Vlak v 9:10 vyprodán. ČD vypraví do Svítkova druhý s odjezdem v 9:40

Vlak v 9:10 vyprodán. ČD vypraví do Svítkova druhý s odjezdem v 9:40
 

Brno - Dnes v 11 hodin spustily České dráhy prodej místenek do druhého posilového expresu z Brna do pardubického Svítkova. Ten odjede v neděli 2. ledna 2011 z Brna v 9:40 hodin a pojede nonstop na zastávku Pardubice-Svítkov. O cestu vlakem na zápas brněnské Komety s pardubickým HC Eaton je velký zájem. První vlak s odjezdem z Brna v 9:10 hodin je již vyprodán.

 

„Cestujícím z Brna doporučujeme neotálet s nákupem jízdenky. Místenky na posilový expres budou prodávány ještě na Nový rok do 17 hodin," upřesňuje Michal Štěpán, ředitel Krajského centra osobní dopravy v Pardubicích. Podle množství prodaných dokladů následně České dráhy rozhodnou o počtu zařazených vozů do druhého posilového vlaku. Včasným nákupem si tak cestující zajistí pohodlí přepravy na utkání Open Air Game 2011 speciálním spojem, navíc se vyhnou také případným komplikacím při cestě ostatními vlaky. „Oba speciály pro fanoušky zastaví na zastávce Pardubice - Svítkov, odkud je to necelý kilometr k bráně stadionu," upřesňuje Michal Štěpán. Předpokládané odjezdy expresů zpět do Brna budou v 15:40 a 15:50 Pokud by se utkání protáhlo déle než do 15:15 hod., pojedou vlaky zhruba o 25 minut později. Fanoušci budou o odjezdech informováni na stadionu.

Ostatní dálkové vlaky zastavují standardně v železniční stanici Pardubice hl.n. a odtud cestující musí použít při cestě na utkání další návaznou dopravu - buď speciální osobní vlaky nebo městskou hromadnou dopravu. Mít místenku na speciální expresy je výhodné také kvůli cestě zpět, protože ze zastávky Pardubice - Svítkov se brněnští fanoušci dostanou rychle a pohodlně domů a nebudou muset komplikovaně a zdlouhavě z hokejového areálu cestovat městskou dopravou na hlavní nádraží, odkud by použili běžné dálkové vlaky. „Místenku na posilový expres lze zakoupit v kterékoliv stanici v České republice, kde se prodávají jízdní doklady. Takže i cestující trávící dovolenou například v Jeseníkách mohou požádat u některé z výdejen ČD o tyto jízdní doklady. Musí však uvést zastávku Pardubice-Svítkov a číslo spoje 20572 a 20573," uzavírá Michal Štěpán.

V souvislosti se zápasem hokejových klubů Eaton Pardubice a Kometa Brno v neděli 2. ledna posílí České dráhy vlakovou dopravu do zastávky Pardubice - Svítkov. Utkání, nazvané Open Air Game 2011, se odehraje mezi 12:30 a 15:00 na zdejším plochodrážním stadionu. Domácí fanoušky svezou do Svítkova zvláštní osobní vlaky z pardubického hlavního nádraží. Návštěvníci se vstupenkou na utkání jimi mohou cestovat bezplatně.

Za místenku v každém z těchto zvláštních vlaků zaplatí všichni cestující shodně 35 korun. Fanoušci si vždy zakoupí současně místenku na vlak do Svítkova i pro cestu zpět do Brna. Na místenkách bude vyznačeno číslo vagónu, ve kterém doklad platí, přičemž cestující může v příslušném voze obsadit libovolné místo. V obou mimořádných expresech bude platit běžný tarif Českých drah. Cestujícím doporučujeme využít zejména skupinové zpáteční jízdenky. Například čtyřčlenná skupina zaplatí za cestu z Brna do pardubického Svítkova a zpět dohromady 920 korun (cena bez povinných místenek).

Fanoušci z Pardubic se mohou dopravit do Svítkova mimořádně vypravenými osobními vlaky, které budou odjíždět z hlavního nádraží v 9:20, 10:20, 10:40, 11:20 a 11:55. Mohou ale využít i pravidelné vlaky v 9:37 a 11:37. „Ve spolupráci s hokejovým klubem Eaton Pardubice nabídneme cestu těmito vlaky zdarma. Vstupenka na utkání bude platit jako jízdenka,“ popisuje Michal Štěpán. Zvláštní osobní vlaky odvezou fanoušky i po skončení zápasu zpět na pardubické hlavní nádraží. Ze Svítkova budou odjíždět v 16:16, 16:34 a 16:57 hod.

Žádáme fanoušky, aby na zastávce ve Svítkově dodržovali bezpečnost při nástupu i výstupu. Zejména vyzýváme cestující, aby k cestě na stadion použili podchod a nevstupovali do kolejiště hlavního železničního koridoru, kudy velkou rychlostí projíždějí vlaky!

*) Druhý spoj jede v případě vyčerpání kapacity prvního spoje. Oba spoje jsou povinně místenkové.
**) Časy odjezdů z Pardubic-Svítkova zpět do Brna hl.n. mohou být opožděny v závislosti na skutečném čase ukončení zápasu. Uvedené časy platí pro skončení utkání nejpozději v 15:15 hodin.

*) Osobní vlak Os 8617 pojede z důvodu jízdy předchozího zvláštního vlaku asi o 5 min později.


Mgr. Radka Pistoriusová

Tisková mluvčí ČD

 
 

Preview

Reportáž

Komentář

Další

Tento den před lety×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál