I v letošní sezóně probíhalo bruslení pro děti ze základních a mateřských škol

B r n o – Stalo se to již tradicí. V posledních letech měly děti ze základních a mateřských škol z Brna a jižní Moravy možnost navštívit DRFG Arenu za účelem bruslení. V doprovodu svých učitelů a trenérů Komety každé pondělí bruslily po ledové ploše a zároveň se mohly potkat s hráči brněnské Komety.

Chtěly prožít pěkné dopoledne, což se také povedlo. Děti ze základních a mateřských škol každé pondělí přijízděly v hojném počtu do brněnského stánku hokejistů brněnské Komety. Pod dohledem profesionálních trenérů klubu se učily bruslit, zasportovaly si, udělaly něco pro sebe a v podstatě se odreagovaly od každodenních školních povinností.

Po skončení pětačtyřicetiminutového bruslení následoval další doprovodný program - prohlídka haly. Průvodci se chopili početných skupinek dětí a jejich učitelů a šlo se na obhlídku prostor, které většinou nebývají veřejnosti volně přístupné. K tomu děti dostaly výklad o historii stadiónu, byla také možnost se podívat do hostující kabiny, ale i do šatny, kde se připravují hráči Komety. Poté následovaly prostory u ledu, tribuny, režie, obsluha kostky, zázemí pro novináře a VIP zóny. Pestrý program končil u vrátnice DRFG Areny, odkud většina spokojených návštěvníků odjížděla zpět do svých škol.

Více o koordinaci tohoto projektu prozradila Markéta Hofírková z marketingu Komety. „Každé pondělí za námi jezdí děti nejen z Brna, ale také i z partnerských obcí, které spadají do projektu Jižní Morava Království Komety. Jedná se o děti všech věkových kategorií. Průměrně se akce účastní více než 70 dětí. Celkem během sezóny navštívilo naši halu zhruba kolem 1500 dětí a učitelů," popisuje Hofírková.

Projekt bude pokračovat i v další sezóně. Více informací vám poskytne Markéta Hofírková z marketingu Komety - kontakt: (m.hofirkova@kometagroup.cz)