Další extraligová lahůdka. Kometa doma vyzve hradecký Mountfield

B r n o – Další kolo a další šlágr čeká na hokejisty brněnské Komety. Po úterní bitvě na ledě Třince čelí úřadující šampioni jiné výzvě. V pátek modrobílí hostí v repríze semifinále čtvrtý Hradec Králové, který má aktuálně nejlepší formu ze všech extraligových týmů, a dokonce vytvořil rekord české nejvyšší soutěže v neprůstřelnosti. Zápas mezi druhým a čtvrtým týmem začne v DRFG Areně v pátek od 18 hodin.

Hokejisté brněnské Komety v úterý nastoupili k utkání v Třinci, které nakonec vyznělo lépe pro domácí. Modrobílí vůbec poprvé v sezoně odjížděli z venkovního zápasu s prázdnou. V tabulce jim patří druhá pozice se stejným bodovým ziskem jako má vedoucí Plzeň. „Hradec se po špatném začátku zvedl a dokazuje svou formu a sílu. Podle výsledků je to asi aktuálně nejlepší tým, takže je to pro nás výzva. Hrajeme doma a chceme to utkání zvládnout a vyhrát. Tým je založený na výborné obraně a Rybárovi. Bude důležité, abychom se prosadili v útoku, ale abychom hráli taky dobře do obrany,"zmínil na adresu pátečního soupeře jeden z trenérů Komety Kamil Pokorný.

Hokejisté Hradce se momentálně mohou pochlubit nejlepší formou ze všech extraligových týmů. Svěřenci trenéra Václava Sýkory tahají šňůru šesti vyhraných zápasů v řadě, přičemž ve všech získali tři body za vítězství v normální hrací době.

V minulém utkání proti Liberci dokonce překonali historický rekord české nejvyšší soutěže v neprůstřelnosti. Od padesáté minuty zápasu s Chomutovem držela hradecká obrana v čele s výborným brankářem Patrikem Rybárem nulu v duelech s Vítkovicemi (2:0), Jihlavou (2:0) a Pardubicemi (6:0), přičemž inkasovala až v 56. minutě dalšího utkání s Libercem. Celkově Východočeši neinkasovali 245 minut a 27 vteřin, čímž překonali letitý rekord jihlavské Dukly ze sezony 1976/1977, která nedostala branku 238 minut v kuse.

Brankář Patrik Rybár patří k základním pilířům defenzívy našeho pátečního soupeře. Foto: Jiří Grulich

Na východě Čech už dávno zapomenuli na nevyvedený start, v němž prohráli všechny tři úvodní duely a zdá se, že útok na vítězství v soutěži, které vedení sebevědomě avizovalo před sezonou, berou vážně. Hradecký Mountfield se může pochlubit nejlepší defenzívou v soutěži. Ve 14 zápasech inkasovali Východočeši pouze 24 gólů, což je jasně nejméně z celé soutěže, druhá Mladá Boleslav obdržela za stejnou porci duelů o šest branek více.

Za hradeckým znovuzrozením stojí především vynikající brankář Patrik Rybár, který kvůli zranění kotníku musel prvních sedm zápasů vynechat. Třiadvacetiletý rodák ze Skalice poprvé chytal na konci září proti Mladé Boleslavi, kdy sice Mountfield ještě prohrál v prodloužení, od té doby ale vyhrál všech šest následných partií. Procentuální úspěšnost zákroků Rybára aktuálně činí 96,53%.

Směrem dopředu mají hradečtí palebnou sílu rozloženou rovnoměrně. Prvního muže klubové produktivity Jaroslava Bednáře, jenž nastřádal deset bodů ve čtrnácti duelech, dělí od osmého Lukáše Vopelky pouze čtyři body. Zajímavou postavou je útočník Petr Koukal, který se na brněnském ledě představí poprvé od šestého finálového zápasu v roce 2012, kdy v roli kapitána konkurenčních Pardubic zvedl v brněnské Areně nad hlavu pohár pro extraligového mistra.

První vzájemnou partii sezony odehrály oba celky hned v druhém kole na ledě Hradce Králové. Jasně více ze hry měli na východě Čech hosté z Brna, kteří se ještě před polovinou zápasu dostali do tříbrankového vedení a nakonec si zpod Bílé věže odvezli výhru 4:2.

15. kolo Tipsport extraligy
pátek