Dorostenci byli blízko vítězství nad lídrem z Vítkovic, po nájezdech berou bod

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 13. Otava (Sever, Ulbricht), 20. Kos (Brabenec), 32. Fajmon (Prčík, Sedláček) – 5. Brada (Puchala, Cubo), 20. Krejsa (Bystroň), 59. Krejsa (Schauer), rozh. náj. Brada. Rozhodčí: Ondráček – Měkýš, Smetková. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 50. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:3.
HC Kometa Brno: Schnattinger (57. Bizoň) – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon (A), Němec, Prčík – Brabenec (C), Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Mišiak, Vyroubal.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Bystroň, Cubo, Machů, Kosina, Puchala, Vřeský – Holanik, Kotásek, Přibyl, Krejsa (C), Petr, Rajčan, Brada, Schauer, Melovský, Kubík.

B r n o – Brněnští hokejisté přivítali doma aktuálního lídra tabulky Vítkovice. Ty dokázaly vstřelit úvodní branku zápasu, Kometa skóre v první třetině ještě zvládla otočit, ale do šaten se stejně šlo za nerozhodného stavu. V druhé části zápasu se prosadili akorát domácí a do třetí třetiny tak šli s jednogólovým náskokem. V poslední dvacetiminutovce Vítkovice dvě minuty před koncem vyrovnaly a poslaly zápas do prodloužení. O vítězi musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy, kde byli úspěšnější hosté z Vítkovic.

Do první šance domácích se dostal Brabenec, který ale kvůli pohotovým obráncům nedokázal zakončit a pouze vystrčil bránu z jejího postavení. Kometa už ve druhé minutě dostala šanci otevřít skóre zápasu, když byl Melovský vyloučen na dvě minuty za hákování, ale Vítkovice oslabení zvládly ubránit. A byl to právě hostující tým, jenž otevřel gólový účet zápasu. Po rychlé akci na pravé straně hřiště poslal Kuchala puk Marku Bradovi do jízdy, a ten zakončoval mezi betony. Po inkasovaném gólu Kometa zvládla ubránit oslabení a sama se vrhla do útoku. Druhou přesilovku v zápase již domácí dokázali zužitkovat, čtyři vteřiny před koncem početní výhody se ve 13. minutě prosadil střelou zápěstím Roman Otava. Do konce první části se Kometa po rychlém úniku dvou Jakubů v oslabení dostala do vedení. Brabenec minutu před koncem první části skvěle vypíchl puk ve vlastním obranném pásmu a krásnou žabkou našel Jakuba Kosa, který přesnou střelou nad Bartošákovo rameno otočil skóre zápasu. O několik sekund později ovšem Vítkovičtí svou přesilovku využili a díky gólu Josefa Krejsy se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu.

Ve druhé třetině se ze začátku týmům vůbec nedařila rozehrávka. Hrálo se hodně nahoru dolů, ovšem do lepších šancí se dostávali Brňané. Ve 26. minutě musela Kometa bránit další oslabení poté, co byl vyloučen Fajmon za napadení. Početní výhodu se hostujícím hráčům využít nepodařilo. Právě naopak, ve třicáté minutě odcházel na trestnou lavici hostující Rajčan a Kometa faul trestala. Brněnští Prčík a Sedláček na sebe v rohu hřiště natáhli vítkovické hokejisty a otevřeli prostor pro Patrika Fajmona na středu hřiště, který nabídku na změnu skóre neodmítl a přesnou střelou nad beton dostal domácí do vedení. Hokejisté Brna byli i po vedoucím gólu aktivnějším týmem. Další velká šance přesto přišla ze strany Vítkovic. Kotásek svou rychlostí překonal obranu Komety a vybídl k vyrovnávací brance dobrou nahrávkou Petra, ten ovšem nebyl připraven a tak puk jen prosvištěl do druhého rohu.

Začátek poslední periody byl opatrný a neuhlazený. Kometa po minutě a půl dostala další příležitost skórovat v přesilovce. Dvoubrankové vedení mohl zařídit Jakub Kos, který však trefil z levého kruhu tyč. Výbornou příležitost měl Kos znovu o chvíli později, když jej mezi kruhy hledal Prčík, Kos ale vystřelit nedokázal. Vítkovice po ubráněném oslabení zvýšily tempo hry a začaly se více usazovat v útočném pásmu. V padesáté minutě Vítkovičtí zamkli brněnské hráče na tři minuty, ale Brňané předvedli v obraně soustředěný výkon. Tlak hostů přerušilo až vítkovické vyloučení v 52. minutě, což bohužel Kometa nedokázala potrestat. O pět minut později domácí brankář Schnattinger nejprve skvěle vychytal střelu Vítkovic, v následné skrumáži pak ale utrpěl zranění prstů na levé ruce a musel tak vystřídat. Čím více se blížila závěrečná siréna, tím více se hra přiostřovala. Bizoň čisté konto uhájit nedokázal, v 59. minutě jej dokázal překonat a vyrovnat tak stav utkání Josef Krejsa.

Do prodloužení domácím bohužel chyběla kompletní první formace. Jakub Brabenec již ve třetí periodě odkulhal do šatny a Jakub Kos s Ivo Sedláčkem pykali na trestné lavici. V prodloužení byly aktivnější Vítkovice. Přesto byl nejblíže ukončení zápasu Prčík, který se minutu před koncem prodloužení už začínal radovat z gólu, naneštěstí ale puk těsně minul brankovou konstrukci. Prodloužení vítěze nepřineslo, a tak musela přijít na řadu soutěž individuálních dovedností. V samostatných nájezdech byli šťastnější Vítkovičtí. Rozhodující nájezd proměnil Marek Brada.

KOM Marek Moskal: Na halách je vždy hokej rychlejší a zápas má větší náboj. Dvě třetiny jsme byli s Vítkovicemi na stejné úrovni, byl to vyrovnaný hokej. V závěrečné části jsme začali být pasivnější. Dostali jsme minutu před koncem vyrovnávací gól, který si soupeř zasloužil. Bohužel se nám v utkání zranili někteří hráči, na což se nechceme vymlouvat. Prodloužení větší příležitost nepřineslo. My nájezdy moc často nehrajeme a zatím nám příliš nejdou.
VIT Jan Vavrečka: Byl to velice dobrý zápas. Hokej odpovídal rozměrům hřiště, které je zde nejužší. K vidění bylo hodně osobních soubojů, byl to rychlý hokej bez většího počtu kombinací. Klukům jsem poděkoval za to, že jsme zvládli otočit tento duel.