Boleslav rozhodla v závěru

Boleslav rozhodla v závěru

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 4. Boháč (Šebesta), 10. Rod (Eiselt), 55. Král (Šindelář), 59. Šindel (Mazanec) - 14. Zubíček , 34. Lipina (Černý). Rozhodčí: Jebavý, Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 600. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
BK Mladá Boleslav: Šindelář - Bauer, Kolafa, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Schnabel - Rozsíval, Nouza, Král, Gombár, Rumpel, Boháč, Šebesta, Šindel, Sýkora, Eiselt, Gajovský, Rod, Handlovský.
HC Kometa Brno: Jarina - Čech, David, Mikel, Morava, Houdek, Zubíček, Protivný, Lhotský - Vondráček, Barus, Dlouhý, Zelenka, Padělek, Klimt, Sedlák, Černý, Mikšan, Moskal, Lipina, Staněk.

M l. B o l e s l a v - První utkání semifinále mezi Kometou Brno a Mladou Boleslaví začalo lépe pro domácí, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok. Kometa do konce druhé třetiny ovšem stihla srovnat stav na 2:2. Ve třetí třetině se hrál otevřený hokej nahoru, dolů, ale závěř patřil opět domácím. Vítěznou branku vstřelil v 55. minutě Richard Král. Za Brno se trefil Pavel Zubíček a Petr Lipina. Mladá Boleslav se ujala vedení v sérii 1:0.

Komentář k zápasu

Boleslavští naskočili podle očekávání do utkání naplno a Kometa tak prvních několik minut zůstávala vždy o krok pozadu. Sice se z valné části bojovalo hlavně ve středním pásmu, pokud už se nějaké to ohrožení branky konalo, jednalo se především o Jarinovu svatyni. Brněnskému gólmanovi už v první minutě provětral betony domácí Král, přičemž mu zdatně sekundovali kolegové z formace Nouza a Gombár.

Rozruch do rozjíždějícího se tempa vneslo o pár vteřin později vyloučení na obou stranách a následný trest ještě pro dalšího hráče v modrobílém a poté další. Boleslavští tak hráli nějaký čas dokonce dvojnásobnou přesilovku. I takové výhody dokázali využívat jen obtížně, Kometa byla ve svých obranných řadách takřka neoblomná. Změna nastala ve čtvrté minutě, kdy se k puku dostal Šebesta a sám se hnal na branku hostí. Jeho střelu sice Jarina vyrazil, těsně za Šebestou se ale hnal Daniel Boháč a ten už gólmana Brna překonal.

Moravané procitli. Velmi rychle pochopili, že jen obrana nestačí a naplno se vrhli do útoku. Šindelářovi i jeho družině obránců tak občas připravili opravdu perné chvilky. Nejvážněji asi vypadala gólová příležitost Mikšana, který objel branku domácích a poté se z otočky snažil zakončit. Puk v tomto případě projel brankovištěm a zase jej opustil. O trochu jiný kousek se snažil Mikel, když stínil Šindelářovi. Místo kotouče ale do sítě nakonec umístil sebe.

A ještě před polovinou první třetiny přišla další, trochu nečekaná, branka. Přestože v několika předchozích minutách měla opticky navrch Kometa, z jednoho jediného brejku a následného zmatku před Jarinovou bránou, kde se překvapení Brněnští jen obtížně rovnali, se prosadil Tomáš Rod. Trochu zaskočení Moravané ale dokázali najít poměrně rychlou odpověď. Poté, co domácím nevyšla kombinace ve vlastním pásmu, se touše zmocnil Pavel Zubíček a snížil tak na 1:2.

Co se týče druhého dějství, zůstali protentokrát tak trochu pozadu Boleslavští. Kometu hnala touha po vyrovnání a Středočeši tomu dokázali jen obtížně vzdorovat. Postupem času si sice dokázali vypracovávat šance, když Handlovský na několikrát pálil přímo do Jariny nebo když se Mazancovu dělovku od modré snažil tečovat Král.

Na šance Brna to ale nestačilo. Velkým ohrožením domácí svatyně se ukázal být například Sedlák, který ale jen marně tlačil puk mezi tyčkou a Šindelářovými betony do sítě. Také Staněk měl smůlu, když do jeho střely vložil v poslední chvíli hůl jeden z bránících domácích hráčů. Fanoušci Boleslavských již jistě čekali nějakou tu změnu k lepšímu, když si šel na dvě minuty nedobrovolně odpočinout jeden hostů. To byl ale omyl. Domácí v polovině zápasu trochu zamrzli a dovolili Klimtovi vybojovat v oslabení vhazování ve vlastním pásmu. A poté přišlo vyrovnání. Černý přebruslil až k Šindelářovi, prakticky jej vytáhl z brány, přihrál na Petra Lipinu, který tak skóroval do téměř odkryté klece. Domácí nezachránila ani snaha Krále zastoupil Šindeláře.

Šanci tuto chybu napravit dostali domácí v podobě čtyři minuty dlouhé přesilovce. Středočechům se ale v útočném pásmu podařilo usadit až po polovině početní výhody. Zajímavou šanci si vypracoval hlavně Šindel, nicméně situaci mu zkomplikoval puk pohybující se příliš vysoko ve vzduchu. Nutnost sklepnout si kotouč na hůl ho přibrzdila a nakonec i znemožnila vrátit svůj tým do vedení.

Třetí třetina měla logicky přinést drama a pochopitelně tomu tak bylo. Nejprve se Sedlák prokličkoval boleslavskou obranou, narazil ale na připraveného Šindeláře. Na druhé straně to zase zkoušel Šebesta, který obkroužil bránu a poté aplikoval střelu zápěstím. Také bezúspěšně.

Hra se začínala postupem času přiostřovat, šarvátky či srážky u mantinelu nebyly ničím neobvyklým. Bylo jasné, že teď půjde již víceméně o tu jednu jedinou vedoucí branku. A onu tolik toužebně očekávanou senzaci zažily boleslavské ochozy v 55. minutě, kdy se prosadil Richard Král. Jak se zdá, boleslavský kapitán si oblíbil dávat rozhodující góly v posledních minutách. Na domácí publikum i hráče to ovšem zapůsobilo jako živá voda.

Přestože Brno vyvinulo v posledních několika minutách enormní nátlak, nepomohl ani oddechový čas a ani následná hra bez brankáře. O pořádný závar, který bral dech, se postarali Lipina a Mikelem. Kotouč ale branku přeskočil, tam se ho zmocnil Mazanec a přihrál na nikým nehlídaného Jakuba Šindela. Boleslavský útočník tak v čase 58:45 upravil střelou do prázdné branky na konečných 4:2.

 
 

Zápasy v sezóně

22.kolo
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
30.kolo
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF1
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF2
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF3
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
SF4
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
SF5
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
SF6
Kometa - Ml.Boleslav
KOM - MBL
SF7
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM
TsC5
Ml.Boleslav - Kometa
MBL - KOM


Související články

Statistiky zápasu


×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC Dynamo Pardubice

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál