.

4. ročník EKO Dne vyhrála ZŠ z Předklášteří. Posbíralo se přes 580kg odpadků

I v a ň – Čtvrtý ročník EKO Dne s Kometou je za námi. Do obce Ivaň přilákal mnoho dětí ze základních a mateřských škol, a také dětských domovů. Všichni se zúčastnili vzdělávacího a zábavného programu, který pro ně Kometa připravila. Kromě sbírání a rozšiřování si znalostí v otázkách péče o životní prostředí si děti užívaly společnost hokejistů, kteří každé družstvo doprovázeli a se sběrem dětem pomáhali. Vše se ve spolupráci se společností AVE třídilo. Nejšikovnějším týmem byla skupinka dětí ze ZŠ z Předklášteří, která odevzdala úctyhodných 120kg vytříděného odpadu. A právě vítězná skupina bude mít možnost rozhodnout o tom, kde budeme třídit a sbírat příští rok.

Více jak šest stovek dětí z pětadvaceti základních a mateřských škol, a také dětských domovů, zavítalo v desátý červnový den do malebné vesničky nedaleko Pálavy, aby se zúčastnilo již 4. ročníku EKO Dne s Kometou. Tentokrát se zvelebovala obec Ivaň, která v loňském ročníku zvítězila a měla tak právo hostit letošní setkání na své půdě. „Dorazilo více jak šest set dětí ze základních a mateřských škol a dětských domovů z celé jižní Moravy," má radost z vysoké účasti Iva Drobiszová z marketingu Komety.

V rámci celodenního programu v Ivani byl k dispozici skákací hrad, hokejová střelnice, děti si mohly nechat namalovat něco pěkného na obličej a samozřejmě se vyfotit nebo si nechat podepsat hráče z A-týmu Komety. Doprovodný program obohatila Univerzita obrany a záchranné složky Jihomoravského kraje ukázaly dětem hasičský, policejní a sanitní vůz. Společnost AVE zajistila svoz odpadu.

Pokud se zaměříme na celkové pořadí a samotné bilancování, nejvíce se dařilo ZŠ z Předklášteří u Tišnova, na druhém místě skončily Tuřany, třetí pozici obsadily Jiříkovice. Patronem a doprovodem nejlepšího týmu byl útočník Komety Petr Mrázek. „Našim největším úlovkem byla celá toaleta, která jen tak ležela pohozená. Posbírali jsme celkem 120kg, což je skvělé číslo," pochvalovala si učitelka z tamní školy Ilona Krausová.

I Petr Mrázek měl z celého ekologického programu radost. „Děláme to pro dobrou věc. Všiml jsem si, že to děti bavilo, navíc nebyly ve škole, takže jsme si to všichni společně užili. Byli jsme v přírodě a celkově to bylo ku prospěchu věci," říká mladý brněnský útočník. „Prošli jsme se po čerstvém vzduchu, bylo hezké sledovat, jak děti sbírají odpadky a snaží se vyhrát letošní ročník," chválí.

V Ivani se konala také autogramiáda pro účastniky EKO Dne a širokou veřejnost. Foto: Libor Zhoř.

„Nejsem maniak do nějakého sbírání, ale beru to jako normální člověk. V běžném životě recykluji plasty a papíry, něco většího odvezu do eko dvora," dodává Mrázek. Na jeho slova navazuje útočník Jan Hruška, který dělal doprovod ZŠ Jiříkovice, tedy třetímu týmu v rámci EKO Dne. „Myslím, že tyto akce mají velký smysl. Ostatně my sami třídíme odpad i v kabině," prozradil.

„Děkujeme všem partnerům, kteří nám se zajištěním akce pomohli. Společnosti AVE, která všem týmům pečlivě vše co nasbírali kontrolovala a vážila. Následně pak vše odvezla k likvidaci. Restauraci Zlatá loď a společnosti Delikomat, jež nám pro děti připravili svačiny. Velký dík patří také všem záchranným složkám a také Univerzitě obrany. Společnosti KARS, která nám pro děti dodala ochranné rukavice. Za pomoc také velmi děkujeme členům Fan klubu HC Kometa Brno a společnosti IMI, jejichž zástupci pomáhali u jednotlivých týmů," děkuje obchodní a marketingová ředitelka Komety Lenka Plšková.

Společnost IMI se akce brněnské Komety účastní každoročně. „Jsme rádi, že můžeme přispívat k tomu, aby naše prostředí bylo hezčí. Je to skvělá akce, která se musí dětem líbit. Mohou se setkat s hráči Komety, něco se naučit a prožít pěkný den," povídal Pavel Machala ze společnosti IMI.

Fotogalerie z EKO Dne. Foto: Libor Zhoř.