Cenná výhra! Kometa zdolala Hradec a přiblížila se předkolu play-off

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 37. R. Zohorna (Kováčik, Hanzlík), 44. Ton (Koreis, Burian), 60. Koreis (Káňa, Hanzlík). Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SVK) – Zíka, Jindra. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7483. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 3:0.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štindl, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec, Kozák – Ton, Hruška, Ostřížek – Špirko, Němec, Káňa – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – R. Zohorna, Koreis, Burian – F. Dvořák.
Mountfield HK: Kacetl – Plášil, Pláněk, Čáp,K.Pilař, Vašíček, Dietz, Hronek – Dej, Knotek, Bednář (C) – Červený, Ihnačák, Honejsek – Šimánek, R.Pilař, Kudrna – Courchaine, Vantuch, Köhler.

B r n o – Hokejistům brněnské Komety se podařilo prolomit sérii porážek, když v utkání 45. kola Tipsport extraligy zdolali v domácím prostředí Hradec Králové v poměru 3:0. Vítěznou branku vsítil ve 37. minutě Radim Zohorna. Na výhře modrobílého celku měl lví podíl brankář Marek Čiliak, jenž kryl všech 29 střel soupeře. Kometa tak díky této výhře a také díky zaváhání konkurentů navýšila svůj náskok na jedenáctou, první nepostupovou příčku do play off, na osm bodů.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté. Hned v první minutě využil okénka v obraně Honejsek. Hradecký útočník si najel před Marka Čiliaka, jenž svého bývalého spoluhráče vychytal ukázkovým zákrokem lapačkou. Hosté slovenského brankáře zaměstnávali i nadále. Čiliak si ovšem se všemi šancemi východočeského celku poradil. Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose následně nevyužili přesilovou hru a ve zbytku třetiny se častěji dostávali do zakončení domácí. Ve čtrnácté minutě fauloval Dietz a modrobílí získali možnost přesilové hry. Ta sice svěřencům Libora Zábranského nevyšla, Brňané však od té chvíle začali hrát aktivněji a častěji se dostávali do zakončení. Hradeckého brankáře Kacetla ovšem vážněji v první třetině neprověřili.

Na začátku druhé části měli podobně jako v úvodě první třetiny více ze hry hokejisté Hradce. Svůj tým ovšem znovu podržel Čiliak, který zakročil jak proti nebezpečné střele Šimánka z mezikruží, tak proti následné neméně jedovaté dorážce Radka Pilaře. Po vyloučení Buriana hráli hosté druhou přesilovou hru. V té se jim však vůbec nedařilo, a tak začali otěže utkání postupně přebírat domácí. Ve 29. minutě se dostal do dobré šance Špirko, tváří v tvář Kacetlovi ovšem poslal puk mimo bránu. Hradecký gólman následně musel zasahovat proti tvrdým střelám Malce a Tršky od modré čáry, ale s oběma si poradil. Čiliak v následujících minutách nezůstal pozadu. Nejprve zasáhl proti Knotkově šanci, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Čekání na gól ukončili domácí. Ve 37. minutě Kováčik kvalitním bekhendovým pasem uvolnil Radima Zohornu, jenž měl na levém křídle volnou cestu k bráně, přičemž poslal puk pod Kacetlovou lapačkou do brány. Modrobílí měli do konce druhé části navrch, ovšem další branku do přestávky nepřidali.

Druhé branky se brněnští fanoušci dočkali na úvod třetí třetiny. Na začátku 44. minuty nabil Koreis před bránu Petru Tonovi, jenž poslal puk nad Kacetlovo rameno do brány. Domácí mohli zpečetit svou výhru v následné přesilové hře po faulu Vantucha, Trškovu dobrou střelu od modré čáry dokázal Kacetl eliminovat betonem. Domácí měli ve třetí části utkání pevně ve svých otěžích a kontrolovali svůj dvoubrankový náskok. Ten ještě mohl navýšit po zadovce Čermáka Vondráček: tváří v tvář dobře chytajícímu Kacetlovi ovšem neuspěl. Výhru modrobílého celku tak pojistil v poslední minutě gólem do prázdné brány Jakub Koreis.

KOM Kamil Pokorný (asistent trenéra): Na utkání jsme se chystali dvanáct dní, během nichž kluci výborně pracovali v tréninku. Přáli jsme si, abychom toto úsilí přenesli do zápasu. První třetina byla z naší strany nervózní, ale nebylo se co divit. Kluci hodně chtěli, navíc proti nám stál kvalitní soupeř. Náš výkon měl stoupající tendenci a zhruba od půlky druhé třetiny jsme srovnali hru a navíc dali důležitý první gól. Třetí část jsme sehráli velmi dobře, soupeře jsme nepouštěli do tolika šancí. Na výsledku má podíl celé mužstvo, které podpořil vynikajícím výkonem brankář.
HRK Tomáš Martinec (asistent trenéra): Do utkání jsme vstupovali připraveni, Kometu jsme měli přečtenou. Vyšel nám vstup do utkání, přičemž jsme si dokázali vytvořit několik gólových příležitostí. Ty jsme ale bohužel neproměnili. Kdybychom dali gól, zápas by se vyvíjel jinak. Ale na kdyby se nehraje. Kometa se postupem času zvedla, hrála stále lépe a potrestala náš nedůraz a neproduktivitu. Soupeři k výhře gratuluji.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně