S houževnatými Švýcary bere český tým dva body. Do utkání zasáhli Nečas s Krejčíkem

S houževnatými Švýcary bere český tým dva body. Do utkání zasáhli Nečas s Krejčíkem
 

B r n o – Ve sváteční večer čekalo na Česko třetí utkání ve skupině a bylo jasné, že bude potřebovat získat body. Soupeřem bylo tentokrát Švýcarsko, které v zápase většinu času vedlo a naše mužstvo muselo neustále dotahovat. Ve druhé třetině se národní tým zvedl a dokázal se vyhrabat z těžké situace, kdy prohrával o dva góly. Ve třetí části Češi ubránili dlouhé čtyřminutové oslabení, přestože v utkání vyfasovali šestadvacet trestných minut a hned třikrát v početní nevýhodě inkasovali. V prodloužení a nájezdech úřadoval gólman Francouz a rozhodující úder dal v páté sérii Řepík. Česko porazilo Švýcarsko 5:4 po nájezdech a připsalo si dva hodně důležité body. Byli u toho i Martin Nečas s Jakubem Krejčíkem.

 

Česko - Švýcarsko 5:4 po samostatných nájezdech (1:1, 3:3, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 17. D. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (D. Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (D. Kubalík), rozhodující nájezd Řepík - 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, R. Diaz), 23. Moser (Vermin, M. Müller), 28. Niederreiter (Moser, Untersander). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Reneau (USA) - Goljak (Běl.), Lazarev (Rus.). Vyloučení: 13:9. Využití: 1:3. Diváci: 6226.

Česko: Francouz – Gudas, Moravčík, Hronek, Šulák, D. Sklenička, Jordán, Polášek, Jakub Krejčík – Řepík, Plekanec, D. Kubalík – Hyka, Faksa, Červenka – Nestrašil, Martin Nečas, Jaškin – Chytil, Horák, R. Kousal.

Švýcarsko: Genoni – Müller, Diaz, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Andrighetto, Corvi, Niederreiter – Hofmann, Haas, Baltisberger – S. Moser, Vermin, Riat – Scherwey, Schäppi, Rod.

Do utkání zasáhli také dva hráči brněnské Komety - útočník Martin Nečas se dostal po zranění do tempa a byl prakticky u všeho důležitého. Asistoval u vyrovnávacího gólu na 1:1, získal celkem tři plusové body za účast na ledě při vstřelených brankách českého týmu. Poprvé na turnaji zasáhl do hry i bek Jakub Krejčík.

V úterní odpoledne hrálo i Slovensko, které bojovalo o body s Rakouskem. Do utkání zasáhl Marcel Haščák, který v první třetině vyrovnával na 1:1. Slováci se dlouho trápili, ale nakonec tři body získali po vítězství 4:2. Marek Čiliak tentokrát ze zdravotních důvodů nechytal, přednost dostal kolega Patrik Rybár.

Tabulka skupina A

  • 1. Rusko 3 20:0 9
  • 2. Švédsko 3 12:2 9
  • 3. Švýcarsko 3 9:7 6
  • 4. Česko 3 10:9 4
  • 5. Slovensko 3 6:7 4
  • 6. Francie 3 6:13 3
  • 7. Rakousko 3 4:14 1
  • 8. Bělorusko 3 2:17 0
 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál