Šlágr proti Spartě se blíží. Fanoušci vyhlíží start Martina Erata s Tomášem Plekancem

B r n o – Po úterní odbočce směrem k prvnímu čtvrtfinále Ligy mistrů se Kometa opět vrací na extraligové koleje. Ve čtvrtek čeká celé Brno netrpělivě na velký zápas proti pražské Spartě, v němž by se v modrobílém dresu měly představit i dvě největší komeťácká esa současnosti – bývalí reprezentanti Martin Erat a Tomáš Plekanec. Duel proti odvěkému rivalovi a v současné době i tabulkovému sousedovi startuje ve čtvrtek od 18:00 před kamerami O2 TV Sport.

Už několikrát bylo zmíněno, v jak náročném programu Kometa nyní hraje. Čtvrteční duel proti Spartě bude již sedmým duelem Brňanů ve třinácti dnech. „Termíny jsou jasně dané a my to musíme respektovat. Hráči jsou profíci a musí si s tím poradit,“ komentoval program Komety majitel a hlavní kouč Libor Zábranský. Modrobílí v neděli prohráli v Liberci 2:5 a v tabulce jim nyní patří 8. místo se ziskem 38 bodů, o skóre za sedmým Zlínem a o bod za šestou pražskou Spartou. Vzhledem k programu dostali v úterý v úvodním čtvrtfinále CHL prostor mladí hráči, naopak klíčové články týmu odpočívaly. „Je jasné, že budeme muset vzhledem k utkání se Spartou síly rozložit,“ řekl po pondělním tréninku Libor Zábranský. A také se tak stalo. Proti Frölundě dostali šanci mladí hráči, kteří rozhodně nezklamali.

Čtvrteční duel proti pražské Spartě je v Brně už několik dní i dokonce týdnů tématem číslo jedna a důvodů je hned několik. Jižní Morava se těší na první domácí souboj sezóny proti odvěkému rivalovi, velmi blízko je pak start hvězdné dvojice Martin Erat – Tomáš Plekanec. První jmenovaný, dvojnásobný mistr s Kometou, by se měl představit v modrobílém dresu poprvé od dubna, Plekanec by se měl v dresu obhájce představit vůbec poprvé v kariéře. „S Tomášem a Martinem jsme předběžně domluveni, že budou hrát. Pokud budou po zdravotní stránce v pořádku, počítám s nimi,“ komentoval situaci okolo obou hvězd kouč Komety.

Sám Zábranský potvrdil, že chce oba bývalé reprezentanty a muže, kteří odehráli velkou část kariéry v NHL, spojit do jedné formace. Koho dostanou vedle sebe? „Udělám to tak, jako vždycky, tedy podle toho, jak to budu cítit na střídačce. Mám plán takový, že pokud oba hráči řeknou, že do toho jdou, jsou zdraví a mají chuť, budou hrát spolu a vedle nich bude jeden z mladých hráčů. První útok v této fázi trhat nebudu. Přál bych si, abychom koncem ledna měli co nejsilnější tým,“ nastínil Zábranský. V tuhle chvíli se jako nejreálnější možnost jeví mladý Karel Plášek.

Souboj Komety se Spartou slibuje další parádní vypjatou bitvu. Foto: Roman Kantor

Sparta v letošní sezóně hraje pod taktovkou německého trenéra Uwe Kruppa, který týmu nastavil novou filozofii a snaží se jej vrátit zpět do vítězných časů. Úvodní část sezóny vyšla Pražanům skvěle, nicméně reprezentační pauza celek z hlavního města zastavila v rozletu. Výsledkem jsou jen dvě výhry z posledních šesti duelů a tabulkový propad na již výše zmíněné šesté místo. Vůbec poslední soutěžní duel sehrála Sparta minulou sobotu v Karlových Varech, odkud si nakonec odvezla tři body za vítězství 3:1.

Celkově ale Pražané počítají množství šrámů a zraněných hráčů, na marodce se finalistovi play-off z roku 2016 objevilo v jednu chvíli hned deset hráčů, z toho čtyři obránci ze základní sestavy. Bodově se nejvíce daří útočníku Petru Vránovi, který má na svém kontě 19 kanadských bodů (6+13) a závěsu za ním jsou jeho spoluhráči Pech, Forman a Kudrna. Velmi produktivní je i kanadský obránce Jeremie Blain s 13 kanadskými body (6+7), v brance se mohou Pražané spolehnout na výkony Matěje Machovského. Brno vyhlíží ve čtvrtek další parádní hokejovou bitvu, diváci se mají rozhodně na co těšit.

Je téměř jasné, že bude vyprodáno. Zbývá posledních pár kusů vstupenek z uvolněných rezervací, které půjdou do prodeje ve čtvrtek od 10:00 - na pokladně DRFG areny.

25. kolo TELH
čtvrtek