Kometa v Litvínově dlouho vedla, Verva rozhodla o vítězství ve třetí části

Kometa v Litvínově dlouho vedla, Verva rozhodla o vítězství ve třetí části

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 27. K. Pilař (Sörvik), 39. Martynek, 49. J. Černý (R. Hanzl), 54. M. Hanzl (R. Hanzl), 60. K. Pilař (Gerhát, M. Hořava) – 3. M. Kvapil (M. Erat, O. Němec), 20. Nečas (H. Zohorna), 35. R. Zohorna (Vondráček, Dočekal). Rozhodčí: Hribik, Bulanov – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4135. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3.
HC Verva Litvínov: Janus – Gula, F. Pavlík, Sörvik, T. Pavelka, K. Pilař, Z. Sklenička – Martynek, V. Hübl (A), Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl (A), J. Černý – M. Hořava, Gerhát, Trávníček (C) – Jurčík, Válek, J. Doležal – K. Reichel.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Bartejs, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik (A), Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – J. Káňa, Čermák (C), Haščák – Brabenec, Nečas, H. Zohorna – R. Zohorna, Dočekal, Vondráček.

L i t v í n o v – Dobře nakročeno ke třem bodům měli ve středu večer hokejisté Komety v Litvínově. Brňané vedli v utkání 2:0 a 3:1, domácí se však ve třetí části třikrát gólově prosadili a nakonec získali všechny body. První zápas po zranění odehrál útočník Martin Erat.

Komentář k zápasu

Kometa v Litvínově začala dobře a už na konci 2. minuty si vynutila přesilovku, kterou bleskově využila. Marek Kvapil dostal přihrávku na levý kruh, odkud si našel ještě lepší střeleckou pozici a nekompromisně poslal puk za záda domácího brankáře Januse - 0:1.

Následně Brňané ustáli hned tři početní výhody soupeře a těsně před první sirénou udeřili podruhé. Hynek Zohorna našel zpoza branky Martina Nečase před odkrytou levou částí Janusovy klece a osmnáctiletý útočník umístil střelu naprosto přesně – 0:2! Ve druhé třetině mohli hosté z jižní Moravy náskok několikrát navýšit, výborně chytající Janus byl ale proti.

Domácí se prosadili až v další přesilovce, kdy se k odraženému puku dostal Karel Pilař a ranou zpoza pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Euforii Vervy však uťal Radim Zohorna, jenž zužitkoval skvělý Vondráčkův pas k odkryté levé tyčce. Za Litvínov pak snížil Martynek, Kometa nicméně po čtyřiceti minutách vedla 3:2 a kráčela za třemi body.

Jenže Litvínovským ve středu vycházelo vše, na co sáhli. V devětačtyřicáté minutě pláchl brněnské obraně Jakub Černý a z levého kruhu poslal touš za Vejmelkova záda. Sedm minut před koncem třetího dějství se pak puk před brněnským gólmanem dostal až k Martinu Hanzlovi a ten poslal Vervu poprvé v utkání do vedení.

Kometa zkusila v závěru štěstí při hře bez brankáře, ale třináct vteřin před koncem přidal svůj druhý gól v zápase Pilař a definitivě rozhodl o třech bodech pro domácí.

Ohlasy trenérů

LIT Darek Stránský: „První třetina se nám nepovedla, řekl bych spíš výsledkově, protože Brno snad ze čtyř ran dalo dva góly, dost jsme toho zablokovali. Ale lepší jsme v ní určitě nebyli. Ve druhé části soupeř ještě zvýšil tlak, tam nás mnohokrát podržel Jaro Janus. Díky němu jsme se dál drželi na dostřel. Pomohlo nám pak snížení do šatny na 2:3 a musím smeknout před týmem za to, jak přistoupil ke třetí třetině. Po vyrovnávacím gólu jsme se zvedli a zvrátili zápas v náš prospěch. Doufám, že nás povedená třetí třetina nakopne i do dalších zápasů.“
KOM Kamil Pokorný: „Hodnotí se mi dnes zápas těžce... První třetinu jsme vyhráli 2:0 a myslím, že jsme hráli dobře. Ve druhé jsme v té hře pokračovali a vypracovali si dost šancí. Bohužel jsme dali jen jeden gól, ale vedli 3:1. Škoda inkasovaného gólu do šatny na 3:2, tím jsme domácím dali určitou naději a oni ji ve třetí třetině bezezbytku využili. Narostla jim křídla a otočili zápas, který jsme my měli dobře rozehraný.“
 
 
 
 

Zápasy v sezóně

7.kolo
Kometa - Litvínov
KOM - LIT
20.kolo
Litvínov - Kometa
LIT - KOM
33.kolo
Kometa - Litvínov
KOM - LIT
46.kolo
Litvínov - Kometa
LIT - KOM


Související články

Statistiky zápasu


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál