Kometa přemohla Vary díky výtečně odehrané třetí třetině

Kometa přemohla Vary díky výtečně odehrané třetí třetině

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 3. Vondráček (Ptáček, Koreis), 37. Kováčik (Hanzlík, V. Němec), 45. V. Němec (Ostřížek, J. Hruška), 47. Kováčik (Káňa) – 7. Haščák (Rohan, Bartek), 37. Vachovec. Rozhodčí: Polák, Hodek - Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7418. Střely na branku: 31:24 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2 Hráči utkání: Jozef Kováčik - Tomáš Harant.
HC Kometa Brno: Čiliak – Ptáček, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec – V. Němec, J. Hruška, Ostřížek – H. Zohorna, Čermák (C), Káňa – T. Vondráček, Koreis, Burian – Honejsek, Mrázek, Raška.
HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Benák, Sičák, Harant, Gulaši, Deyl, Weinhold – T. Rachůnek, Marosz, Duda (C) – Rohan, Haščák, Bartek – Vachovec, Zadražil, Tomeček – Gorčík, Kverka, D. Hruška.

B r n o – Těžká dřina, ostatně jako vždy proti urputně bojujícím Karlovým Varům. Dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, Kometa sice dvakrát vedla, ale soupeř dokázal reagovat a nehrál vůbec špatně. Jenže ho zlomila poslední dvacetiminutovka, ve které se trefili Němec s Kováčikem. Slovenský bek vstřelil dvě branky a byl vyhlášen hráčem utkání. Kometa Brno - Energie Karlovy Vary 4:2.

Komentář k zápasu

První třetina začala podle brněnských not. Běžela třetí minuta a domácí publikum se mohlo poprvé radovat. Tomáš Vondráček se nacpal před Závorkovu klec a po střele Ptáčka protečoval puk za jeho záda – 1:0. Následně mohlo být pro hosty ještě hůř, Němec však svou samostatnou akci nedotáhl do zdárného konce. A tak udeřily Vary. Početní výhodu sice nevyužily, o pár chvil později však překonal Čiliaka zcela volný Marcel Haščák, jenž dostal až přespříliš volného prostoru – 1:1.

Od té doby se hrál vcelku vyrovnaný hokej, šance měly oba týmy. I druhé dějství nabídlo urputnou bitvu, kterou odstartoval svou šancí Hynek Zohorna, jeho střela ale orazítkovala tyč. V polovině utkání přežily Vary obrovskou možnost Ostřížka, kterému servíroval puk Kuboš, Závorka však stáhl závoru. Brankář Energie nechytal vůbec špatně, ale v sedmatřicáté minutě si vybral slabší chvilku. Pumelici vyslal Jozef Kováčik, hostujícímu gólmanovi přeskočil touš hokejku a skončil v kleci – 2:1.

Radost Kometě vydržela pouhých jednačtyřicet vteřin. Michal Vachovec si našel odražený puk mezi kruhy a bleskurychle vyrovnal – 2:2. Před třetí třetinou byly šance obou celků vyrovnané, ani jeden neměl výraznější převahu. Rozhodla poslední perioda, v 45. minutě se ocitl před bránou Vojtěch Němec a jeho důraz slavil úspěch - 3:2.

Šikovný forvard tímto zlomil odpor houževnatého soka, který navíc inkasoval ještě jeden direkt. Přesnou ránu vyslal muž zápasu Jozef Kováčik a jeho druhý gól znamenal definitivní pojistku ve výsledku - 4:2. Kometa tak podruhé před domácím publikem dokráčela ke třem bodům, byť to snadné v žádném případě neměla.

Ohlasy trenérů

KOM Alois Hadamczik: Vary tady hrály vyrovnaný hokej už v loňské sezóně. Viděl jsem sestřih jejich letošních zápasů a bylo jasné, že budou nepříjemní a urputní, což se také ukázalo. Inkasovali jsme po hrubých chybách v obraně, to se nám nesmí stávat. Bohužel se zranil Čermák a Hynek Zohorna není také zcela v pořádku, museli jsme tak stáhnout hru na tři lajny. Musím ocenit výkon mladého útoku Raška, Mrázek, Honejsek a také dvě branky Jozefa Kováčika, který dobře pracuje na modré čáře a jeho silnou stránkou je střelba.
KVA Karel Mlejnek: Odehráli jsme s kvalitním soupeřem dobré a vyrovnané utkání. Bylo nám jasné, že rozhodne třetí třetina a třeba jedna drobná chyba. Také se tak stalo. V naší hře jsme mohli vidět pozitiva, od kterých se můžeme odrazit, nicméně jsme bez bodu. Bylo to zkrátka o chybě nebo jedné standardce. Kometa šance využila a bere tři body.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

3. kolo
Kometa - K. Vary
KOM - KVA
16. kolo
K. Vary - Kometa
KVA - KOM
29. kolo
Kometa - K. Vary
KOM - KVA
42. kolo
K. Vary - Kometa
KVA - KOM


Související články

Statistiky zápasu


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál