.

Kometa skončila na devátém místě a v předkole vyzve Chomutov

HC Kometa Brno - PSG Zlín

Branky a nahrávky: 36. Němec (Špirko, Káňa), 41. H. Zohorna – 5. Ondráček (Maruna, Horák), 43. Říčka (Žižka, Matějíček), 48. Šťastný (Čachotský), 53. Čech (Matějíček, Čachotský). Rozhodčí: Čech, Fraňo - Frodl, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 23:24 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:4. Hráči utkání: Martin Dočekal - Petr Holík.
HC Kometa Brno: Falter – Kozák, Kuboš, Dujsík, Kováčik, Malec, Štindl, Mikyska, Trška – Káňa, Němec, Špirko – Ostřížek, Hruška (C), H. Zohorna – Havránek, Raška, Mrázek – Burian, Dočekal, R. Zohorna.
PSG Zlín: Zavadil – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Řezníček, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Štumpf – Kubiš, Maruna, Ondráček – Čech, Šťastný, Čachotský.

B r n o – Dobojováno, alespoň tedy v základní části. Nyní čeká na Kometu předkolo a protivník z Chomutova. O soupeři rozhodla domácí prohra brněnského celku se Zlínem. Byť Brňané vedli na začátku třetí části 2:1, nakonec prohráli 2:4. Zlín si připsal tři body a jde na Třinec. Kometa vyzve Chomutov.

Na soupisce Komety se v posledním kole základní části objevili hned tři dorostenci – náhradní gólman Slavíček, útočník Havránek a obránce Mikyska. Trenéři před play-off šetřili některé opory a v úvodních minutách to bylo znát. První šanci si vytvořil Bukarts, ale Falter jeho pokus chytil. Hosté byli aktivnější a v páté minutě se dočkali vedení. Jiří Ondráček napřáhl za modrou čárou a prostřelil klubko těl včetně brněnského brankáře – 0:1.

Postupem času se Brňané dostali do tempa a vytvářeli si šance, ale ani Dočekal a následně Němec na Zavadila nevyzráli. Ještě nedávný brankář druholigového Hodonína v první části odolal a v souboji potencionálních soupeřů pro předkolo play-off se šlo do kabin lépe týmu PSG.

Ve druhé třetině byla Kometa o něco málo lepší, byť se soupeř občas dostal do slibné možnosti především v přesilovce, Falter všechny rány dobře viděl. Početní výhodu nakonec využila Kometa, v šestatřicáté minutě rozebrali zlínskou obranu Špirko s Vojtěchem Němcem a nejproduktivnější hráč Brna propasíroval na zadní tyči kotouč za Zavadila – 1:1. Kometa se tak zaslouženě dočkala vyrovnání a v závěru mohla jít dokonce do vedení. Kováčikova bomba zazvonila o tyč Zavadilovy svatyně.

Třetí část začala brněnskou přesilovkou. Tu po třiceti vteřinách využil Hynek Zohorna, ke kterému se odrazil kotouč a pro domácího hráče nebyl problém trefit odkrytou klec – 2:1. Za dvě minuty bylo znovu vyrovnáno, v přesilovce propasíroval puk za Falterova záda Robert Říčka - 2:2. Uběhlo pět minut a po levé straně se prohnal David Šťastný a jeho pumelice zapadla přesně do šibenice – 2:3. Sedm minut před koncem základní hrací doby zvýšil bekhendem Filip Čech stojící sám u pravé tyče – 2:4.

V závěru ještě nedal trestné střílení Vlach, výsledek nezměnila ani závěrečná power-play Komety. Ševci tak získali tři body a jdou v předkole na Třinec. Brno vyzve Chomutov.

KOM Martin Pešout: Utkání bylo odehrané ve vysokém tempu, hodně se bruslilo. Pro nás je velké pozitivum, že jsme Zlínu stačili i s šestnáctiletým a sedmnáctiletým Mikyskou, respektive Havránkem, což je příslib do budoucna. Jsme rádi, že jsme si mohli psychicky odpočinout a nehrát toto utkání nadoraz. Čeká nás silný Chomutov, který jsem před sedmi lety vedl a hrál jsem s ním proti Brnu play-off. Teď to bude obráceně.
ZLN Juraj Jurík: Na obou týmech bylo vidět, že soutěž začíná až v pondělí. Byli jsme efektivnější, proto jsme dneska zvítězili. Jinak to bylo pěkné utkání, padlo hodně gólů, diváci se museli bavit. Čeká na nás Třinec, se kterým sice máme zápornou bilanci, ale uvidíme v příštím týdnu, jak nám to proti nim půjde v předkole.