Kometa venku znovu prohrála, Hradec ji vstřelil pět branek

Královští lvi Hradec Králové - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 2. Vondráček (Koudelka, Sakrajda), 4. Vondráček, 14. Pavlů (Koudelka, Sakrajda), 16. Táborský (Roubík), 26. Domin (Vondráček, Pavlů) - 4. Appel (Padělek), 57. Černý (David). Rozhodčí: Blecha - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2491. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 1:0 - 2:1 - 5:2.
Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Táborský, Lesák, Pavlů, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Protivný, Seidl - Fořt, Roubík, Kadlec - Sakrajda, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Šeda, Volráb.
HC Kometa Brno: Hronek (21. Kubeš) - Čech, David, Mikel, Lhotský, Morava, Malena, Gýna, Fojtík - Dlouhý, Padělek, Vostřák - Staněk, Barus, Appel - Rob Lipina, Černý - Zábranský, Moskal, Sojčík.

B r n o - Venku se brněnské Kometě příliš nedaří. Nejprve prohra v Berouně, poté v Kadani a dnes v Hradci. Hradečtí na svého soupeře vlétli hned od samotného úvodu utkání a již po první třetině bylo jasné, kdo si připíše tři prvoligové body. Aktivní hradecký Vondráček si na svůj účet připsal hned dvě branky, dokonce se několikrát pokoušel o hattrick, ovšem marně. Dále se radoval Pavlů a Táborský. Za Kometu se trefil David Appel a Michal Černý.

Proti Kometě Brno se hradeckým podařilo odehrát parádní první třetinu. Domácí poslal do vedení už po minutě hry Roman Vondráček, který využil přesné Koudelkovy přihrávky. Ve čtvrté minutě se museli Východočeši bránit ve čtyřech, přesto dokázal aktivní Roman Vondráček ujet hostující obraně a střelou z úhlu překonat Hronka podruhé. Rozhodčí branku nejprve neuznal, ale po konfrontaci s brankovým kolegou a následně i kapitány obou týmů explodovaly ochozy hradeckého stadionu podruhé, Hradec vedl 2:0. Ze slibného náskoku se ale hráči HC VCES radovali pouze několik vteřin, protože ihned po buly přesnou střelou k tyči snížil David Appel na 2:1. Jenže domácí nepolevili, ve stoprocentních šancích se ocitli Suchý a po něm i Vondráček, z těchto soubojů vyšel ale vítězně brněnský brankář. Ve 14. minutě byl už bezmocný proti tvrdé a přesně umístěné střele Michala Pavlů, jenž svou dělovkou od modré rozvlnil za Hronkem potřetí síť jeho branky. Chvíli na to pálil ve dvojnásobné početní převaze ze stejného místa Martin Táborský a bylo to 4:1. Táborského brance předcházela ještě tyč po krásné kombinaci obránce Pavlů s Petrem Sakrajdou. Za potlesku spokojených diváků se tak šlo do kabin, na ukazateli svítilo skóre 4:1.

Ve druhé třetině už sice nebyl k vidění brankostroj domácích, ale stále pokračovala velmi pohledná hokejová podívaná. Snížení Brna měl na hokejce Radek Dlouhý, ale Koutský ho ve veliké šanci vychytal. Právě tento zásah hradeckého brankáře byl důležitým momentem pro další průběh. Ve 25. minutě si šikovně počkal před Kubešem, který nahradil od druhé třetiny Hronka, Petr Domin a střelou bez přípravy zvýšil na 5:1. V polovině utkání hodně zatopilo Hronkovi duo Roubík – Fořt, ale gólman vedoucího celku moravské skupiny si volný prostor pohlídal.

V závěrečných dvaceti minutách se už domácí soustředili zejména na zadní vrátka, přesto dokázali před Hronkem několikrát hodně zatopit. Jenže Roubík ani Vondráček své šance neproměnili, na druhé straně naopak zužitkovali hosté přesilovou hru, z níž snížili na konečných 5:2. Střelu Davida těsně před Koutským tečoval Michal Černý. Celá třetí třetina se už odehrávala v parádní hokejové kulise, k té přispěly tábory obou fanoušků. Hradecký stadión oběhla několikrát mexická vlna, střídaly se i pozdravy obou fanouškovských táborů. Hradec po výborném výkonu porazil Kometu Brno 5:2 a prodloužil tak svou sérii úspěšných zápasů nichž dokázal bodovat na devět.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové): Určitě bylo důležité, že jsme do utkání vstoupili aktivně a vypracovali si v první třetině náskok 4:1. Jenže i v dalších dvou třetinách jsme hráli dobře, možná ještě lépe, mohli jsme přidat další ne branku, ale hned několik. Dnes jsme podali kompletně výborný výkon. Určitě jsme odehráli nejlepší zápas sezóny. Soutěž ale pokračuje, všichni soupeři jsou dobří, nebezpeční a my musíme jít dál a hrát tak, jak se má, od podlahy a poté věřím, že se dostaví i výsledky.

Rostislav Čada (hlavní trenér Komety Brno): Zápas ovlivnil náš vlažný nástup, kdy jsme do utkání vstoupili nekoncentrovaně a inkasovali dvě branky. Tento obraz hry pokračoval celou první třetinu, čím se soupeř dostal do hry, dobře kombinoval a my jsme se jenom bránili. Dalším naším problémem bylo množství vyloučených, za což nás Hradec potrestal, když využil některé přesilové hry.

Zápasy v sezóně

21.kolo