Kometa zvládla úvod sezóny, stejně jako vloni porazila Liberec

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Koreis), 12. Hruška (Ostřížek, Kováčik), 18. Ostřížek (Kuboš), 33. Ostřížek, 48. Vondráček (Koreis, Burian) – 3. Radivojevič (Jelínek), 39. Vampola (Řepík, Ševc). Rozhodčí: Lacina, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 24:19. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2. Hráči zápasu: David Ostřížek - Michal Řepík.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kaberle, Stehlík, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš – Ostřížek, Hruška, Němec, Káňa, Čermák (C), Zohorna, Burian, Koreis, Vondráček, Mrázek, Raška, Honejsek.
Bílí Tygři Liberec: Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Plutnar, Vitásek, Výtisk (C), Ulrych – Birner, Vampola, Řepík, Radivojevič, Bulíř, Bakoš, Krenželok, Jelínek, Valský, Vlach, Lakatoš, Stránský.

B r n o – Střelecká forma Davida Ostřížka nebo spolupráce osvědčeného tria Burian, Koreis, Vondráček. Jistota v bráně a tři body jsou doma. Kometa úvodní duel sezóny zvládla, i když od třetí minuty prohrávala. Pak zásluhou dvou tref Vondráčka, Ostřížka překlopila výsledek na svou stranu. Tyto střelce ještě doplnil Hruška. 7700 diváků tak mohlo být s výsledkem 5:2 spokojeno.

Úvod utkání patřil hostům z Liberce, byť to tak nemuselo vůbec být. Bakoš inkasoval dvojitý trest za vysokou hůl a Kometa měla k dispozici dlouhou přesilovku. Jenže, běžela druhá minuta a brněnské publikum zmrazil Branko Radivojevič, který využil přihrávky Jelínka a sám před brankou překonal Čiliaka mezi betony. Svěřenci Filipa Pešána se tak dostali v oslabení do vedení – 0:1. Na vyrovnání se však dlouho nečekalo. V šesté minutě udržel Koreis puk na zadním mantinelu a zkušeně ho přihrál na volného Tomáše Vondráčka, který sám před Lašákem nezaváhal – 1:1.

Vzápětí mohl Liberec vrátit vedení na svou stranu, Valský se po chybě brněnské obrany dostal k samostatnému úniku, ale Čiliak hostujícího hráče vychytal lapačkou. Tato akce musela Tygry hodně mrzet, neboť o pár chvil musel slovenský gólman Lašák podruhé lovit puk ze své svatyně. Jan Hruška nahodil kotouč na bránu a po teči libereckého obránce se puk dostal do sítě – 2:1. A aby toho nebylo málo, v 18. minutě přidal další gól kanonýr Komety z přípravného období David Ostřížek. Tomu stačilo najet kruhy a střelou švihem překonat Lašáka – 3:1.

Druhá třetina byla poměrně opatrná a především rozháraná. Hra se často přerušovala a také se udělovaly tresty. Přesto Liberec málem udeřil, když Bulíř vyrazil do rychlého brejku a trefil břevno! Hosté za polovinou zápasu pykali za příliš mnoho hráčů na ledě a toho dokonale využil svou druhou dnešní trefou David Ostřížek - 4:1. Brňané byli od té doby lepší a mohli přidat i další góly, například kapitán Čermák pádil sám na Lašáka, ale ten se nenechal rozhodit. V závěru druhé periody se hosté přeci jen dočkali snížení, v přesilovce dal gól do šatny Petr Vampola, jehož bomba z pravého kruhu zapadla mezi tři tyče – 4:2.

Poslední dějství si Kometa hlídala a soupeře k mnoha šancím nepouštěla, naopak sama domácí družina dokázala popáté skórovat. Koreis našel na pravém kruhu rozjetého Tomáše Vondráčka, jehož pumelice příklepem zapadla naprosto přesně do sítě – 5:2. Posléze hosté zatlačili svého soupeře a ve svých přesilovkách si vytvářeli slibné možnosti, jenže Čiliak prokazoval spolehlivý výkon. Víc už se po výsledkové stránce nestalo a Brno dokráčelo v prvním zápase sezóny ke třem bodům.

KOM Karel Beran: První utkání jsou vždy o psychice. Mrzí nás špatný vstup do utkání, který pramenil z nervozity. Soupeř byl hodně kvalitní, což v zápase prokazoval. Za tři body jsme rádi a musíme poděkovat týmu za odvedený bojovný výkon.
LIB Filip Pešán: Do utkání jsme vstoupili bojácně a nervózně, dolehla na nás fantastická atmosféra, která v Brně panuje. Kometa nás zaskočila v zakončení, udělali jsme také spoustu individuálních chyb, například dvakrát špatně střídali, což nás prakticky stálo utkání. Gólman Čiliak chytal výborně a svůj tým podržel. Brno vyhrálo zaslouženě.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně