hra srovnala, šli jsme do trháku, což bylo pro nás důležité. Soustředili jsme se na obranu, nakonec jsme však inkasovali vyrovnácí gól. Prodloužení je o štěstí.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně