.

ANKETA: Držíme Kometě palce v play-off, vzkazují osobnosti

ANKETA: Držíme Kometě palce v play-off, vzkazují osobnosti
 

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME – Před blížícím se třaskavým čtvrtfinálovým soubojem s pražskou Spartou jsme oslovili několik významných osobností města Brna, sportovních expertů, sportovců, fanoušků Komety, brněnských rodáků, kteří sledují hokejové dění. Co popřáli a vzkázali brněnskému klubu před důležitými boji letošního ročníku Generali play-off Tipsport extraligy?

 

Anketní otázky:

  • Co říkáte na čtvrtfinálového soupeře Komety, kterým bude potřetí za posledních pět let pražská Sparta?
  • Jaké vidíte šance Komety na postup přes tohoto soupeře?
  • Co by mohlo v sérii rozhodovat?
  • Co byste vzkázali hráčům?

Kometu poženou dopředu tisíce modrobílých šál, těší se primátor Petr Vokřál

Petr Vokřál, primátor města Brna.

„Na sérii se Spartou se velice těším! Je to atraktivní soupeř, letos se mu dařilo v mezinárodní Lize mistrů a navíc, o rivalitě mezi Brnem a Prahou se vůbec nemusíme bavit. Kometu ale poženou dopředu tisíce modrobílých šál a nadšených fanoušků, kteří jsou vždy její velkou zbraní.

V této sérii podle mě rozhodne soudržnost a zvítězí tým, který dokáže táhnout za jeden provaz. Našim hráčům bych vzkázal, aby v každém zápase vstřelili alespoň o jeden gól víc než sparťané."


Kometko, pojď! povzbuzuje tenisová šampionka Lucie Šafářová

Tenistka Lucie Šafářová.

„Je jasné, že Sparta bude těžký soupeř, ale věřím, že si s ní Kometa zase poradí! Klukům fandím a doufám, že to zvládnou. Budu je sledovat. O play-off se říká, že je to úplné jiná část soutěže, ve které jde o všechno. Kluky to určitě nakopne, ví o co hrají a co je ve hře. Věřím, že jim to půjde co nejlépe.

Hráči se mohou od fanoušků těšit na skvělou podporu a snad se přidá i trocha sportovního štěstí, které je vždycky potřeba. Také pohoda v týmu by je mohla vynést daleko. Přeji hráčům mnoho štěstí a budu fandit na dálku z USA! Kometko, pojď!"


Tak jdeme na to, fandí brankář Sasu Hovi, který zažil vítěznou sérii proti Spartě

Finský brankář Sasu Hovi.

„Sparta je vždycky těžký soupeř. Pro fanoušky to budou určitě perfektní a atraktivní zápasy. Hráči by měli zachytit začátek série a v Praze alespoň jednou uspět. Doufám, že kluky podpoří výborní fanoušci, na které vzpomínám. Očekávám, že jich do Prahy pojede jako vždy velký počet. Kometa má šanci vyhrát, ale nebude to mít snadné. Musí ustát psychický tlak a být silná v obraně.

Myslím, že domácí zápasy by pro Kometu neměly být problém. Před svým publikem bývá silná, ale je jasné, že musí odehrát své nejlepší zápasy v sezóně. Dát do toho prostě všechno. Věřím Kometě, že by mohla jít hodně daleko. Tak jdeme na to!"


Jste páni hokejisti a dáte to, věří Kometě první muž nemocnice u Sv. Anny

Martin Pavlík, ředitel FNUSA.

„Sparta podle mě během celé základní části předváděla nejkonzistentnější dobrý výkon a je nesmírně obtížný soupeř. Což ovšem znamená, že pokud přejdeme přes Spartu, tak už přes kohokoli (a bude nakročeno získat titul). I přes vážný výkyv v základní části věřím, že play-off je zcela otevřené, začíná se znovu a máme stejnou šanci jako kdokoli další.

Rozhodne bojovnost, větší hlad a vůle po vítězství, chladnější hlava a vrtkavá paní Štěstěna. Hoši, věříme vám, jste PÁNI HOKEJISTI a dáte to.

A i kdyby se ta vrtkavá přiklonila ke sparťanům, oceníme, že jste se o to důstojně porvali! Hodně štěstí!"


Rozhodne se v sedmém zápase a postoupí Brno, předpovídá Tomáš Matonoha

Herec Tomáš Matonoha.

„Očekávám vyrovnaný souboj a věřím, že se bude hrát dlouho. Myslím, že Sparta je přijatelnější soupeř, než například Třinec. Nakonec to dopadlo dobře, Sparta se podle mě dá vyřadit. Fandím Kometě, aby postoupila. Můj tip? Rozhodne se v sedmém utkání série. Klíčové budou chyby brankářů a také, kdo dá víc gólů (směje se).

Myslím, že půjde o vůbec nejsledovanější partii čtvrtfinále. Stadion v Brně má velkou kapacitu, stejně jako O2 arena v Praze. Půjde o pěkný hokejový zážitek. Při pátečním domácím utkání budu Kometě fandit přímo z hlediště.“

Domácí prostředí by mohlo rozhodovat, myslí si brněnský herec a zpěvák Jakub Uličník

Herec a zpěvák Jakub Uličník.

„Čtvrtfinále bude samozřejmě napjaté, už právě kvůli častému play-off se Spartou. K tomu si je třeba uvědomovat vyrovnanost pražského týmu. Myslím, každá ze sparťanských pětek by mohla ve většině extraligových týmů hrát první. Ve vyrovnanosti sparťanského týmu vidím největší sílu a zároveň nebezpečí pro Kometu.

Nechci být pesimista, ale zároveň nechci používat fráze "porazit se dá každý" bude to boj, ale když si Kometa rozloží síly na celý zápas a vyvaruje se zbytečných chyb, dá se porazit každý. Domácí prostředí by mohlo rozhodovat. Živíte se tím, co vás baví. To většina lidí na světě nemá. Buďte šťastní, hrajte s radostí, když prohrajete, nevadí."

Šance jsou vyrovnané, hlasí legenda Komety Richard Farda

Legenda Komety Richard Farda.

„No to bude série (smích). Očekávám nevyzpytatelné zápasy, vyhrát může každý. Sparta zahraje venku dobře, pak doma pro změnu prohraje. Věřím, že Kometa uspěje, ale musí chytit začátek a domů si odvést alespoň jedno vítězství. Bude to každopádně padesát na padesát. Přeju Kometě, aby ji to vyšlo i potřetí. Oba týmy měly dlouhou pauzu a sám jsem zvědav, jakou kdo bude mít formu. Ta může hodně rozhodovat.

Hráčům bych vzkázal jediné, aby vyhráli (smích). Vzpomínám si na vzájemné zápasy se Spartou. Přijeli do Brna jako mistři světa, dostali 12:0 a mazali domů. Takže na takové zápasy se nezapomíná. Kometu budu sledovat z televize nebo internetu a přeju jí, aby došla co nejdál."

Rozhodovat budou výkony gólmanů, myslí si Martin Hosták

Hokejový expert ČT Sport Martin Hosták.

„Musím říct, že se na tuto sérii střašně moc těším. Bude nejvíc atraktivní ze všech čtvrtfinálových soubojů a očekávám hokej jako břitva. Kometa má výborný kádr, sice měla v sezóně výkyvy, některé zápasy neodehrála podle svých představ, také měla zraněné hráče, ale na play-off má dostatek času se připravit. Na druhé straně Sparta má výbornou formu, posílila, vůbec bych se nedivil, kdyby tato série byla hodně dlouhá.

Sám jsem zvědavý, co by mohlo v této sérii rozhodovat. Samozřejmě krom maličkostí jsou to především brankáři. Je to takové otřepané klišé, ale gólmani rozhodující play-off a v tomto případě by to mohlo platit dvojnásob."

Vyvarovat se faulů, nabádá bývalý trenér a hokejista Komety Svatopluk Číhal

Legenda klubu Svatopluk Číhal.

„V současné době předváděla Sparta dobrý hokej, Kometa byla malinko v útlumu, ale věřím, že ten závěr by mohl hráče nakopnout. Už to bylo podstatně lepší, hráči by se mohli dostat do herní pohody a myslím si, že šance jsou otevřené. Lehké to nebude, ale vzpomínám si, že Kometa Spartu už dvakrát vyřadila, jednou dokonce z osmého místa. Snad se to podaří i z toho šestého. V play-off se rozdíly mažou.

Rozhodovat může začátek série. Také bude důležitá disciplína, Kometa se nesmí nechat vyprovokovat a zbytečně faulovat. Vše se bude odvíjet od prvních zápasů, když se klukům podaří proměnit šance, stoupne jejich sebevědomí a může to být dobré. Kometa nemá co ztratit, nejde do play-off jako favorit a psychická výhoda může být na její straně. Když si vzpomenu na zápasy proti Spartě, určitě jsme za našich dob cítili rivalitu. A platí to stále. Zápasy měly speciální náboj, byly vyhrocenější, totéž platilo i o duelech s Jihlavou."

Možná škoda, že se oba týmy potkávají už ve čtvrtfinále, říká Karel Kroupa

Legenda Zbrojovky Brno Karel Kroupa.

„Ať je to hokej nebo fotbal, Sparta vždycky přitahovala spoustu diváků. Stadióny jsou vyprodané a je to vždy velký tahák. Série začíná v Praze, což může být menší nevýhoda, ale nemělo by hrát roli. Kometa Spartu už dvakrát vyřadila a věřím, že se jí to podaří i potřetí. Myslím si, že budou rozhodovat brankáři. Nejdůležitějším faktorem play-off jsou právě gólmani.

Očekávám velký náboj a na souboj se těším. Je možná škoda, že se oba soupeři potkávají už v této fázi play-off, ale "los" byl neúprosný, takže to vyšlo už takhle brzo. Kometě přeju, aby postoupila do nejdál."

Očekávám vyrovnanou sérii, tuší kapitán Zbrojovky Brno Pavel Zavadil

Kapitán Zbrojovky Pavel Zavadil.

„Sparta je těžký soupeř, možná se oba týmy mohly raději potkat až později, ale je to takhle dané. Bude to určitě zajímavá série, nesmírně vyrovnaná. Postoupit můžou oba celky, já věřím, že to bude Kometa. Šance vidím padesát na padesát.

Rozhodovat můžou maličkosti, třeba v podobě domácího prostředí. Vzkázal bych klukům, ať se jim daří a jsou všichni zdraví. Případně ať se dají co nejrychleji zdravotně do kupy, aby mohli na Spartu vyjet v co nejsilnější sestavě. Ať bojují každý zápas a postoupí."

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál