Kometa vyhrála v play-off podesáté v řadě. Vítkovice vyřadila 4:0 na zápasy

Kometa vyhrála v play-off podesáté v řadě. Vítkovice vyřadila 4:0 na zápasy

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 35. Vincour (Haščák, Hruška), 46. Štencel (Hruška, R. Zohorna), 58. H. Zohorna (J. Krejčík, L. Čermák) – 14. Trška (Mahbod). Rozhodčí: Hodek, Šír – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 45:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1. Hráči zápasu: Marek Čiliak - Patrik Bartošák. Stav série: 4:0.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák (C), Vondráček.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Výtisk (A), Trška, Urbanec – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, P. Zdráhal – Kurovský, Š. Stránský, Szturc.

B r n o – Je dobojováno. Tedy alespoň pro tuto čtvrtfinálovou dvojici. Kometa stejně jako vloni postoupila v prvním kole Generali play-off v nejrychlejším možném termínu. Vítkovice porazila jednoznačně 4:0 a bude trpělivě čekat na svého semifinále soupeře. Poslední krok bývá vždycky nejtěžší, což se v nedělní večer potvrdilo. Ostravští dlouho odolávali, do 35. minuty i vedli, ale domácí zlomili jejich odpor a po gólech Vincoura, Štencela a Hynka Zohorny vyhráli 3:1. Celkově 4:0 na zápasy.

Komentář k zápasu

První třetina začala větší aktivitou Vítkovic, které hned v úvodu dostaly možnost přesilovky. Nebezpečně zahrozil Tybor, ale Čiliak se dokázal včas přesunout k zadní tyči. Poté si zahrála přesilovku i Komety, leč šance Hynka Zohorna a Nečase skončily u Bartošáka. Na trestné bylo vůbec hodně rušno, trestných minut padlo za třetinu celkem osmnáct, a tak se hrálo v nestandardním počtu hráčů na ledě. Ostravští sice přesilovku nevyužili, ale těsně po jejím skončení vystřelil nadvakrát Peter Trška a poprvé v brněnských zápasech překonal Čiliaka.

Za těsného stavu se odcházelo do kabin, byť měli Brňané krátkou možnost přesilovky pět na tři. Tu využít nestihli. Ve druhé části se hrálo převážně před vítkovickou bránou, tresty narůstaly, stejně jako velké tutovky Komety. Vše ale pochytal výborný Bartošák. A když nezasáhl on, pomohla mu boční tyč po střele Nečase, jenž měl i další dobrou možnost. V dobré pozici ale minul poloprázdnou klec.

Jakub Krejčík v souboji se Zdráhalem a Lvem. Foto: Jiří Grulich.

Brno se ovšem nevzdávalo ve snaze o vyrovnání a pět minut před pauzou se dočkalo kýžených ovací. Nejprve byl před bránou Zaťovič, který trefil jen beton ostravského mága, poté ale vybídl Haščák ke skórování Tomáše Vincoura, který rozburácel vyprodanou DRFG Arenu - 1:1. Kometu gól ještě víc nastartoval a druhý gól byl na spadnutí, ale hosté odolali.

Hladoví Brňané neměli stále dost a do své kořisti se hned od úvodu třetí pořádně zakousli. Bartošák nevěděl, kam dřív skočit, znovu se hrálo před jeho bránou a především nejvíc práce měl v oslabení, mnohdy také hráli hosté ve třech. Kometě se však podařilo docílit branky v klasickém složení pět na pět. Hruška citovkou přihrál na Jana Štencela, který puk tečoval do brány - 2:1.

Svěřenci Jakuba Petra zkusili odvolat brankáře, nic jiného jim nezbývalo, ale Kometa houževnatého soupeře nakonec udolala. Do prázdné se trefil přes celé hřiště Hynek Zohorna a vystřelil Brnu semifinále. Kometa tak už deset zápasů v řadě nepoznala ve vyřazovacích bojích hořkost porážky.

Na svého semifinálového soupeře musíme čekat, protože Kometa je prvním týmem z celé extraligy, která si s předstihem zajistila účast v TOP4.

Ohlasy trenérů

KOM Kamil Pokorný: V první třetině byla na našem týmu vidět tíha okamžiku. Neměli jsme takovou lehkost a pohyb. K tomu se přidal první inkasovaný gól. Od druhé třetiny jsme to už byli my, měli jsme obrovskou převahu znásobenou přesilovkami. Fauly soupeře jsme si vynutili tlakem a pohybem. Důležitý byl gól na 1:1. Ve třetí třetině jsme pokračovali s nastartovanými motory a dovedli zápas do zaslouženého vítězství. Jsme hrdí na kluky, jakým způsobem sérii zvládli. Nyní máme klid na přípravu, regeneraci a sledování potencionálních soupeřů.
VIT Jakub Petr: Dnešní duel měl podobný průběh jako první dvě utkání v Ostravě. Dostali jsme se do šancí a získali jednobrankové vedení. Stejně jako v přecházejících zápasech jsme ale nebyli schopni přidat druhou branku, která by mohla něco změnit. Na naše poměry jsme měli hodně vyloučených. To byl okamžik, kdy se Kometa dostala ke své hře. Sice jsme její nápor ubránili a hráli lépe než v předcházejících zápasech, ale klíč k výsledku byl v tom, že jsme strávili hodně času na trestné lavici. Známe sílu Komety, postoupil lepší tým. O tom hovoří jednoznačný výsledek série. My jsme se vůbec neprosazovali v ofenzívě. Vstřelili jsme málo branek při hře pět na pět. To je zklamání v porovnání s tím, co jsme předváděli v základní části. Kometa potvrdila zkušenost.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

9.kolo
Kometa - Vítkovice
KOM - VIT
22.kolo
Kometa - Vítkovice
KOM - VIT
35.kolo
Vítkovice - Kometa
VIT - KOM
48.kolo
Vítkovice - Kometa
VIT - KOM
ČF1
Vítkovice - Kometa
VIT - KOM
ČF2
Vítkovice - Kometa
VIT - KOM
ČF3
Kometa - Vítkovice
KOM - VIT
ČF4
Kometa - Vítkovice
KOM - VIT


Související články

Statistiky zápasu


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál