#92 Nicolas Beaudin

Sezóna G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil

Že má Nicolas Beaudin našlápnuto k úspěšné kariéře, naznačovaly už jeho výkony v mládežnických týmech. Vyzdvihnout můžeme zejména statistiky v QJMHL, a především sezonu 2017/2018, kdy nasbíral včetně play off parádních 80 kanadských bodů. I díky těmto číslům se dostal Nicolas do organizace Chicago Blackhawks, která si jej vybrala v prvním kole draftu. Následovalo rotace mezi hlavním týmem a farmou Rockford IceHogs (AHL).

V součtu Nicolas odehrál celkem 22 zápasů v NHL s bilancí dvou vstřelených branek a čtyř asistencí. Drtivá většina z nich se datuje na sezónu 2020/2021, kdy byl kanadský bek i součástí zlatého týmu na mistrovství světa. Čtyřiadvacetiletý Nicolas Beaudin byl poté vyměněn do Montrealu, respektive farmářského celku Laval Rocket, za který odehrál 55 utkání (2 + 29).

Následoval přesun do Evropy, konkrétně do pražské Sparty, za níž v loňském extraligovém ročníku odehrál 9 zápasů v základní části a 3 v play off. V následující sezóně bude tento perspektivní obránce působit pod Špilberkem před zraky komeťáckých fanoušků.