Statistiky podruhé: Několik komeťáků se umístilo na čele tabulek play-off

B r n o – Po zhodnocení sezóny se otevírá ještě příležitost k doplnění statistických údajů play-off. Postup do finále určitě komeťákům pomohl do vyšších pater tabulky, protože měli nad ostatními zápasový náskok, což se také projevilo. Statistiky základní části najdete ZDE.

Byť se Brno dostalo až do nejzazší fáze vyřazovacích bojů letošní sezóny, v TOP 20 nejlepších hráčů kanadského bodování figurují pouze čtyři hráči brněnské Komety a všichni hrají na postu útočníka. Celkově druhou pozici si svojí návazností na výkony základní části zajistil Vojtěch Němec, který získal 14 bodů a pouhý bod mu chyběl na lídra tabulky kanadského bodování, zlínského Petra Čajánka.

Co se týče hodnocení v Radegast Indexu, za Brno byl nejobětavějším hráčem obránce Jan Hanzlík, který obdržel 65 bodů a odehrál 14 z 18 zápasů. Navíc se tento hráč umístil i na prvním místě ze všech hráčů, kteří naskočili do play-off. Další dva hodně viditelní brněnští obránci se umístili hned za ním, druhý skončil Tomáš Žižka a v těsném závěsu pak Jozef Kováčik. Z útočníků byl velmi obětavý mladík Jan Káňa, který si vysloužil čtvrtou pozici.

Nejvíce času na ledě pobyli opět hlavně obránci. Michal Kempný si zahrál celých 426 minut a 49 sekund a byl tak nejvíce nasazovaným hráčem v play-off. S velmi podobnými časy se za ním umístili Jozef Kováčik a Tomáš Žižka. Z řad útočníků nejvíce času na ledě pobyl kapitán Leoš Čermák. Celkově si zahrálo vyřazovací boje 223 hokejistů.

Kanadské bodování

Vojtěch Němec Tomáš Svoboda Libor Pivko Hynek Zohorna
14 (8+6) 11 (3+8) 10 (5+5) 9 (5+4)

Nejvíce střel na soupeřovu bránu