Reprezentanti sbírali góly, asistence i ocenění

B r n o – Celkem jedenáct hokejistů Komety obléklo v minulém týdnu a víkendu reprezentační dres. O mužské zastoupení se zasloužili Jan Hruška s Lukášem Kozákem (jako jediný reprezentoval Slovensko). Dalších devět hokejistů reprezentovalo v mládežnických kategoriích. Většina z nich byla hodně výrazná, o čemž svědčí také bodová sbírka. Brankář Lukáš Dostál byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje čtyř zemí ve Švédsku (reprezentace do 16 let).

Česká republika – muži

Jan Hruška byl nominován do reprezentace na dvě utkání s Ruskem, která se hrála v Třinci a Ostravě. Do prvního nezasáhl, byl třináctým útočníkem. V druhém duelu byl zařazen do formace se dvěma sparťany Přibylem a Buchtelem. V utkání, které Češi prohráli 2:4, odehrál Jan Hruška 15:39 minut, třikrát vypálil na gólmana Sorokina. „I když je mi třicet, pořád to beru tak, že jsem nováček a platím nováčkovskou daň. Na repre jsem nejel s tím, že na mě budou stavět a já budu rozhodovat zápasy. V utkání, co jsem hrál, si na malé vytížení rozhodně nemůžu stěžovat. Doufám, že jsem trenéra nezklamal,“ věří útočník Komety s číslem 57.

Slovenská republika – olympijský výběr

Součástí olympijského slovenského týmu byl na turnaji Euro Ice Hockey Challenge obránce Komety Lukáš Kozák. Odehrál všechna (tři) utkání a pomáhal Slovákům k prvenství na turnaji. Poprvé porazili Francii 2:1, následně zaváhali s Rakouskem 1:3, ale v závěrečném zápase přehráli Slovinsko 5:3. Při stejném bodovém zisku rozhodlo o postavení v turnaji vzájemné utkání.

Keďže Francúzsko zdolalo v Innsbrucku výber Rakúska 4:1, Slovensko sa stalo víťazom turnaja! Ďakujeme za priazeň!

Zveřejnil(a) Slovak Ice Hockey Federation dne 13. únor 2016

Česká republika do 19 let

Turnaj pěti zemí v Německu (4. místo).

• obránce Rostislav Šnajnar – 4 utkání
  • útočník Filip Dvořák – 4 utkání (1 gól)

Česká republika do 18 let

Turnaj pěti zemí ve Finsku (5. místo).

• útočník Tomáš Havránek – 4 utkání (1 asistence)

Česká republika do 17 let

Turnaj pěti zemí v USA (4. místo).

• obránce Filip Král – 4 utkání (1 gól)
  • obránce Dalimil Mikyska – 4 utkání (2 asistence)
  • útočník Marek Škvrně – 4 utkání (1 gól)

#narodnitym U17 se během Turnaje pěti v Detroitu potkal i s Čechy působícími v @detroitredwings.

Fotka zveřejněná uživatelem Česká hokejová reprezentace (@narodnitym),

Česká republika do 16 let

Turnaj čtyř zemí ve Švédsku (2. místo).

• brankář Lukáš Dostál – 2 utkání (vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, vychytal čisté konto)
  • obránce Libor Zábranský – 3 utkání (1 gól, 1 asistence)
  • útočník Adam Gajarský – 3 utkání (2 góly, 1 asistence)