Kometa v posledních pěti minutách hry rozhodla o svém vítězství

HOKEJ ŠUMPERK 2003 - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 11. Barus (Černý), 24. Klimt (Barus, Černý), 56. Zubíček (Černý, Barus), 56. Vostřák (Houdek) - 8. Ambruz (Meluzín, Antonovič), 43. Galvas (Rákos). Rozhodčí: Blecha - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:6, navíc Staněk (KOM) 10. Využití: 0:3. Diváci: 2020. Střely na branku:32:38 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
HOKEJ ŠUMPERK 2003: Lev (Tihlář) - Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Novotný, Ondráček, Šindler - Klejna, Fadrný, Bařica - Antonovič, Meluzín, Ambruz - Grill, Taragel, Kubica - Stejskal, Kovář, Rákos - Brunec.
HC Kometa Brno: Jarina (Hubačka) - Zubíček, Mikel, Čech, David, Houdek, Morava, Malena, Fojtík - Dlouhý, Lipina, Vostřák - Klimt, Barus, Černý - Staněk, Moskal, Rob - Zábranský.

Vedoucí tým východu proti poslednímu mužstvu východu. Takový duel byl na programu v sobotní podvečer, kdy do Šumperka zavítali Brňané. Úvodní gól se podařilo vstřelit domácímu Ambruzovi, vyrovnat se však povedlo záhy Barusovi. Do vedení se Kometa poprvé v zápase dostala díky brance Klimta. Poté byli s vyrovnáním na řadě Draci. Těm se zadařilo a opravdu srovnali na 2:2 z hole Galvase. Stav byl nerozhodný až do 56. minuty, kdy vsítili dvě branky v rozmezí devíti sekund brněnští Pavlové, Zubíček a Vostřák. Kometa si tak ze severu Moravy odváží tři body za výhru 4:2.

V úvodních minutách začalo tradiční oťukávání obou soupeřů, hned ve druhé minutě od modré pálil Černý, avšak Lev byl pozorný. Domácí pak měli v úvodu výhodu dvou přesilovek, ale bohužel ani v jedné se střelecky neprosadili. Poté, co skončila druhá početní výhoda, se Šumperk prosadil. Roman Meluzín namazal Martinu Ambruzovi a ten propálil Jarinu. Po chvíli dostal dvě minuty Kovář, hosté dlouho v početní výhodě nemohli nic vymyslet, až v závěru přesilovky srovnali. Početnou skupinu modrobílých fanoušků rozjásal Miroslav Barus. Pak měli několik střeleckých pokusů Draci, Jarina je však vykryl a na druhé straně si s ránami elitních střelců Brna poradil Lev. Do konce třetiny se však ani jeden z týmů vyrázněji neprosadil, snad jen rána Davida postrašila Lvav.

180 vteřin stačilo Brnu, aby se dostalo do vedení. Nejdřív se dostal na trestnou lavici Galvas - a to byla voda na mlýn hostům. Miláček brněnských fanoušků Miroslav Barus nabídl Klimtovi pikantní pochoutku a brněnský forvard už si s tak chutným soustem poradil jak se sluší a patří - 1:2. Pak Kometa dlouho měla více ze hry, avšak na Lva samozřejmě nevyzrála. S postupujícím časem nabírala na vrcholu nejen hra, ale i atmosféra. Draci pak mohli několikrát srovnat, jenže Fadrný ze dvou metrů na Jarinu nevyzrál, z úniku neuspěl ani Antonovič a z dorážku taktéž Bařica. Pak se třetina dohrávala s šancemi na obou stranách, více práce měl Lev, ale Kometa neuspěla a do kabin se šlo za brněnského vedení.

Třetí třetina tak měla přinést rozluštění křížovky prvoligového utkání. Aktivní Šumperk nejprve testoval Jarinu díky ranám Bařici, Ambruze či Novotného, brněnský brankář pokusy vykryl. Až Galvas uspěl po přihrávce Rákose a domácí eufórie nebrala konce. Draci vzali iniciativu do svých rukou a zasypali Jarinu několika pokusy. V 48. minutě mohli udeřit hosté, jejich pokus však skončil na tyči a Lipinova dorážka u Lva. Od 50. minuty se ke slovu opět dral Šumperk a dlouho sahal po výhře, srazila jej do kolen ale vlastní chyba. Domácí tým obdržel trest na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě a tento okamžik rozhodl zápas. V následující přesilovce vstřelil vítězný gól Pavel Zubíček a devět vteřin po něm zatloukl další hřebíček do rakvičky domácím nadějím Pavel Vostřák. Snaha domácích vrátit se do utkání i za cenu power-play vyšla v niveč, dokonce Osina musel vykopávat kotouč z prázdné branky. Za skvělé hokejové atmosféry tak Kometa přehrála Draky 4:2 a odvezla si všechny tři body.

Zápasy v sezóně

7.kolo