Vyrovnaný zápas v Kotlině zlomila Kometa až v závěru

Vyrovnaný zápas v Kotlině zlomila Kometa až v závěru

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 11. Jelínek A. (Čermák, Jelínek P.), 34. Holec (Borovanský, Kreuzer), 44. Jelínek P. (Holec, Šulc) - 24. Appel (Barus), 30. Padělek (Černý), 45. Černý (Padělek, Klimt), 56. Lipina (Vostřák), 59. Vostřák (Dlouhý), 60. Lipina (Klimt). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 12:13, navíc Hodek (HBR) a Čech (KOM) oba osobní desetiminutový trest Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2300. Střely na branku: 34:27.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Vyhlídal, Jelínek A., Šulc, Pavlík, Jebavý, Borůvka, Kadlec - Hodek, Čermák, Borovanský - Holec, Jelínek P., Kreuzer - Endál, Malát, Varga - Třetina, Stromko, Ondráček - Dušátko.
HC Kometa Brno: Kubeš - David, Čech, Mikel, Houdek, Morava, Malena, Fojtík - Dlouhý, Lipina, Vostřák - Klimt, Padělěk, Černý - Rob, Barus, Appel - Staněk, Moskal, Zábranský.

B r n o - Zajímavou podívanou nabídlo utkání 28. kola první hokejové ligy, ve kterém se brněnská Kometa představila na ledě Rebelů z Havlíčkova Brodu. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, k vidění byl i nezvykle vysoký počet trestů. Když se už zdálo, že utkání za stavu 3:3 pomalu dospěje do prodloužení, vzala osud utkání do svých rukou první formace Brna. Její centr Lipina vstřelil dvě branky, další přidal kapitán Vostřák, který dvěma body oslavil své pětatřicáté narozeniny. Kometa si tedy po gólové nadílce z posledních minut veze do Brna tři body.

Komentář k zápasu

Oba týmy hned v úvodu ukázaly, že se budou snažit spíše o útočení než o bezchybnou defenzivu. Při prvním střídání se před Kubešem zjevil Hodek, nedokázal však hostujícího gólmana přehodit. Na druhé straně pak švihem přestřelil Padělek. Oba soupeři si vyzkoušeli v prvních pěti minutách i hru v oslabení, domácí za faul Hodka, Kometa za příliš mnoho hráčů na ledě. Ani jeden z týmů se však ke střele nedostal. Branky se diváci doškali až v desáté minutě. Kometa se sice ubránila v takřka 80 vteřin dlouhém dvojnásobném oslabení, ve čtyřech již ale inkasovala. Po nepřehledné situaci před Kubešem se k puku dostal Aleš Jelínek a poslal domácí do vedení. Další přesilové hry na obou stranách již šance nepřinesly, takže když se v brejku neprosadil domácí Čermák, šlo se do kabin za stavu 1:0.

V úvodu druhé části odešel pykat na trestnou Fojtík, ale brodští borci se k ohrožení Kubeše takřka nedostali. Naopak - půlminutu po návratu hříšníka na led se po překvapivé a rychlé akci prosadil Appel - vyrovnáno, 1:1. Kometa ožila. Do šance se při signalizované výhodě dostal Vostřák, následnou přesilovku málem využil Dlouhý, ale trefil jen břevno. Po faulu Třetiny ale přeci jen modrobílí svou převahu využili. Domácí obranu přelstil lišák Ivan Padělek a střelou po ledě nedal Suchanovi šanci - 1:2. Neuplynuly však ani čtyři minuty a bylo opět srovnáno. Mikel a Barus poslali Kometu do tří a Rebelové trestali. Těsně po návratu prvního provinilce na led Borovanského střelu jemně tečoval Holec - 2:2. To Kometa svou dvojnásobnou převahu před koncem druhé části nevyužila, siréna tak přerušila utkání za nerozhodného stavu.

Pokud dosavadní průběh zápasu přinesl zajímavý hokej, plný branek a trestů, pak třetí třetina rozhodně neměla být výjimkou, ba naopak. Kometa se mohla vrátit do vedení v přesilové hře, místo toho však inkasovala. Duo Holec - Petr Jelínek uniklo pozornosti obrany hostí, první jmenovaný přes beka poslal puk přímo na hůl Jelínka a ten se trefil přesně. Další obrat, 3:2. To Kometu paradoxně nabudilo a záhy přišlo vyrovnání. Appelův pokus ještě Suchan vyrazil, na střelu Černého z otočky již ale nestačil - 3:3. U této branky si připsal premiérový bod za asistenci v brněnském dresu Tomáš Klimt. Zápas gradoval a šance se rodily na obou stranách. Na straně domácích neuspěl Borovanský, v modrobílém se pak marně snažili o zteč Appel s Dlouhým. Rebelové měli i třetí možnost dvojnásobné přesilovky, tu však nevyužili.

Kometa se ubránila a stupňovala tlak. Pálil Vostřák, po něm Mikel, druhý jmenovaný se dokonce dostal do brejku, byl však zastaven sporným ofsajdovým verdiktem. Branka ale přeci jen přišla. V čase 55:52 domácí Jebavý chyboval a v úniku vsítil vítěznou branku Lipina. Domácí se vrhli do útočení, jejich naděje ale definitivně uťalo duo Dlouhý - Vostřák. V brejku dva na jednoho prvně jmenovaný našel přesně hokejku brněnského kapitána a ten se nemýlil - 3:5. Statečný pokus Rebelů o poslední zteč s prázdnou brankou v zádech pak uťal svou druhou brankou Lipina, který se trefil po příhře Klimta. Ten si tak při své premiéře v brněnském dresu zaknihoval dvě asistence a dva plusové bodíky. Pohledné a dramatické utkání tedy nakonec skončilo výhrou Brna 6:3.

 
 

Zápasy v sezóně

20.kolo
Kometa - Havl.Brod
KOM - HBR
28.kolo
Havl.Brod - Kometa
HBR - KOM


Související články

Statistiky zápasu


×
Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Žďár nad Sázavou
HC Kometa Brno
×
Odehrané v 12:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál