Stále mám v sobě touhu vyhrávat a něco dokázat, říká Zbyněk Michálek

Stále mám v sobě touhu vyhrávat a něco dokázat, říká Zbyněk Michálek
 

B r n o – V sobotu dopoledne přivítala Kometa do svých zadních řad novou posilu. Zkušeného reprezentanta Zbyňka Michálka, který dorazil do Brna ve čtvrtek večer. Po krátké aklimatizaci se s týmem začal připravovat a hltat tréninkové dávky. V sobotní dopoledne už byl na ledě a začal se postupně dostávat do tréninkové zátěže. V ní byl i v Americe, kde se připravoval a udržoval v kondici. „Rodina je pro mě všechno a na první místě, ale na druhou stranu manželka chápe, že má kariéra se blíží ke konci a už mnoho šancí něco vyhrát a dokázat mít nebudu," prozrazuje Zbyněk Michálek.

 

Zbyňku, jak se seběhl váš přesun do brněnské Komety?
Přes agenta jsem rozhodil sítě a chtěl vědět, jestli bude o mou osobu zájem. Ozval se jako první Libor Zábranský z Komety. Oslovilo mě to, a pak už to bylo jen o tom, jestli se doma domluvím s rodinou a manželkou, protože mám tři děti. Chtěl jsem jít do týmu, kde je šance vyhrát titul, a kde je dobrá atmosféra. Věřím, že Brno je natolik silné, aby i letos mohlo hrát o nejvyšší příčky. Je to hokejové město se skvělými fanoušky. Navíc tady znám hodně kluků a s Liborem Zábranským byla super domluva. Co jsme si řekli, platilo. Počkal, až si vyřeším všechny svoje osobní věci. Měl jsem z našeho jednání dobrý pocit a nakonec se rozhodl pro Kometu.

V loňské sezóně jste hrál za pražskou Spartu, jak jste trávil letošek?
Jak jsem říkal, mám tři děti a více času jsem věnoval rodině. Samozřejmě jsem se udržoval, brusle na hřebík jsem nepověsil. Nechal jsem tomu volný průběh a čekal, co přijde. Stále mám v sobě touhu vyhrávat, chuť hrát hokej a něco dokázat. Rozhodl jsem se, že do toho půjdu. Chci vyhrávat, jsem hodně soutěživý.

Bylo složité se znovu vrátit do Česka?
Rodina je pro mě všechno a na první místě, ale na druhou stranu manželka chápe, že má kariéra se blíží ke konci a už mnoho šancí něco vyhrát a dokázat mít nebudu. Cítím, že chuť a energii pořád mám, a že do toho půjdu naplno.

Zbyněk Michálek při rozhovoru. Foto: Jiří Grulich.

Nepřišel jste do úplného neznáma. Znáte mnoho vašich nových spoluhráčů...
Byl to i jeden z důvodů, proč jsem si vybral Kometu. Hodně kluků znám, začlenění do týmu tak bude díky tomu lehčí. Hráli jsme spolu v reprezentaci, na klubové úrovni nebo jsme proti sobě v minulosti nastupovali. I z toho důvodu jsem cítil, že je správné jít do Brna. S Martinem Eratem jsme spolu hráli v národním týmu, ale také v Arizoně. Máme stejně staré děti, asi jsme spolu strávili nejvíc času. V kabině jsem zkrátka poznal hodně známých tváří.

Znáte i brněnské prostředí?
Hrál jsem tady vloni se Spartou a vzpomínám si na exhibiční utkání Martina Havláta. Jinak snad jen v mládežnických soutěžích, to už je dávno. S Martinem Eratem jsme si volali a říkal mi jen to nejlepší. Všichni ví, že celé Brno žije hokejem a fanouškům na Kometě záleží. Tím přichází tlak, který je s tím spojený. Na to jsem připraven, tlak byl i v NHL, hokejista musí tlak na nejvyšší úrovni přijmout.

Jaká bude vaše role v týmu, a kdy se fanoušci dočkají vašeho nástupu na led?
Době mého nástupu necháváme volný průběh. Uvidíme, jak se budu cítit na ledě po trénincích. Rád bych se aklimatizoval, zvykl si na nové mužstvo. Necháme tomu pár dnů a pak uvidíme, jak bude moje tělo reagovat a jakou budu mít kondici. Postupně se do toho budu dostávat.

Řešíte již nyní byt a poznávání Brna?
Zatím bydlím na hotelu, budu muset trošku poznat město. V Brně jsem prakticky nikdy nebyl, bez navigace se asi ztratím. V týmu mám spoustu kamarádů, tak věřím, že mi poradí.

Obránce Zbyněk Michálek absolvoval v sobotu první trénink s Kometou. Foto: Jiří Grulich.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál