Kometa přišla o vedoucí pozici na východě

Kometa přišla o vedoucí pozici na východě

HC Olomouc - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky:34. Čuřík, 37. Zbořil, 55. Bouz (Čuřík), 60. Ondrušek - 22. Mikšan (Lipina), 41. Dlouhý (Vondráček), 50. Čech (Liška) . Rozhodčí:Trombík - Poruba, R.Vengřín. Vyloučení: 8:8, navíc Bordowski (OLO) 5 minut. Využití: 0:2. Průběh utkání:0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
HC Olomouc: Žigárdy (Sedlář) - Nedbálek, Ministr, Bouz, Luňák, Jurdič, Brančík, Štach, Paška, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Janečka, Venkrbec, Čuřík, Ondráček, Bordowski, Žajgla.
HC Kometa Brno: Maláč (Čiliak) - Čech, David, Morava, Lhotský, Zubíček, Mikel, Houdek, Liška, Vondráček, Barus, Dlouhý, Vostřák, Padělek, Staněk, Sedlák, Lipina, Mikšan, Černý, Moskal, Klimt.

Na Hané se v sobotní večer odehrál souboj o první místo ve východní polovině první ligy. V brněnské brance se po téměř roční odmlce představil vypomáhající Pavel Maláč. Ten však Kometě k výhře nepomohl. Domácí Olomouc po zápase plném zvratů porazila Brněnské 4:3 i díky gólu v poslední minutě utkání.

Komentář k zápasu

Utkání o vedoucí příčku ve Východní skupině přilákalo na olomoucký stadion velké množství diváků, kteří ve výborné kulise sledovali již od samého úvodu sérii vyloučení. Ve 4.minutě dokonce hráli oba soupeři ve třech, vyložená šance ale přišla až v minutě 9., kdy hráli přesilovou hru olomoučtí. Brančíkova formace si vytvořila drtivý tlak, před Maláčem prolétlo několik nebezpečných nahrávek, k zakončení se odhodlali jen beci Vyrůbalík se Štachem, na jejich pokusy ovšem Maláč dobře viděl. Kometa odpověděla po dvou minutách, Barus na sebe navázal dva hráče, čímž připravil palebnou parketu pro Davida, tomu ale sjel kotouč z čepele a tak Žigárdy jen čekal na klouzající touš. Ve 13.minutě se do samostatného nájezdu dostal Janečka, bekhendové zakončení poslal nad Maláčovu bránu, následný protiútok Komety znamenal ránu do olomouckých útočných řad. Bordowski si zbytečně ostře vyšlápl na hráče hostí u hrazení a za nepěkný faul vyfasoval pět minut a trest do konce utkání. Kometa v dlouhé přesilovce vyslala na olomouckého gólmana dvě rány, David ani Padělek nabyli úspěšní. Největší příležitost tak měli paradoxně domácí, když Brančík využil zaváhání beků a vyrazil k dlouhému sólu. Mezírku mezi Maláčovými betony ale hledal marně. Závěr třetiny přinesl ještě vyloučení Sedláka, Mora ale nabídnutou šanci spíše prohospodařila.

Do druhého dějství vlétla fantasticky Kometa, po úvodním tlaku hned ve 22.minutě vyhrál buly Lipina pro Davida Mikšana, který se z mezikruží nemýlil 0:1. Branka dokonale zaskočila domácí, kteří šli navíc vzápětí do oslabení, ovšem Kometa nedokázala svůj nápor zúročit. Olomoučtí se dostávali do hry velmi pozvolna, jejich návštěvy v pásmu Brna byly velmi sporadické. S blížící se polovinou utkání ale jejich frekvence zhoustla a v Olomouci se začal hrát strhující zápas, kde šance střídala šanci, v neustále práci byli oba gólmani. Mora však ve 30.minutě byla přibržděna dvěma po sobě jdoucími vyloučeními, statečný boj olomouckého kvarteta vyvrcholil ve 34.minutě, kdy po přestálém oslabení vyrazil vpřed Jakub Čuřík, po přejetí modré čáry vypálil a překvapený Maláč nestihnul včas zcvaknout betony 1:1. Po vyrovnání narostla olomoucká křídla, Kometa se dostala pod drtivý nápor, který korunoval ve 37.minutě Tomáš Zbořil. Brněnská defenzíva mu poskytla v mezikruží trestuhodně příliš času na to, aby mohl přesně zamířit nad Maláčovu vyrážečku 2:1.Před druhou sirénou si odešli ještě v krátkém sledu za sebou odpočinout Sedlák a Davídek.

I úvod posledního dějství vyšel Kometě, v dohrávané přesilovce našel přes celou šíři pásma Vondráček hůl Radka Dlouhého, který ranou z první vyrovnal 2:2. Brno tak bylo na koni, Brančíkova formace se ale dokázala vymanit zpod tlaku a naopak zatopit hostím. Vše skončilo vysokou holí Houdka. Mora byla v přesilovce gólu vzdálena na milimetry, když zpětnou nahrávku Janečky poslal Jurdič do pravé brněnské tyče. Hra se poté proměnila v úporný a tuhý boj, dlouhé minuty se žádnému ze soupeřů nedařilo oklamat protivníka rychlou a překvapivou akcí. Až v 50.minutě, při brněnské přesilovce 4 na 3 našel Liška v pravém kruhu napřáhnutého Vratislava Čecha, který strhnul vedení na stranu Komety 2:3. Opětovné vedení v zápase bylo vodou na brněnský mlýn, olomoučtí se museli drát dopředu a hosté velmi trpělivě bránili střední pásmo a neváhali vyrážet k protiútokům. V 55.minutě ale přišla nenápadná olomoucká akce, Čuřík vystřelil a Maláč pouze vyrazil kotouč před sebe, přímo na hůl Martina Bouze, který bez váhání přehodil Maláčův beton 3:3. Vyrovnáním se dostali do sedla domácí a zatlačili Kometu do vlastního obranného pásma. Nepříjemným forčekingem mařila Mora brněnské pokusy o rozehrání kotouče, který tak končil v icingu. V poslední minutě ale vypálil brněnský rybník Jiří Ondrušek, který si z pozice obránce udělal prostor mezi brněnskými beky a v pádu prostřelil Maláče a definitivně rozhodnul o změně lídra Východní skupiny.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (HC Kometa Brno): “V první řadě musím říci, že jsme viděli opravdu pěkný hokej, v úvodním dějství se hodně vylučovalo, hra se poté uklidnila, rozhodčí do ní přestal zasahovat. Byl to zápas plný zvratů, vedli jsme, prohrávali, zase vedli a nakonec prohráli. Je smutné, že máme mužstvo složené ze zkušených hráčů, a ti přitom dokážou závěr utkání takto zkomolit. I přesto jim chci poděkovat, výkon, který odvedli byl perfektní až na chyby, které jsme udělali. Myslím, že za předvedenou hru jsme si bod zasloužili, ale nebylo nám přáno. Stejně tak jako v posledních dvou utkáních, kdy čtyři minuty před koncem hrajeme za nerozhodného stavu a zápas zbytečným gólem prohrajeme. Musíme si z toho vzít poučení a jít dál.“

Petr Vlk (HC Olomouc): “Jsme spokojeni s výsledkem i předvedenou hrou. Soupeř má spoustu zkušených hráčů, naši hráči se s tím poprali s důrazem a bez respektu. Dneska musím vyzdvihnout celý tým, šli do zápasu celou dobu, šli si cíleně za vítězstvím a přesvědčili se, že to jde. Měli jsme samozřejmě nachystáno už všechno na prodloužení a to, že Jirka Ondrušek dotáhl do konce své rockové sólo bylo fantastické a rádi jsme plány na nastavený čas zrušili. Atmosféra dnes byla výborná, takový počet diváků hráčům jen a jen pomůže, je škoda, že si olomoučtí diváci nenajdou cestu v hojnějším počtu i na jiné zápasy. Nemůžeme čekat na to,m že se celou sezónu bude hrát jen s Kometou, aby se stadion naplnil. Kluci si zaslouží za to, co předvádějí, aby se lidi přišli podívat a povzbudili je. Ne nadarmo se dostali tam, kde teď jsou.“

 
 

Zápasy v sezóně

4.kolo
Kometa - Olomouc
KOM - OLO
11.kolo
Olomouc - Kometa
OLO - KOM
34.kolo
Kometa - Olomouc
KOM - OLO
41.kolo
Olomouc - Kometa
OLO - KOM
přát
Kometa - Olomouc
KOM - OLO
přát
Olomouc - Kometa
OLO - KOM
TsC2
Kometa - Olomouc
KOM - OLO


Související články

Preview

Reportáž

Statistiky zápasu


×
Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Žďár nad Sázavou
HC Kometa Brno
×
Odehrané v 12:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál