Partneři mládeže

STATUTÁRNÍ MĚSTO BRNO

www.brno.cz

Brno leží v centrální části Evropy, na území České republiky a je jejím druhým největším městem. Zároveň představuje centrum Moravy, jedné z historických zemí Koruny české.

Rozprostírá se na okraji Moravské brány, kudy po staletí vedly cesty spojující severní a jižní evropské civilizace. Brno se rozkládá v malebném kraji, ze tří stran je obklopeno zalesněnými kopci, na jih přechází v rozsáhlou jihomoravskou nížinu. Ze severu je město chráněno výběžky Drahanské a Českomoravské vrchoviny. Město leží v kotlině na řece Svratce a Svitavě v nadmořské výšce 190 - 425 m na ploše 230 km2. Ve směru od východu na západ je Brno dlouhé 21,5 km. Tok řeky Svratky je v Brně dlouhý asi 29 km a na severozápadě města vytváří významnou rekreační nádrž - Brněnskou přehradu. Řeka Svitava protéká Brnem v délce přibližně 13 km.

Jihomoravský kraj

www.kr-jihomoravsky.cz

Činnost mládežnických týmů je podporována v rámci dotačních titulů Jihomoravského kraje.

Jihomoravský kraj se řadí mezi hospodářsky významné regiony, nachází se v jihovýchodní části České republiky při hranicích se Slovenskem a Rakouskem. Rozlohou je čtvrtý největší v České republice, co do počtu obyvatel se jedná o třetí nejlidnatější v zemi.

Velmi silná je zde křesťanská tradice, v historii se stal významnou tepnou, kterou náboženství proudilo do střední Evropy. Při cestování krajem narazíte na rozsáhlé vinice a ovocné sady rozléhající se po svazích této rozmanité oblasti.

Veletrhy Brno, a.s.

www.bvv.cz

Veletrhy Brno, a. s., jsou nejvýznamnější veletržní správou ve střední Evropě. Jejich hlavní činností je pořádání veletrhů a výstav, včetně jejich doprovodných programů. K dalším aktivitám patří výstavba veletržních expozic, pronájem prostor brněnského výstaviště a zajištění veškerých služeb, které s realizací veletrhů souvisí. Od prosince 2016 je stoprocentním vlastníkem společnosti město Brno.

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. V současné době je na brněnském výstavišti k dispozici více než 130 000 m2 čisté výstavní plochy, čímž se řadí mezi největší na světě. K nejmodernějším objektům na výstavišti patří pavilon P otevřený v červnu 2009 s čistou výstavní plochou přes 10 tisíc m2 - je tak největším budovou tohoto typu ve střední Evropě.

Každoročně se pod hlavičkou Veletrhů Brno koná okolo padesáti veletržních a výstavních akcí a branami do architektonicky ceněného areálu vejde přes 1 milion návštěvníků (v roce 2018 to bylo rekordních 1 2500 000). Největší tradici má MSV - mezinárodní strojírenský veletrh, který v roce 2018 oslavil 60. výročí. Významným produktem je pronajímání výstaviště. Každý rok se zde koná několik prestižních lékařských kongresů, sjezdů, plesů, festivalů, sportovních akcí nebo koncertů. Veletrhy Brno nabízejí také kompletní servis související s realizací veletržní účasti, a to nejen na brněnském výstavišti, ale kdekoliv v České republice nebo v zahraničí.
Více informací o firmě Veletrhy Brno najdete na: http://www.bvv.cz