Kometa přestřílela Piráty a připsala si třetí výhru v řadě

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 14. J. Káňa (Špirko, Hanzlík), 20. T. Vondráček (Kováčik, Káňa), 23. Burian (Dočekal), 46. J. Hruška (Spang, V. Němec), 54. T. Vondráček (H. Zohorna, Hanzlík), 54. V. Němec (J. Hruška) – 1. Červenka (Pospíšil), 29. Chlouba (Pospíšil, Vondrka), 33. Pospíšil (Rutta), 55. Hřebejk (Hovorka, Rutta). Rozhodčí: Polák, Fraňo – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7395. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3, 6:4. Hráči zápasu: Tomáš Vondráček - Tomáš Pospíšil.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kaberle, Spang, Hanzlík, Kováčik, Stehlík, Kuboš, Malec – Ostřížek, Hruška, Němec - Káňa, Špirko, Vondráček - Burian, Čermák (C), Dočekal - H. Zohorna, Koreis, R. Zohorna - Dvořák.
Piráti Chomutov: Strmeň (23. Hanuljak) – Drtina, Rutta, Dlapa, Rýgl, Redlihs, Jánošík, Blaha, Šidlík – Vondrka (C), Červenka, Pospíšil - Sklenář, Dušek, Hovorka - Hřebejk, Kämpf, Chlouba - Tomica, Kaše, Květoň.

B r n o – Dramatická bitva mezi Kometou a Chomutovem nabídla hned deset branek. O něco lepší byla domácí družina, která překonala Strmeně, respektive Hanuljaka, šesti brankami. Chomutov se radoval pouze čtyřikrát, byť odehrál velmi dobré utkání a Brňany svěřenci kouče Růžičky pořádně pozlobili. Těžkého soka nakonec domácí dokázali pokořit.

Sotva se diváci usadili do hlediště, dostali pořádně ledovou sprchu. Při prvním střídání zakombinovali Pospíšil s Romanem Červenkou a druhý jmenovaný po třinácti vteřinách hry překonal překvapeného Čiliaka. Kometa se dlouho hledala, nehrála vůbec dobře a soupeř toho mohl několikrát využít. Především bývalý hráč Brna Pospíšil si najel mezi kruhy a mohl zvýšit na 2:0, jenže trefil břevno. To už bylo na kouče Hadamczika moc a vybral si oddechový čas.

Domácí se po něm pomaličku rozjížděli a začali si vytvářet tlak, ve dvanácté minutě jej zahájil Hynek Zohorna, jehož střelu Strměn ještě dokázal vyrazit. O pár chvil později bylo ovšem vyrovnáno a někdejší juniorský gólman Komety musel lovit puk ze sítě. Novic v brněnském dresu Špirko přihrál v brejkové situaci na najetého Jana Káňu, který uklidil kus černé pryže do sítě – 1:1. V závěru třetiny dostali Moravané přesilovku a tu dokázali zhodnotit. Kováčikovu bombu Strmeň ještě vyrazil do tyče, pohotový Tomáš Vondráček však poslal kotouč do chomutovské klece – 2:1.

Druhé dějství odstartovalo obrovskou šancí Hovorky, kterého ale vychytal fantastickým zákrokem Čiliak. Následovalo známé pořekadlo nedáš – dostaneš. Vilém Burian si najel zpoza brány před Strmeně a překvapil ho střelou mezi betony. Chybujícího gólmana nahradil kolega Hanuljak, který se ve svém pracovišti musel další minuty nudit. Piráti totiž opět přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a těsně před polovinou utkání z toho bylo snížení. Pospíšil krásně našel před brankou volného Romana Chloubu, který jednoduše dorazil kotouč do sítě – 2:3.

A aby toho nebylo málo, o čtyři minuty později se hosté dostali zpátky do zápasu. Rutta poslal přihrávku na pravou stranu a v dobré formě hrající Tomáš Pospíšil svižnou ránou překonal marně se natahujícího Čiliaka – 3:3. Hrál se oboustranně vyrovnaný hokej, v závěru třetiny měly šance oba týmy, leč další pokusy brankáři pochytali.

Tým kouče Růžičky nehrál vůbec špatně a zlobil protivníka dál. Jánošík měl před sebou polovinu odkryté brány, ale Čiliak se proti jeho pokusu stačil přemístit. Kometa se bránila a měla co dělat, avšak se k ní přiklonilo štěstí. Spangovu bombu tečoval před brankou stojící Jan Hruška a po konzultaci s videorozhodčím šla domácí družina do vedení - 4:3. Poté předvedl krásnou akci Tomáš Vondráček, který se prohnal jako vítr kolem obránce Rýgla a perfektní ranou pod víko překonal Hanuljaka - 5:3.

Střelecké dostihy pokračovaly i v dalších minutách. Kometa hrála krátkou přesilovku a tu dokázal bleskově využít Vojtěch Němec, před kterým zela opuštěná svatyně - 6:3. Piráti ještě upravili výsledek, pět minut před koncem dorazil za Čiliaka odražený kotouč Štěpán Hřebejk - 6:4. Gólové manévry tak zvládlo brněnské mužstvo, které proti velmi silnému soupeři bere vydřené tři body.

KOM Alois Hadamczik: Čekal jsem rychlý nástup spíš z naší strany, ale bylo to přesně naopak. V prvních deseti minutách jsme nehráli dobře a musel jsem reagovat oddechovým časem. Mužstvo se zvedlo a nakonec duel otočilo. Koreis a Špirko se zranili, což je kaňka na utkání. Musím uznat, že Chomutov byl nejlepším soupeřem, se kterým jsme letos hráli. Moc mě překvapili v pohybu a v agresivitě. Jsem spokojený s výhrou a šesti vstřelenými góly, ale na obraně musíme stále pracovat.
CHM Břetislav Kopřiva: Odehráli jsme letos nejlepší utkání venku. Vytvořili jsme si řadu šanci, pro výhru jsme udělali maximum, ale naše obranná hra byla špatná, což rozhodlo o výsledku. Zahráli jsme slušné utkání, ale v defenzivě máme velké rezervy a musíme na tom pracovat.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně