Pro Kometu sezóna skončila

Pro Kometu sezóna skončila

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 18. Boháč (Fiedler), 64. Král (Schnabel) – 31. Houdek (Mikel). Rozhodčí: 18. Boháč (Fiedler), 64. Král (Schnabel) – 31. Houdek (Mikel). Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4000. Střely na branku: 54:38.
BK Mladá Boleslav: Růžička (Šindelář) - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Schnabel - Nouza, Král, Gombár, Fiedler, Boháč, Šebesta, Mikulík, Šindel, Eiselt, Rumpel, Sýkora, Handlovský
HC Kometa Brno: Jarina (Maláč) - Čech, David, Mikel, Morava, Houdek, Zubíček, Protivný - Lhotský, Vondráček, Barus, Dlouhý, Zelenka, Padělek, Klimt, Sedlák, Černý, Mikšan, Moskal, Lipina, Staněk

V rozhodujícím sedmém utkání semifinále play off 1. ligy Kometa Brno podlehla Mladé Boleslavi na jejím ledě 1:2 v prodloužení. Do ochozů se dostalo zhruba padesát brněnských diváků. Za hosty se trefil Houdek. Rozhodující branku vstřelil v prodloužení Richard Král. V semifinálové sérii zvítězila Mladá Boleslav 4:3 na zápasy a postupuje do finále. Pro brněnskou Kometu sezóna končí.

Komentář k zápasu

Od prvních sekund bylo jasné, že toto utkání bude velice vypjaté a obě si strany si budou dávat bedlivý pozor na drobnosti, které by případně měly tu moc sedmý semifinálový zápas rozhodnout. Do utkání celkově vstoupili o něco lépe domácí, od začátku důrazně napadali hostující hráče a předváděli zajímavé kombinace v útočném pásmu. Pobídkou jim bylo také brzké vyloučení jednoho z hráčů Komety. Přestože Středočeši působili průbojně - největší byla asi šance Eiselta, který objížděl branku Jariny a poté se snažil zavěsit - tuto početní výhodu nevyužili.

Brněnští se k většímu důrazu před domácím Růžičkou dostali až po polovině první třetiny. Vážněji vypadala hlavně střela Sedláka, která prosvištěla těsně kolem levé tyčky nebo Padělkova dělovka od modré. Pozadu ale nezůstávali ani Boleslavští a hra nabrala na tempu. Jeden z rozhodujících momentů přišel v 16. minutě. Sýkora podnikal v početní výhodě samostatný výpad na Jarinovu svatyni, a protože byl podražen, šla Kometa do tří. Daniel Boháč vstřelil první branku utkání přesně ve vteřině, kdy se první vyloučených vracel na led. Zhruba o minutu později mohlo být vyrovnáno, ale Zelenkův gól nebyl pro sevření rukou hlavním sudím uznán.

Dá se říci, že šťastnější start druhé třetiny měli taktéž domácí. Hlavně v okamžiku, kdy je čekala téměř dvě minuty dlouhá dvojnásobná přesilovka. Největší šance měli Šebesta s Boháčem, Jarina ale naprosto bezchybně pracoval s betony či lapačkou a v jednom nejkrajnějším případě při něm stála i štěstěna v podobě tyčky. Nevyužitím této početní převahy si Boleslavští vše ještě hodně zkomplikovali.

Brno se octlo na koni, střelu Vondráčka musel Růžička v poslední chvíli vyrážet ramenem, za tou Zubíčkovou se jen bezmocné ohlížel, když mu letěla kolem hlavy. Těsně před polovinou zápasu potom na trestnou lavici usedli zase dva hráči v zelenobílých dresech, a jak už se několikrát předtím ověřilo, Brno toto pochybení umí zatraceně dobře trestat. Perfektní ranou zápěstím se ve 31. minutě prosadil a svůj tým tak do hry vrátil Tomáš Houdek. Závěr druhé dvacetiminutovky potom patřil z valné části hostům, téměř jistou branku z hole Dlouhého v poslední chvíli zablokoval obětavým pádem Bauer.

Na začátku třetí třetiny se tak za vyrovnaného skóre začínalo znovu. Boleslavští sice začínali přesilovkou, mnoho toho ale v jejím průběhu nevykouzlili. Teprve po jejím vypršení se Šebestovi podařilo proklestit si cestu až k Jarinovu, odkud poté nahrával na mnohem méně hlídanějšího Schnabela. Vysoký boleslavský obránce ale tuto šanci neproměnil. Na druhé straně své štěstí zkoušel Vondráček, gólman Růžička ale předvedl perfektní provaz a kotouč vyrazil.

Po odpykání trestu se své pokoušel říct Handlovský, ani za vydatné podpory Šebesty ale puk za brankovou čáru neprotlačil. O mnoho úspěšnější nebyl ani jeho kolega Šindel, který si krátce před koncem zápasu střihl takřka samostatný nájezd. Pár vteřin před zazněním sirény ještě mohl rozhodnout hostující Čech, po přihrávce Dlouhého se ale jen marně natahoval. Základní hrací doba tedy o vítězi nerozhodla.

V prodloužení se více dařilo Středočechům, ačkoli Brno některými svými výpady přimělo Zlatopramen Arénu téměř tajit dech. Aktivnější Mladoboleslavští, ale donutili Mikela až k příliš zbrklému vyhození. Puk vylétl z hřiště a obránce Komety tak putoval na trestnou lavici. Už z výrazu jeho tváře bylo patrné, co si o oslabení svého týmu myslí. A nemýlil se. Richard Král perfektně tečoval Schnabelovu střelu od modré a strhl tak lavinu bujarého jásotu na straně domácích.

 
 

Zápasy v sezóně

22.kolo
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
30.kolo
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF1
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF2
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF3
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
SF4
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
SF5
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF6
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
SF7
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
TsC5
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM


Související články

Statistiky zápasu


×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC Dynamo Pardubice

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál