.

Kometa představuje projekt Chlapi ŽENÁM

V sezóně 2011/2012 spojil hokejový klub Kometa Brno své jméno s Nadačním fondem Femina a s renomovanou módní návrhářkou Janou Berg. Společně představují nový dobročinný projekt s názvem: „Chlapi ŽENÁM“.

Myšlenka Nadačního fondu Femina vznikla v roce 2010 s cílem poskytnout všestrannou pomoc ženám, které onemocněly rakovinou prsu, a podpořit je při jejich úsilí o návrat do plnohodnotného života. Usiluje o zlepšení informovanosti o výskytu, prevenci a možnostech léčby rakoviny prsu. Posláním nadačního fondu je zlepšit kvalitu života onkologicky nemocných žen a zasadit se o rozšíření operačních kapacit a zlepšení následné péče o nemocné. Současně se také snaží pomoci ženám zvládnout náročnou léčbu rakoviny prsu po psychické stránce.

V tomto snažení bude nadačnímu fondu Femina od nynějška pomáhat i brněnský hokejový klub Kometa se svými fanoušky. Společnými silami chceme šířit osvětu o problematice rakoviny prsu a její léčbě.

Speciální dres nosil v prvním domácím utkání nové sezóny i Miroslav Holec. Sadu dresu (dres s podpisem hráče + štuplny) si budete moci zakoupit v internetové aukci od příštího týdne.

Říkáte si, co může spojovat drsný, hokejový svět s onemocněním, které se týká výhradně žen? Není to projev slabosti, ale naopak síly a hlubšího chápání celospolečenského problému. Každý muž – hokejista, má kolem sebe nějakou ženu, určitě svoji matku – ženu, která mu dala život, která musela hodně obětovat, aby se mohl stát dobrým hokejistou. Ženu, která ho v jeho snech podporovala. Každá matka se může potenciálně stát obětí zákeřné nemoci jménem rakovina. Proto je na místě ukázat i citlivější stránku mužské povahy a zajímat se i o toto téma.

Tým Komety Brno se rozhodl aktivně podpořit ženy, jež prošly závažným onemocněním rakovinou prsu. Důkazem toho je Janou Berg speciálně navržený dres, který byl představen a použit v prvním zápase sezóny 2011/2012 na ledě domovské KAJOT ARENY. Tyto dresy následně poputují do internetové aukce, jejíž výtěžek bude postoupen Nadačnímu fondu Femina. Všichni fanoušci tak mají možnost přidat se k týmu a vydraženou částkou se podílet na nákupu implantátů, které urychlí postup plastických operací žen po rakovině prsu a tím i jejich návrat do plnohodnotného života.

Toto však není jediná aktivita, kterou budeme společně vyvíjet na podporu Nadačního fondu Femina. Z každé prodané vstupenky na všechna domácí utkání, poputuje vždy 1,- Kč na konto nadačního fondu. Symbolická 1,- koruna bude věnována i ze všech míst prodaných již dříve majitelům permanentek. Za každé vyhrané či prohrané utkání tak může být zakoupen implantát, který urychlí čekací dobu na re-operaci prsou jedné nešťastné ženy a vrátí ji zpět do společnosti jako šťastného a plnohodnotného člověka.

Jedním ze zakladatelů a propagátorkou Nadačního fondu Femina je renomovaná a uznávaná módní návrhářka Jana Berg, s níž budeme v průběhu sezóny úzce spolupracovat. Fanoušci se tak mohou těšit na další společné projekty, které budeme v průběhu sezóny 2011/2012 realizovat.

Projekt Chlapi ŽENÁM můžete také podpořit zasláním libovolného finančního daru přímo na konto nadačního fondu Femina č. ú. 244 906 351/0300.

Všem, kteří nás podpoří, patří velké díky!

Do aukce vstoupíte kliknutím zde ...

Copyright © 2004-2016 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál