Silvester Kusko: Za šanci v Kometě jsem rád, je to impuls pro moje sebevědomí

Silvester Kusko: Za šanci v Kometě jsem rád, je to impuls pro moje sebevědomí
 

B r n o – Třetí duel v pěti dnech. Modrobílí pokračovali v náročné šňůře domácích zápasů soubojem s Olomoucí, s níž se potkali už počtvrté v sezóně. Urputný boj o každý metr led nakonec nasměroval duel do nájezdů, v němž Kometě přisoudil bod nečekaný hrdina - útočník Silvester Kusko, který svůj nájezd proměnil jako zkušený mazák. Mladý útočník, jemuž se letos nadmíru daří v prvoligové Třebíči, se po skončení moravského derby podělil o své dojmy.

 

Čtvrté moravské derby proti Olomouci přineslo opět napínavou bitvu. Jak jste viděl úterní duel ze svého pohledu?
Na začátku jsme soupeře přehrávali a později, když jsme dali gól na 3:1, jsme trochu polevili. Nechali jsme si dát dvě branky, bohužel duel došel až do prodloužení. Naštěstí jsme to ale zvládli a máme dva body, i když si myslím, že bylo v našich silách to urvat za tři body. Dva body ale prostě bereme.

Jak složité pro vás bylo znovu se probourat přes tuhou defenzívu Olomouce?
Olomouc je tím pověstná, ale je na nás, abychom si k tomu v kabině něco řekli a na ledě to překonali. Třikrát jsme to zvládli, ke třem bodům to sice nestačilo, ale jak jsem zmínil, i dvoubodovou výhru bereme.

Vaše chvíle přišla v nájezdech, nakonec jste si připsal vítěznou trefu Komety. Řekl jste si sám, nebo vás vybrali trenéři?
Trenéři mi řekli, ať jdu, takže jsem zakýval hlavou a provedl to tak, jak jsem chtěl. Byl jsem trochu překvapen, ale asi mě v Třebíči sledují a ví, že mám něco natrénovaného. Dali mi důvěru a vyšlo to. Sám jsem si věřil.

Brněnský útočník v duelu proti Olomouci. Foto: Michal Eger

Nájezdy tedy jezdíte často tímto způsobem?
Zakončení mezi betony je moje oblíbené zakončení, v Třebíči už jsem takhle několikrát nájezd proměnil. Nic jsem neměnil a zase to vyšlo.

Mnozí si možná nevzpomínají, ale o vaši první branku v extralize nešlo. Přesto spokojenost za gól v takovém duelu je určitě na místě, souhlasíte?
Je to tak, už jsem jednu dal, je to asi čtyři roky zpátky. I tak je to ale pěkné, extraliga je nejvyšší soutěž v Česku a soutěž je to hodně kvalitní. Samozřejmě se to počítá a mám z toho radost.

Cítíte se s přibývajícím duely v Kometě lépe a věříte si více?
Určitě. Už jsem dostal šanci za Kometu i v Lize mistrů a i to byl impuls pro moje sebevědomí. Soupeři jsou kvalitnější, než proti kterým hrajeme v Chance lize, takže to má na mě určitě pozitivní vliv.

 
 

×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál