Havířov trestal chyby a odváží si všechny body

HC Kometa Brno - AZ Havířov

Branky a nahrávky: 3. Dlouhý (Vostřák), 4. Sojčík (Rob), 35. Lipina (Vostřák, Dlouhý) - 7. Rozum (Daneček, Sochorek), 15. Hulva (Seman, Velecký), 24. Varga (Velecký), 30. Hulva, 41. Mikšan (Zdráhal, Vala), 56. Mikšan. Rozhodčí: Souček - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 5762. Střely na branku: 41:27.
HC Kometa Brno: Kubeš - Zubíček, Houdek, Čech), Mikel, Morava, David, Malena - Vostřák, Lipina, Dlouhý - Moskal, Padělek, Klimt - Sojčík, Barus, Rob - Fojtík, Mišura, Zábranský.
AZ Havířov: Valent - Klimeš, Peštuka, Huhto, Novák, Varga, Lašek - Mikšan, Zdráhal, Vala, Rozum, Sochorek, Daneček, Seman, Hulva, Velecký, Haas, Sikora, Niec.

Zápas 33. kola první hokejové ligy pro Kometu začal parádně, skončil však o poznání hůře. Brněnští vedli již ve čtvrté minutě 2:0, chybami však soupeři nabídli obrat a pak již skóre nedotáhli. Poslední naději na body jim sebral ve třetí třetině dvěma góly David Mikšan. Úvodní zápas nového roku tak Kometě příliš nevyšel, Havířov udělil domácím borcům lekci z produktivity, nemilosrdně trestal chyby obrany a odvezl si tři body za výhru 6:3.

Úvod utkání rozhodně nenasvědčoval konečnému výsledku. Hned po minutě byl sice vyloučen domácí Padělek, ale Kometě to v rozletu rozhodně nevadilo. Ba naopak - při vlastním oslabení ujel Vostřák a svou střelou prověřil poprvé Valenta. Chvilku poté tentýž hráč namazal Dlouhému a pro exslávistického útočníka nebylo problémem položit si gólmana hostí - 1:0. Zbytek přesilovky strávili havířovsští borci v hodně rozpačité náladě, tu jim nevylepšil ani ve čtvrté minutě Peter Sojčík. Mladý slovenský dravec se dostal na levém křídle ke střele a bylo to 2:0, Valent neměl šanci. To však byl na dlouhou dobu poslední úspěch modrobílých. Další šance již zůstaly nevyužity, a když se v sedmé minutě dostal k dorážce Rozum, narostla najednou havířovským křídla. Ještě do přestávky dokázal vyrovnat Hulva, když se prosadil přesnou střelou z mezikruží. Střelecky bohatá úvodní třetina tak skončila remízou 2:2.

Ve druhé třetině Kometa hrála nervózně, jako kdyby se modrobílí zalekli vyrovnání a ztráty příznivého náskoku. Rozpoložení domácích využil ve 24. minutě Varga, který svou střelu zamířil přesně nad Kubešovu lapačku. Havířov šel poprvé do vedení a to již nepustil. Kometa mohla odpovědět po akci Padělka, po jeho pasu pálil Klimt, neuvěřitelným zákrokem však Valent kotouč vyrazil. Když poté neuspěl při přečíslení Rob, který poslal puk po příhře Sojčíka vedle, sedla na hole domácích hokejistů křeč. Tu ještě zvýraznila čtvrtá branka Panterů. Při vlastní přesilovce chybovala brněnská obrana a Michal Velecký svůj brejk zakončil bezchybně - 2:4. Před pauzou ještě vykřesal jiskru naděje pro Brno Lipina, který doslova dotlačil kotouč po závaru za Valentova záda. Do kabin se tak šlo za pro domácí nepříjemného stavu 3:4.

Do poslední třetiny Kometa vlétla se snahou o vyrovnání, tu však notně utlumil dorážkou vlastní střely Mikšan. Kometa pak nevyužila celou řadu přesilových her, byť branka několikrát visela na vlásku. Největší šanci si připsal obránce Čech, který po buly prokličkoval přes dva soupeře, ale jeho střelu Valent vytěsnil. Na druhé straně zahrozil Zdráhal, který přetlačil při vlastním oslabení dvojici brněnských hráčů, Kubeš jej ale vychytal. To se mu však nepovedlo po střele Mikšana, který opět nadvakrát změnil skóre. Stav 3:6 byl již pro Kometu více než kritický. V přesilovce sice ještě Klimt olízl tyčku, ale na korigování skóre a návrat do zápasu to bohužel nestačilo. Kometa tak poněkud nečekaně doma klopýtla a podlehla Havířovu 3:6... Výhru svého týmu pak mohla v posmutnělé hale oslavit i početná skupinka hostujících příznivců.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně