Kometa nezvládla domácí utkání s Litvínovem, hosté si odvážejí všechny body

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov

Branky a nahrávky: 58. Kuboš (Káňa, Špirko) – 4. Martynek (Hanzl, Kubát), 15. Doležal (Válek, Jurčík), 21. Pavlík (Lukeš, Kubát), 22. Černý (Hanzl, Trávníček), 52. Jurčík (Doležal), 57. Gerhát (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Čech, Hradil – Bryška, Lukš. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7372. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 0:6, 1:6.
HC Kometa Brno: Čiliak (od 21. Falter) – Kaberle, Koch, Kozák, Kuboš, Malec, Dujsík, Kováčik – Burian, Hruška (C), Ton – Káňa, Němec, Špirko – Vondráček, Koreis, H. Zohorna – Dostálek, Dočekal, R. Zohorna.
HC Verva Litvínov: Petrásek – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Černý, Frolo, Gula – Lukeš, Hübl, Gerhát – Trávníček (C), Hanzl, Martynek – Piroš, Reichel, Hořava – Doležal, Válek, Jurčík.

B r n o – Souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky dopadl lépe pro loňského mistra Tipsport extraligy, který zvítězil na jihu Moravy 6:1. Rozhodl o tom již v první třetině, kdy si vypracoval dvoubrankové vedení a vítězství pečetil na startu druhé dvacetiminutovky, kdy dvěma slepenými brankami opařil modrobílé hokejisty. Tři body míří pod Krušné hory.

Úvod souboje pátečního utkání byl spíše opatrný. Kometa se sice snažila dostat do vedení svojí aktivní hrou, nicméně to byli hosté, kteří se poprvé radovali ze vstřelené branky. Rostislav Martynek dostal mezi kruhy dostatek prostoru, aby zamířil nad Čiliakovo rameno.

Vzápětí dostali domácí možnost vyrovnat, když za katr putoval Miloslav Hořava, svěřenci Aloise Hadamczika nesehráli přesilovou hru špatně, gólovou situaci si však vytvořit nedokázali. Největší šanci domácích měl kapitán Hruška, sám před Petráskem ale nedotáhl forhendový blafák do úspěšného konce. V čase 14:13 klesla na brněnském stadionu průměrná nálada na nižší hodnoty. Jiří Doležal se po nenápadné střele, která zapadla za Čiliaka, mohl radovat z druhé branky svého celku.

Na startu prostřední části se příznivcům modrobílých barev dýchalo ještě o něco hůře. Početí výhodu, která pokračovala ze závěru první třetiny, využil ranou z levého kruhu Filip Pavlík. Po třetí inkasované brance přenechal domácí gólman místo v brankovišti svému kolegovi Martinu Falterovi, ani on však nedokázal dlouho odolávat v laufu hrajícím hokejistům Vervy. Kamil Černý dostal nabídku on Robina Hanzla mezi kruhy, z nebezpečného prostoru se nemýlil a Litvínov vedl v Brně již o čtyři branky.

Skóre se do hvizdu, který ukončil druhou dvacetiminutovku, už nepohnulo. Největší příležitost domácích měl na své holi Jakub Koreis, po chytře provedené bekhendové kličce těsně před Petráskem ale puk do odkryté brány cestu nenašel.

V závěrečné dvacetiminutovce byla brněnská zkáza dokonána. Krátce po polovině třetího dějství vypíchl kotouč Martinu Falterovi Jiří Doležal a poslal jej na úplně volného Ondřeje Jurčíka, který neměl problém zvýšit na 0:5, stejně jako jeho spoluhráč František Gerhát o pár minut později, který přidal další branku Vervy.

Čestný úspěch na gólové konto Komety připsal obránce Petr Kuboš střelou od modré čáry, která zazvonila na Petráskovu tyč a propadla do sítě. Modrobílé partě se tak nepodařilo navázat na dobrý výkon z posledního domácího utkání proti Vítkovicím a tentokrát vycházejí z duelu v Brně naprázdno.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně