Příprava: Kometa - Jihlava 3:1

Český tým čeká v semifinále Memoriálu Ivana Hlinky Rusko

B r n o – Tři zápasy, dvě výhry a postup do semifinále. I takto by se dala ve zkratce shrnout dosavadní cesta české reprezentace U18 za obhajobou vítězství na Memoriálu Ivana Hlinky. Svěřence trenéra Bruka čekají na turnaji poslední dva zápasy, zda v tom úplně posledním budou hrát o zlato, nebo o bronz se rozhodne v pátečním duelu. Hráčům držíme palce a s našimi komeťáky jsme pořídili z místa dějiště turnaje krátký ohlas. Co k aktuálnímu soupeři řekli?

Po loňském vítězství se letos Češi znovu přiblížili zisku cenného kovu. V cestě za obhajobou se střetnou s Ruskem, se kterým se naposledy na Memoriálu potkali v roce 2014. Asi nikdo z českých fanoušků by se nezlobil, kdyby se našim hochům podařilo zopakovat stejný výsledek. Před třemi lety přejeli Češi ruskou Sbornou vysoko 11:2.

Podcenění bychom ale v národním týmu hledali jen těžko. Své o tom ví i kapitán týmu Libor Zábranský. „Určitě to bude těžký soupeř, už jenom protože vyhrál druhou skupinu. Porazili silnou Kanadu, to hodně svědčí o jejich síle, musíme se na ně dobře připravit a jít do zápasu koncentrovaně. Pokud se zbytečně zblázníme a budeme s nimi chtít hrát hurá hokej a byt vylučováni, tak bude těžké uspět," ví letošní mistr s Kometou.

„Čekáme rozhodně urputný boj, uděláme si video ze zápasu Rusů, budeme mít rozbor jejich hry a věříme, že máme šanci uspět, když do toho dáme nasazeni a půjdeme si za tím jako proti Americe," dodává další z šestice komeťáků v sestavě, brankář Lukáš Dostál, který na turnaji podává vynikající výkony, díky nimž byl vyhlášen nejlepším hráčem českého výběru v zápase se Spojenými státy.

Takto hráči slavili postup do semifinále.

Rusové mají zatím na kontě pouze výhry, byť v úvodním zápase zlomili Kanadu až na samostatné nájezdy. Naši hráči jim ale rozhodně nedarují nic zadarmo. Komeťáci zatím k týmovým úspěchům přispěli dohromady patnácti body a v pátek večer budou určitě chtít přidat další. Utkání startuje v devatenáct hodin v břeclavské Ice Bors Areně.

Body hráčů Komety na turnaji

Hráč Body