Sedmnáctka v boji o bronz uspěla. Z Kanady veze bronzové medaile!

B r n o – Skvělá tečka na závěr turnaje, na kterém měla Kometa hned tři zástupce. V bitvě o třetí místo oplatili domácímu výběru Kanady "White" porážku ve skupině – a výhrou 2:1 v Dawson Creeku jedou domů s velkým úspěchem. Bronzová medaile znamená pro Českou republiku celkově třetí cenný kov a první od roku 2006, také tehdy vybojovali mladíci v Kanadě třetí místo. Byli u toho - hlavní trenér Petr Haken a brněnští obránci Radek Kučeřík s Janem Mlčákem.

„Po celou dobu utkání si mužstvo šlo cílevědomě za vítězstvím, které podpořil bezchybným výkonem brankář Malík. Bronzová medaile je obrovským úspěchem pro celý tým,“ říká hlavní trenér národního týmu Petr Haken.

Neoficiální mistrovství světa v kategorii U17 opanovali hokejisté Spojených států, kteří ve finále nastoupili na kanadský tým "Red", po první třetině vedli 4:0 a zápas vyhráli 6:4. Pro Američany je to páté zlato v historii turnaje.

Zápas o 3. místo:

KANADA WHITE – ČESKO 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 57. Clarke – 10. Toman (Najman, Kučeřík), 33. Teplý.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 30:23 (8:9, 7:7, 15:7).

Kanada White: Gauthier – Staios, Schneider, Brewer, Lee, Bellamy, Laaouan, T. Pelletier – Keppen, J. Pelletier, Clarke – Porco, Blaisdell, McMichael – Poulin, Barlage, Légaré – Bouchard, Carroll, Swetlikoff – Morgan.

Česko: Malík – Jan Mlčák, Haš, Radek Kučeřík, Kubíček, Homola, Rašín, Poizl – Lang, Přikryl, Koffer – Teplý, Najman, Toman – Jouza, Vitouch, Pšenička – Morong, Peterek, Pytlík – Barinka.