.

Jaké dorty zaujaly na pátém ročníku Dortiády nejvíce porotu i fanoušky?

Zde se můžete podívat na nejhezčí dorty. Vítězové prvních čtyř kategorií vzešli z hodnocení odborné poroty. Poslední kategorií byla divácká, zde volila veřejnost vůbec nejlepší dorty ze všech kategorií dohromady. Přikládáme také prvotní dojmy vítězů.

Na pomyslném trůnu hned ve dvou kategoriích (Profesionál a Divácky NEJ dort) stanula paní Veronika Reidlová. A asi to nebyla náhoda, protože si se svým „kouskem“ pěkně vyhrála: „Příprava dortu mi trvala skoro týden, pokud bych k tomu připočítala ještě inspiraci, tak asi měsíc. Trvalo to opravdu dlouho,“ usmívala se šťastná vítězka, která čerpala inspiraci na více místech: „Určitě jsem se podívala na minulé ročníky, ale také na zahraniční internetové stránky. Snažila jsem se, aby byl nápad originální, což se doufám povedlo. Z vítězství mám strašnou radost. Ve své kategorii jsem v něj doufala, ale co se týče diváckého hlasování, to mě velice překvapilo. Byla tu velmi silná konkurence,“ chválila na dálku ostatní dorty vítězka, jejíž dort vážil necelých třicet kilo.

Oproti ní byla již známou tváří Dortiády Mirka Smutná, která se radovala z prvenství na minulých Dortiádách. Přitom osobně přišla vůbec poprvé, předtím ceny přebíral manžel: „Abych řekla pravdu, byla jsem dost nervózní. Když jsem viděla ostatní dorty, nepočítala jsem s tím, že vyhraji. Je to opravdu veliké překvapení. Dort jsem dělala dva dny a dvě noci. Včera i dnes jsem šla kvůli dortu spát v šest ráno. Do dortu byly vloženy veškeré zbytky sil, které zůstaly po starosti o rodinu,“ usmívala se Mirka.

Poněkud netradiční dort, s tématem sudu od piva, vznikl díky speciální inspiraci: „V tomto případě u manžela. Já totiž pivo vůbec nepiji,“ usmívala se. „Ne, přemýšlela jsem, že hokej je zimní sport, tak jsem si říkala, jak být originální. Napadlo mě tedy léto, něco z letní přípravy. Říkala jsem si, jak by ji hokejisté sami chtěli trávit. Tohle by se jim asi mohlo docela líbit,“ usmívala se vítězka kategorie Amatér.

Její dort se líbil i primátoru města Brna Romanu Onderkovi: „Jednoho favorita, který dle mne ke sportu i běžnému životu patří, vám řeknu. Je to sud piva. Dort je nádhernou prací, je výjimečný už jen podle toho, kolik musel dát práce a kolik stál času. Figurky jsou nádherně vymodelované a dort má vtip. Když jsem k němu přišel, okamžitě jsem se zasmál. Jde vidět, že ten, kdo ho dělal, má smysl pro humor,“ chválil.

I proto jsou dvě permanentky na novou sezónu pro Mirku Smutnou naprosto zasloužené. „Ty nás moc potěšily. Teď už může chodit na Kometu celá rodina. Nadchl nás ale také poukaz od hasičů, protože malý strašně miluje hasiče, takže to využijeme beze zbytků,“ zářila radostí žena, která si dá dle svých slov od Dortiády v příštím roce odpočinek. Takže dámy a pánové, chopte se příležitosti, příští rok máte velkou šanci na výhru!

Kategorie Amatér

• 1. místo – Mirka Smutná
  • 2. místo – Radka Otavová
  • 3. místo – Lenka Ludvíková

Kategorie Profesionál:

• 1. místo – Veronika Reidlová
  • 2. místo – Lucie Kozáková
  • 3. místo – Eva Křížová

Kategorie Partnerské město:

• 1. místo – obec Telnice
  • 2. místo – obec Mokrá-Horákov
  • 3. místo – městská část Brno-Bohunice

Kategorie Partner klubu:

• 1. místo – společnost DELIKOMAT, s.r.o.
  • 2. místo – společnost RENOMIA
  • 3. místo – společnost Holiday Inn Brno

Divácky NEJ dort:

• 1. místo – Veronika Reidlová
  • 2. místo – obec Telnice
  • 3. místo – Lenka Ludvíková

Fotografie zbylých dortů připravujeme.

Partneři Dortiády