S prázdnou se Kometa z Hradce jistě nevrátí

Královští lvi Hradec Králové - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 1. Dlouhý (Vondráček), 12. Barus (David), 55. Sedlák (Liška) - 48. Šeda (Kolář, Koudelka). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 7:11. Využití: 0:1. Diváci: 5102. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Toužimský, Kolář II, Táborský, Pazdera, Karlíček, Lesák, Pavlů - Fořt, Roubík, Kadlec - Kolář I, Koudelka, J. Šeda - Haluza, Starý, Suchý - Sakrajda, Hruška, Volráb.
HC Kometa Brno: Hronek (4. Jarina) - Čech, David, Morava, Mikel, Lhotský, Protivný, Houdek, Liška - Vondráček, Barus, Dlouhý - Sedlák, Lipina, Mikšan - Zelenka, Padělek, Klimt - Sojčík, Moskal, Staněk.

Ve třetím utkání čtvrtfinále play-off Kometa zdolala Hradec, který měl výhodu domácího prostředí 1:3. Brno předvedlo snový začátek, když se v první minutě trefil Dlouhý a o deset minut později Barus. Ve třetí minutě zápasu střídal Lukáš Hronek, na kterého spadl hradecký útočník. Zápas zdramatizoval ve třetí třetině gólem Šeda, ale následně zvýšil na rozdíl dvou branek hostující Sedlák. Kometa si připsala druhé vítězství v sérii a vede tak 2:1 na zápasy.

Brnu vyšel vstup do utkání tím nejlepším možným způsobem. Už po 20 vteřinách vymetl všechny pavučiny z Koutského branky Radek Dlouhý a hosté byli na koni – 0:1. První branka je evidentně nakopla a domácí se ocitli rázem pod drtivým tlakem hostů. Ten vygradoval ve 12. minutě při dvojnásobné početní výhodě Brna. Střela Miroslava Baruse se šťastně odrazila od brusle domácího obránce a skončila v Koutského brance podruhé - 0:2. Hradec měl velikou šanci ke snížení v samém závěru úvodního dějství, když hrál celé dvě minuty v převaze dvou mužů v poli, ale tato přesilová hra hráčům HC VCES vůbec nevyvedla.

Ve druhé části hry přidali Východočeši na obrátkách a výsledkem toho bylo hned několik šancí. Jenže žádná, ani z těch nejvyloženějších za zády Kamila Jariny, který hned z kraje zápasu vystřídal zraněného kolegu Lukáše Hronka, neskončila. Asi největší příležitost ke snížení měl Patrik Fořt. Nejprve mu naservíroval přihrávku před prázdnou branku kapitán Roubík, ale hradecký štírek nestihl trefit přesně puk. Fořt pak mohl skórovat ještě se závěrem třetiny, ale neuspěl ani ze sóla. Hosté měli blízko ke třetímu gólu pro změnu v polovině zápasu, ale puk přešel brankovou čáru až poté, co se Koutského klec vychýlila ze svého postavení.

V závěrečném dějství se přeci jen domácím podařilo vstřelit kontaktní branku na 2:1, poté co trefil letící puk ze vzduchu Jan Šeda a nechytatelnou dorážkou pro Jarinu vykřesal hradeckým naději na zvrat – 2:1. V době, kdy se tlačili hráči HC VCES za vyrovnáním, našel dlouhým pasem Liška Přemysla Sedláka a ten střelou švihem z nájezdu přidal třetí branku. Hradec ještě zkoušel zkorigovat výsledek při závěrečné power-play, ale na víc než pořádnou melu před brněnskou brankou to nestačilo. Brno tak ve třetím čtvrtfinálovém utkání zaslouženě vyhrálo 3:1 a ujalo se vedení v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 2:1.

Zápasy v sezóně

21.kolo