Kometa padla v prodloužení s Olomoucí...

Kometa padla v prodloužení s Olomoucí...

HC Kometa Brno - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 11. Dlouhý (Vostřák) - 33. Tomajko (Ministr, Kříž), 63. Kříž (Tomajko). Rozhodčí: Jeřábek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:8, navíc Padělek (KOM) 5+DK, Gýna (KOM) 10 OT, Žajgla, Davídek, Meidl (OLO) 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3675.
HC Kometa Brno: Jarina - Gýna, David, Fojtík, Lhotský, Malena, Morava, Kovář - Vostřák, Lipina, Dlouhý - Černý, Padělek, Barus - Appel, Moskal, Staněk - Ambruz, Zábranský, Sojčík - Prokop.
HC Olomouc: Žigardy - Chmelíř, Bartoň, Vyrůbalík, Kříž, Paška, Janáček, Ondrušek - Brančík, Rak, Ministr, Smejkal, Bouz, Tomajko, Bordowski, Meidl, Žajgla, Čuřík, Janečka, Davídek, Zbořil.

B r n o - V zápase čtvrtého kola hostila brněnská Kometa Hanáky z Olomouce. Ač se domácí dostali do vedení a byli v úvodu lepším týmem, nedokázali své vedení navýšit. Na vyrovnání z hole Tomajka pak sice zareagovali brankou, ta však nebyla uznána. Olomouc byla brněnskému týmu důstojným soupeřem, dokázala i hrozit, navíc na konci třetí třetiny dostala výhodu dlouhé, pětiminutové přesilovky. V prodloužení pak šla Kometa do dvojnásobného oslabení, čehož dokázal využít Kříž. Ani na čtvrtý pokus se tak Kometa neradovala ze tří bodů, získala jen jeden...

Komentář k zápasu

Utkání začalo v ostrém tempu a úvod patřil Kometě. Již po minutě hry ujel hostující obraně Vostřák a tvrdě pálil na Žigardyho. Ten jeho pokus s vypětím všech sil vyrazil. Domácí kapitán však puk zachytil a zpoza branky nabil Lipinovi, který poloodkrytou klec minul. Ani dorážka se neujala, hostující gólman tuto situaci ustál. Jeho spoluhráči se pak vymanili z tlaku Komety a i oni předvedli, že dokáží zahrozit. Přesilovku po faulu Moravy sice sehráli mizerně, v osmé minutě se však málem ujalo lišácké nahození Ministra. Jarina puk zastavil těsně před brankovou čarou. Na to odpověděli domácí další akcí prvního útoku, Lipinu zastavil na poslední chvíli faulem Brančík. Když o minutu a půl později putoval na trestnou lavici Janáček, měla Kometa k dispozici krátkou přesilovku pěti proti třem. S návratem Brančíka na led napřáhl ke střele Vostřák a odražený puk uklidil do sítě Radek Dlouhý - 1:0.

Dlouho to však netrvalo a do tří šla i Kometa, kdy faulovali po sobě Gýna a Lipina. Domácí však nepříjemnou situaci ustáli, Vostřák nejprve hned po buly vyhodil, chvíli poté puk sám vyvezl, vypálil a ještě si vykoledoval faul - to nejhorší tedy Kometa přežila. Po zbytek třetiny se hrál svižný hokej, který byl bohužel kouskován oboustranně úzkostlivými výroky sudího. Největší šanci si v závěru třetiny připsal Černý. Domácí forvard ujížděl sám na Žigárdyho, puk však nedostihl. Hostující gólman však kotouč zbrkle odpálil přímo na hůl Černého, kterému ve skórování zabránil na poslední chvíli obětavý Brančík. Siréna tak ukončila první třetinu za stavu 1:0.

Ve zbytku utkání však tempo poněkud opadlo. Byť se oba z týmů dokázaly dostat k zakončení, souvislejší tlak byl k vidění málokdy. Když se již některý z hráčů odhodlal ke střele, byl na místě gólman. Po pěti minutách hry fauloval Žajgla (málo vídaný faul do oblasti hlavy a krku se v dnešním utkání objevil hned čtyřikrát), přesilovku však Kometa prohospodařila. Menší polevení se pak domácím nevyplatilo. U mantinelu se zmocnil puku zkušený Ministr, nabil přímo do jízdy Tomajkovi a největší hvězda v dresu hostí se trefila přesně pod břevno - 1:1. Domácí se rychle oklepali a vykoledovali si faul Vyrůbalíka, v přesilovce se do největší šance dostal Lipina, leč dostal se do nevýhodného úhlu a místo střely do odkryté branky volil raději přihrávku. Té se nikdo neujal, skóre se tedy neměnilo. Domácím i nadále chyběla přesnost, hostům stačila jednoduchá hra k udržení výsledku i k neustálému napadání rozehrávky soupeře. Do konce třetiny jsme se již významnější šance nedočkali, byť oba týmy se rozhodně snažily branku soupeře ohrozit.

Do poslední části zápasu vstoupila Kometa aktivně, akce první formace však úspěchem neskončila. Když pak nedokázal sám před Žigardym uspět Černý, upadla hra do průměru. I nadále se dokázali hráči obou týmů dostávat do kombinace, šancí však bylo poskrovnu. Nejzajímavější moment v této třetině přišel ve 49. minutě. Lipina obkroužil hostující klec, puk se po sérii odrazů dostal k Dlouhému a ten podruhé v zápase rozvlnil síť. těsně před tím však sudí hru přerušil a branka neplatila.

Olomouc po celý zápas dovedla sporadický tlak domácích tupit účelnou hrou a v některých pasážích si dokázala vytvořit místy velmi silný nápor. Prim hrálo zejména duo Ministr - Tomajko. V závěru pak Hanáci dostali obrovskou šanci na tři body, když dvě a půl minuty před koncem odešel na pět minut pykat Padělek (jak jinak, faul do oblasti hlavy a krku). Do konce třetiny však hosté modrobílý val překonat nedokázali. Jestli ve středečním zápase Kometě něco vycházelo výtečně, pak to bylo oslabení. Na řadu přišlo tedy prodloužení.

V tom samozřejmě hosté pokračovali v přesilové hře, unavení domácí s vypětím všech sil vyhazovali. Po zákroku Moravy se opět vylučovalo, Olomouc si vzala time-out a ten jí přišel k duhu. Na první střelu Kříže ještě Jarina stačil, o minutu později však na ránu olomouckého beka již nedosáhl. 1:2, rozhodnuto...

Co k zápasu dodat? Kometě vyšel úvod, přetavila jej však v jedinou branku. V dalších pasážích byla hra hodně kouskovaná a Olomouc v prostřední části dokázala po precizní akci dua Ministr - Tomajko vyrovnat. Domácím rozhodně nechyběla snaha, tratili však na nepřesnosti v rozehrávce. V závěru pak přišli o šanci na tři body, když dohrávali poslední dvě minuty třetí třetiny v oslabení. Remízu sice vybojovali, v prodloužení však již vzdorovat hostím nedokázali a Olomouc si tak veze možná nečekané, ale perně vybojované dva body.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

4.kolo
Kometa - Olomouc
KOM - OLO
11.kolo
Olomouc - Kometa
OLO - KOM
34.kolo
Kometa - Olomouc
KOM - OLO
41.kolo
Olomouc - Kometa
OLO - KOM
přát
Kometa - Olomouc
KOM - OLO
přát
Olomouc - Kometa
OLO - KOM
TsC2
Kometa - Olomouc
KOM - OLO


Související články

Statistiky zápasu


×
Dnes v 16:00 | Jun.
HC Žďár nad Sázavou
HC Kometa Brno
×
Odehrané v 12:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál