Ze šlágru se stala jednoznačná záležitost Boleslavi, Kometa si odváží porážku 5:1

Ze šlágru se stala jednoznačná záležitost Boleslavi, Kometa si odváží porážku 5:1

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 9. Mikulík (Eiselt, Nouza), 19. Sýkora (Mucha, Rumpel), 34. Gajovský (Rod), 40. Sýkora (Kuchejda), 46. Handlovský (Rod) - 29. Zubíček (Houdek, Vostřák). Rozhodčí: Kubeš - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 10:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3080. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
BK Mladá Boleslav: Růžička - Bauer, Jindra, Lukáč, Macháček, Mucha, Mocek, Wagenhoffer - Rumpel, Král, Gombár, Nouza, Mikulík, Eiselt, Gajovský, Rod, Handlovský, Sedlák, Kopecký, Kuchejda, Sýkora.
HC Kometa Brno: Kubeš - Zubíček, Houdek, Mikel, Čech, Morava, David, Malena - Dlouhý, Lipina, Vostřák, Klimt, Padělek, Černý, Staněk, Barus, Appel, Sojčík, Moskal, Zábranský.

Ml. Boleslav - Utkání v Mladé Boleslavi brněnští hráči nezvládli. S jedním z favoritů na postup do extraligy prohráli jasným rozdílem 5:1. Nepřiznivý stav po první třetině stačil zkorigovat gólem v přesilovce Pavel Zubíček, ale to bylo vše, na co se Brněnští zmohli. Boleslav si doma zaslouženě ponechává všechny body a Kometa si může dál lámat hlavu, jak hrát na silného soupeře.

Komentář k zápasu

Hned v první minutě utkání uzavřeli Středočeši svého moravského soupeře ve vlastní třetině a dali tak jasně najevo, že porážku z brněnského ledu opravdu míní oplatit. Tímto silným tlakem zaskočenému Brnu dělalo chvíli potíže se na ledě Zlatopramen Arény rozkoukat, když se ale tak stalo, přemístila se hra do střední části kluziště, odkud se obě mužstva se střídavými úspěchy dostávala do útoku. V případě, že se tak stalo, si nicméně pořád vedli lépe Boleslavští, jejich akce vypadaly nebezpečněji.

Parádní závar předvedlo v přesilové hře nejmladší mladoboleslavské trio Rod s Handlovským a Gajovským, nicméně první brankový úspěch si až po vypršení trestu hostujícího Moravy připsal Milan Mikulík pálící z davu hráčů před Kubešem. Obvyklý útlum na straně týmu, který inkasoval, se v tomto případě nekonal. Spíše se zdálo, že to byli domácí, kdo tak trochu usnuli na vavřínech. Do zajímavé akce se z rychlého brejku dostal Dlouhý, na Růžičku si ale nepřišel stejně jako o chvíli později jeho boleslavskou obranou opomenutý kolega Klimt. Nadějně startující Brno bylo ovšem donuceno znovu přibrzdit. Chvilku před koncem úvodní dvacetiminutovky totiž již na 2:0 zvýšil parádní střelou z otočky Tomáš Sýkora.

Boleslavští vkročili do druhé třetiny s mnohem lehčím vědomím a nepřestávali hrát svůj hokej, který jim kýžené ovoce už přinesl. Ve vlastním oslabení se dokonce Mikulík propracoval až do útoku a ačkoli ho tam nikdo nepodpořil, alespoň získal drahocenné vteřiny. Kosa na kámen padla v okamžiku, když na trestnou lavici usedl další boleslavský hráč a mužstvo v zelenobílých dresech si tak muselo vystačit na šestnáct vteřin pouze se třemi muži v poli. Že i čtvrt minuty je více než dost ukázala Kometa okamžitě po buly, kdy na 1:2 snížil obránce Pavel Zubíček.

Mladá Boleslav se dostala po obdrženém gólu pod tlak a neměla příliš štěstí ani s vyhazováním puků z vlastní třetiny. Ale stačil jeden jediný rychlý přechod z jedné strany hřiště na druhou, skok přes ležícího hráče v modrobílém dresu a Kubešova síť se vlnila potřetí. Středočeši odskočili Brnu opět o dvě branky zásluhou Nikoly Gajovského. Stejně jako v závěru první dvacetiminutovky, řekl své také na konci té druhé Tomáš Sýkora. Naprosto ukázkovým způsobem totiž objel klec Komety a z otočky prostřelil Kubeše.

Na začátku třetího dějství se nějaký čas pokoušel čarovat u Růžičky první brněnský útok v čele s Lipinou. Vzdor několika dechberoucím šancím se ale hráči Komety neprosadili. Smůlu měl i domácí Gombár, který si v davu před svatyní hostů až příliš pozdě všiml, že má kotouč mezi bruslemi a už jej nedokázal dostrčit do branky. Zato Lukáš Handlovský měl už více štěstí, když jeho střela prošla z podivného úhlu až do sítě. V 50. minutě šel tým v zelenobílém opět do tří. Úsměv to domácím fanouškům ale již nesebralo. Boleslavští byli tak vyhecovaní publikem i svým výkonem, že se žádné další snižovaní nekonalo. Perfektní obrana podpořená také útočníky či v nejkrajnějším případě gólmanem Růžičkou zkrátka už nic takového nedovolila. Tři body tak naprosto zaslouženě zůstávají v Mladé Boleslavi.

 
 

Zápasy v sezóně

22.kolo
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
30.kolo
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF1
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF2
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF3
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
SF4
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
SF5
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF6
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
SF7
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
TsC5
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM


Související články

Statistiky zápasu


×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC Dynamo Pardubice

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál