Tomáš Vincour se vrací do NHL. Výzvu Colorada nemůže odmítnout

Tomáš Vincour se vrací do NHL. Výzvu Colorada nemůže odmítnout
 

B r n o – S hodně nečekanou změnou v týmu se musí vypořádat trenéři prvního týmu Komety. Brněnského rodáka Tomáše Vincoura totiž na poslední chvíli oslovil celek NHL Colorado Avalanche. I vzhledem k tomu, že měl Tomáš výstupní klauzuli ve smlouvě, může se opět zařadit do slavného týmu, kde předloni po přestupu z Dallasu odehrál dvě utkání. „Tato varianta byla pořád ve hře, ale nepočítali jsme, že přijde tak brzy. Na druhou stranu je pro Kometu možná lepší, že tato situace nenastala koncem září nebo těsně před startem soutěže. Tomášovi samozřejmě přejeme hodně štěstí, aby mu to v NHL vyšlo,“ komentuje odchod majitel klubu Libor Zábranský.

 

Třiadvacetiletý hokejista hrál za Kometu v přípravě poprvé na slovenském Rona Cupu, kde pomáhal k celkovému prvenství v turnaji. „Tomáš za nás nastoupil k šesti utkáním a dal čtyři branky, takže nám bude chybět jeho důraz před brankou. Je to škoda, protože jsme ho zařadili do první formace. Samozřejmě jsme věděli, že taková možnost existuje. Doufal jsem, že v Brně zůstane. Můžeme mu nyní jen popřát hodně štěstí, aby se v novém klubu chytnul,“ říká hlavní trenér Komety Vladimír Kýhos. Zároveň potvrzuje slova šéfa klubu: „Je pro nás v uvozovkách lepší, když Tomáš odešel nyní, než kdybychom extraligu rozjeli a on odešel. Alespoň máme ještě čtrnáct dnů prostor udělat změnu, abychom se sehráli.“

Musel jsem nabídku přijmout, omlouvá se Tomáš Vincour

Stejně rychlý, jako pro vedení klubu a trenéry je nečekaný přestup i pro samotného hráče: „Je to tak. Večer mi volal manažer Colorada, že by mě chtěli podepsat a druhý den už posílali smlouvu. Abych se přiznal, vůbec jsem to nečekal. Byl jsem mile překvapený a moc se těším,“ říkal 191 cm vysoký hráč. „Zatím ale ještě nevím, kdy přesně budu muset odletět,“ doplňoval.

Na jednu stranu se dozvěděl při volání agenta klubu NHL skvělou zprávu, na druhou odejde z Komety, kde od něj nejen fanoušci čekali hodně. „Mrzí mě to vůči vedení Komety, fanouškům i celému Brnu. Protože jak se ke mně chovali, jak jsem se cítil, a jací byli fanoušci… To bylo něco neskutečného. Teď mám před sebou obrovskou šanci se znova dostat do NHL. Prostě přišla v takovou chvíli a musel jsem ji přijmout,“ říká nový spoluhráč obránce Jana Hejdy, jenž bude v organizaci Colorada působit už čtvrtou sezónu.

I když Tomáš Vincour Brno opouští, budoucí návrat nezavrhuje: „Určitě. V Evropě je Kometa mojí prioritou. Moc rád bych se vrátil, protože zázemí, vedení a fanoušci jsou úžasní. I tak krátkou dobu, čtrnáct dní, co jsem v Kometě hrál, jsem si maximálně užil a hrozně mě to tady bavilo,“ říká nový útočník „lavin“ z Colorada.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál