Kometa v Berouně padla opět po nájezdech

Kometa v Berouně padla opět po nájezdech

Medvědi Beroun 1933 - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 13. Slížek (Vlček, Braniš), rozhodující sam. nájezd Slížek - 4. Černý (Morava). Rozhodčí: Froněk - Rozlínek, Sichrovský. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1400. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Medvědi Beroun 1933: Jarina - Braniš, Martinec, Lukačovič (41. Kameš), Jelínek, Gudas, Wagenhoffer - Jankových, Slížek, Vlček - Besser, Šinágl, Polák - Tvzník, Křesťan, Straka - Kupec, Heřman, Pavel.
HC Kometa Brno: Hronek - Mikel, David, Gýna, Lhotský, Morava, Malena, Fojtík, Čech - Dlouhý, Lipina, Vostřák - Rob, Padělek, Černý - Barus, Moskal, Appel - Zábranský, Hruška.

Podruhé v řadě podlehla brněnská Kometa svému soupeři na nájezdy. Probouzející se Beroun povolil hostujícímu celku jedinou branku, o kterou se postaral ve 4. minutě Michal Černý. O body připravil brněnské hráče především Kamil Jarina, který vychytal mimo jiné i trestné střílení Pavla Vostřáka z první třetiny. Když pak za svá záda nepustil ani jeden z nájezdů Komety, mohl se radovat ve svém novém působišti z bodu navíc. Brněnstí nepotrvrdili roli favorita a musí se tak spokojit s jediným bodem za prohru po nájezdech.

Komentář k zápasu

V pořadí třetí zápas s týmem západní tabulky sehrála brněnská Kometa na ledě berounských Medvědů. Domácí celek, povzbuzený šesti body z posledních třech zápasů a Kamilem Jarinou v brance, rozhodně nehodlal plnit roli papírového outsidera. Brno si chtělo v Berouně spravit chuť po nevydařené bitvě s Chomutovem, soupeřem z opačné strany západní tabulky.

Utkání začalo svižně. Oba brankáři si hned v úvodních vteřinách šáhli na puk. Jako první zahrozil z úhlu Šinágl, na druhé straně z mezikruží prověřil svého bývalého spoluhráče v domácí brance Miroslav Barus. Ve 3. minutě se Kometě naskytla možnost přesilové hry, když nepovoleně držel protihráče Lukáš Martinec. Přesilovková formace Brna se ihned usadila v pásmu Berouna a počala svoji nacvičenou kombinaci. Od modré pálil Marián Morava a odražený puk dorážel Michal Černý. Puk však některá z bránících holí soupeře zblokovala do ochranné sítě. O dvacet vteřin později tatáž dvojice brněnských hráčů zopakovala svoji kombinaci a tentokrát už puk skončil v síti za brankářem Jarinou. Marián Morava přiťukl kotouč k mantinelu Michalovi Černému, ten se snažil zpoza brány přihrát, ale trefil hůl domácího Lukačoviče a ten si nešťastně srazil puk do vlastní branky - 0:1. Poté se hra mírně uklidnila a oba celky se soustředily především na svoji rozehrávku a na to, jak ji nejlépe překazit svému soupeři. Až do jedenácté minuty se prakticky hrálo o střední pásmo. Poté šel za sekání na trestnou lavici Pavel Vostřák. Byť se Medvědi v přesilovce k ničemu nedostali, přeci jenom se mohli o několik okamžiků později radovat. 7 vteřin po návratu Vostřáka na led si vyměnili puk Braniš s Vlčkem a posledně jmenovaný poslal puk přímo na hokejku Ladislava Slížka, který bez rozpaků vystřelil a poslal puk kolem Hronka přímo za jeho záda – 1:1. V následujících okamžicích nesl berounské vyrovnání nelibě Jan Mikel a vybil si zlost nedovoleným bráněním. V přesilovce mohl jít Beroun do vedení, ale osamocený Wagenhoffer odmítl skórovat, když před Hronkem nezpracoval ideální přihrávku. Po nevyužité početní výhodě se musel Hronek ještě jednou ohánět, ale i proti Jelínkovi vyšel úspěšně. Kometa však také vycenila zuby, když Michala Černého v sólovém úniku nedovoleně zastavila hozená hokejka Kamila Jariny. Sudí nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil kapitán Komety Brno - Pavel Vostřák. Ale ani on si na berounskou oporu nepřišel a skóre zůstalo až do konce první třetiny 1:1.

Ve druhé třetině si oba celky vyzkoušely přesilovou hru, ale v gólové vyjádření svoje pokusy nepřetavil ani jeden. Do šance se poté dostal ve 27. minutě Jiří David, který z pozice obránce mohl využít zmatku před Jarinovou brankou, ale přestože domácí brankář nic neviděl, reflexivně stihl Davidovu ránu vytěsnit vyrážečkou. O dvě minuty později se Jarina opět vyznamenal, když po Appelově chytrém přiťuknutí pálil z bezprostřední blízkosti Jan Hruška, ale mrštný brankář Medvědů přivedl hosty k zoufalosti, když betonem zázračně stihl puk vykopnout mimo svoje tyče. Beroun se však také nenechal zahanbit. Po střele Wagengoffera dorážel dobře postavený Kameš, ale těsně minul brněnskou branku. Ve druhé třetině se už nic zásadního neudálo a oba celky si šly odpočinout před třetí částí.

Třetí třetina začala v podobném stylu, jako ta druhá. Oba celky si zahrály po dvou přesilovkách, ale z předvedené hry se zdálo, že početní výhody dnešní utkání rozhodovat nebudou. Obrany a především brankáři čněly nad útokem a opět si nikdo nevypracoval vážnější příležitost. Utkání spělo pomalu k závěru třetí třetiny a nehledě k papírovým předpokladům se s ubíhajícím časem se zdálo, že dělba bodů bude spravedlivým rozsudkem. Přestože mohli oba soupeři zvrátit skóre na svoji stranu, gól nepadl. Když siréna potvrdila tuto skutečnost, větší radost podle očekávání zavládla na domácí straně. V sázce však byl ještě jeden bod, který by byl pro Medvědy něco navíc a pro Kometu jeho ztráta ještě větším zklamáním, než dosud jeden získaný.

Ani prodloužení však nenabídlo konečný verdikt. Beroun svojí obětavostí a padáním do střel zabránil několika pokusům Komety a Lukáš Hronek také odmítl soupeřovi pokusy o vstřelení rozhodující branky. Na řadu přišly samostatné nájezdy.

V nich si chladnokrevněji počínali od začátku berounští Medvědi. Hned první střelou mezi Hronkovi betony rozjásal domácí Ladislav Slížek. Na druhé straně Radek Dlouhý na Kamila Jarinu nevyzrál. I druhý pokus Berounu vyšel. Jankových překonal Hronka střelou pod horní tyč a nedal dalšímu střelci Komety jinou možnost, než proměnit. Luboš Rob se odhodlaně rozjel směrem na berounského brankáře, ale jeho pokus mezi betony mu nevyšel podle představ a hrdinu zápasu – Kamila Jarinu vítězoslavně zavalili spoluhráči radostí z dvoubodového zisku nad lídrem východní skupiny. Kometa podruhé za sebou padla v poměru 2:1 na nájezdy, když rozhodující branku vstřelil opět Ladislav Slížek. V domácím zápase proti Vrchlabí má tedy co napravovat. Beroun ztrácí na předposlední Most už jenom jediný bod a v dnešním utkání potvrdil vzrůstající formu.

 
 

Zápasy v sezóně

17.kolo
Beroun - Kometa
BER - KOM
25.kolo
Kometa - Beroun
KOM - BER


Související články

Preview

Reportáž

Statistiky zápasu


×
Dnes v 16:00 | Jun.
HC Žďár nad Sázavou
HC Kometa Brno
×
Odehrané v 12:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál