Ráda bych se udržela ve světové desítce a přidala další trofeje, přeje si Lucie Šafářová

Ráda bych se udržela ve světové desítce a přidala další trofeje, přeje si Lucie Šafářová
 

B r n o – Brněnská rodačka Lucie Šafářová zažila fantastické tažení na letošním grandslamovém turnaji French Open 2015. Málokdy se totiž stane, aby jedna hráčka hrála souběžně finále dvouhry a také čtyřhry. Osmadvacetiletá hráčka se světovou jedničkou Serenou Williamsovou statečně bojovala a dovedla duel do tří setů, nakonec se však musela spokojit s druhým místem. To v deblu byla o krůček úspěšnější. Přesně před týdnem získala s kolegyní Bethanie Mattekovou-Sandsovou v pořadí druhý grandslamový triumf v kariéře.

 

Lucie Šafářová se drala na tenisové výsluní dvanáct let, teď chce jít ještě dál

Lucka Šafářová se prohání tenisovým nebem jako kometa. Její aktuální výkony a forma nestačí udivovat řadu legend a světových tenistů, kteří zaregistrovali vzestup této sympatické hráčky. Ta dlouho čekala a doufala, že si konečně proklestí cestu mezi deset nejlepších tenistek světa. V letošním roce se jí to povedlo a momentálně se levoruká tenistka pohybuje na sedmém místě žebříčku WTA.

Lucie Šafářová
Hrdinka Království Komety přijela ukázat své nejnovější trofeje z French Open.

Ve svém krátkém volnu se vrátila za rodinou a kamarády do rodného Brna, kde chce nabírat sílu a energii na další velkou akci. Koncem června čeká na Lucii slavný Wimbledon, ve kterém se vloni dokázala probojovat až do semifinále a ráda by se pokusila projít ještě o stupínek dál. Svůj volný čas využila i k návštěvě Komety, která ji jakožto Hrdinku Království pozvala do svého svatostánku. Během necelé hodinky, jenž v restauraci Kometa Pub strávila, se stihla rozpovídat o všem možném, řeč samozřejmě přišla i na Kometu. Od ní obdržela krásný dres s jejím jménem a číslem 1.

Lucko, co momentálně prožíváte? Dá se říci, že jste v životní formě a nejšťastnější člověk?
Asi ano, je to obrovské štěstí a takové moje osobní zadostiučinění. Na velký výsledek jsem čekala dvanáct let, takže jsem teď velmi šťastná, že se to konečně povedlo.

Mnoho let jste se pohybovala kolem dvacítky ve světovém žebříčku, teď jste poskočila do nejlepší desítky. Kde nastal ten zlom?
Momentálně cítím velkou formu a řekla bych, že už vloni jsem hrála nejlepší tenis své kariéry. Snažím se ještě vylepšovat, ale vysokou úroveň si stále držím a jsem moc ráda, že výsledky přicházejí.

Pomohla vám změna trenéra, nebo kde můžeme hledat to hlavní kouzlo Lucky Šafářové?
Musím říct, že v tom všem jsou roky tvrdé práce. Potkalo se tak nějak všechno dohromady, dlouhodobě jsem naštěstí zdravá (zaklepe na dřevo), zlepšila jsem se jednak po kondiční stránce a druhak tenisově. Určitě mi hodně pomohl kanadský trenér Rob Steckley. S ním je výborná spolupráce, jsme kamarádi, sám hrál dřív tenis a dobře ví, jak se na kurtu cítím. Je takový trošku blázen, ale je s ním legrace a krom tvrdé práce s ním zažívám i mnoho zábavy. Zkrátka je to moc pozitivní člověk. Sedli jsme si i lidsky, což je moc důležité. A v neposlední řadě je třeba dodat, že mám i potřebné sportovní štěstí.

Už v loňském Wimbledonu jste dosáhla velkého úspěchu, když jste postoupila do semifinále toho nejprestižnějšího turnaje na světě. Říkala jste si, že tohle by mohl být ten průlom a definitivní skok v kariéře?
Určitě ano. Od loňského roku se vše zlepšovalo, už loňská část byla výborná a letos to gradovalo a graduje. Doufám, že v tom budu pokračovat i nadále.

Na Roland Garros ve Francii jste vyhrála ve čtyřhře a také jste prošla až do finále dvouhry. Jak náročné bylo zvládat obě tenisové disciplíny?
Hrozně, za dvacet dnů jsem vůbec neměla pauzu a čas na odpočinek. Každý den jsem hrála a na konci už jsem byla na pokraji sil. Ale jak má člověk v sobě adrenalin a emoce z toho, že chce vyhrát, žene ho to dopředu a na nějakou únavu nemyslí. Mám fakt radost, že se nám s Bethanie Mattekovou-Sandsovou povedlo získat druhý letošní grandslamový titul ve čtyřhře. Teď mám čas si chvíli odpočinout a nabrat sílu do další fáze sezóny.

Určitě se vás hodně lidí ptalo, jak je těžké překonat světovou jedničku Serenu Williamsovou? Dá se vůbec porazit?
No, dá (směje se). Letos má ale asi jen čtyři prohry, což je teda strašně málo. Když je na sto procent připravená, je suverénně nejlepší na světě. Má velmi dobrý silový fond, který nikdo z nás hráček nemá. Ne nadarmo má dvacet grandslamových titulů. Serena se dá porazit, když nemá třeba svůj den nebo se necítí dobře, je to pořád jen člověk, ale je to s ní opravdu velmi těžké.

Lucie Šafářová
Úsměv, skromnost, laskavost, ochota. To je stručná charakteristika Lucie Šafářové, která přišla na rozhovor do komeťácké restaurace Kometa Pub.

Na sociálních sítích jsem ohledně vašich výkonů zaregistroval mnoho pozitivních ohlasů z tenisového světa. Ať už vaše kolegyně nebo protihráčky, koneckonců i tenisté vás chválili. Vnímala jste tyto reakce?
Ano, je to tak a jsem za to hrozně ráda. Hráčky z okruhu, tenisové legendy, čeští fanoušci, ale i ti mezinárodní mi gratulovali. Během turnaje a ještě i teď mi chodí mnoho zpráv. Je to příjemné a ráda bych všem poděkovala za podporu.

Za pár dnů vám začíná příprava na Wimbledon, jaký budete mít do té doby program?
Musím se dát zdravotně dohromady. Mám do příští středy volno a o den později odlétám do anglického Eastbourne, kde začínám travnatou sezónu. Následovat bude zmíněný Wimbledon, na který se každý rok moc těším. Tento povrch mi rozhodně nevadí, už i vzhledem k tomu, že jsem se tam vloni dostala až do semifinále.

Máte krátkou dovolenou, kterou jste využila návratem do svého rodného Brna. Jak jste se těšila na domov, rodinu a přátele?
I když mám volno, tak jsem měla a mám mnoho povinností. Byla jsem se například fotit ve vile Tugendhat, což bylo velice pěkné a ráda jsem se tam podívala. Jinak čas trávím s rodinou, kamarády, těším se grilování a celkovou pohodu.

Přišla jste na území hokejové Komety, a když už jsme u tohoto klubu, sledovala jste letošní sezónu? Ať už na onlajnech nebo streamech.
Já se vždycky do této haly hrozně těším. Pokud mám čas, hrozně ráda se přijedu na utkání Komety podívat. Moc jich samozřejmě nestíhám, ale klubu fandím a výsledky se snažím na internetu sledovat. Všechny nestihnu, ale určitě se podívám, jak hraje a jakým výsledek utkání skončilo. Ještě musím pochválit tuhle restauraci (Kometa Pub, pozn. redakce), cítím se zde příjemně a líbí se mi.

Když se vůbec řekne hala Rondo, respektive současná DRFG Arena a tamní prostředí, co se vám vybaví jako první?
První co mně napadne, že je to samozřejmě stadion, který je úzce spojen s Kometou. Já si na Rondo (DRGF Arenu) vzpomínám moc dobře, protože když jsem byla malá, chodila jsem s rodinou na tento zimák bruslit. Ale také musím zmínit zápasy ve Fed Cupu, které jsem v Brně odehrála. Hrály jsme čtvrtfinále s Amerikou, které jsme bohužel smolně prohrály, ale jinak je to příjemná hala.

V současnosti jste na svém tenisovém vrcholu. Troufám si ale tvrdit, že ještě pomýšlíte na lepší příčky. Nepletu se?
Samozřejmě, máte pravdu. Dokud člověk není ve sportu první, chce se tlačit stále výš a výš. Teď bych se ráda co nejdéle udržela ve světovém desítce. Budu se snažit stále zlepšovat a získal nějaké další trofeje. Motivaci mám velkou, ráda bych zopakovala další podobný úspěch, jako byl ve French Open a třeba jednou zvednout vítězný pohár nad hlavu.

Lucie Šafářová
Lucka Šafářová ve zbrusu novém dresu, který ji věnovala Kometa.

Jak bylo řečeno v úvodu, na svém kontě máte dva grandslamové tituly ze čtyřhry a tři výhry z Fed Cupu. Na co máte zálusk v nejbližší době?
Blíží se Wimbledon, výhledově bude US Open, určitě bych se ráda kvalifikovala na turnaj mistryň v Singapuru i v singlu. Byl by sen zůstat na konci roku ve světové desítce a ráda bych jistě přidala ještě nějakou krásnou trofej.

Koncem roku přivítá česká tenisová reprezentace silné Rusko, pravděpodobně s hvězdnou Šarapovovou. To bude jistě finále Fed Cupu, jak se patří, co myslíte?
To bude jedno z nejtěžších finálových utkání, které jsme kdy hrály. Potkávají se dva nejsilnější týmy a záleží v jaké sestavě a formě přijedou. Bude to krásné finále, ale jak říkám, velmi těžké.

Petra Kvitová na druhém, Lucie Šafářová na sedmém a Karolína Plíškova na dvanáctém místě WTA, tato umístění se asi dobře poslouchají, že?
Určitě to musí vnímat i ruské hráčky, že jsme momentálně takhle vysoko. Navíc jsme v 02 Areně nikdy neprohrály, rády bychom zachovaly neporazitelnost.

Český tenis je v současnosti na výsluní. Čím si myslíte že to je?
Čím to je asi nedokážu říct. Obecně je momentálně český tenis na výborné vlně a doufám, že to takhle bude pokračovat dál. Když se člověk podívá do historie, vždy v České republice bylo mnoho skvělých tenistů. Věřím, že i další generace přijdou a budou dělat naší zemi slávu.

Klub si velice váží vašich úspěchů, už v roce 2012 vás zařadil do svého projektu „Hrdina Království Komety“ a i nadále monitoruje vaše úspěšně tenisové tažení. Kometa se po obrovském úspěchu, kterého jste na French Open dosáhla, rozhodla předat vám dres s číslem 1 a vašim jménem. Udělal vám krásný hokejový artefakt radost?
Moc děkuju za podporu ze strany fanoušků Komety, mám z toho úplně husí kůži. Také děkuju za krásný dres, moc si toho vážím. Fanouškům mohu slíbit, že budu bojovat, snažit se zlepšovat své výkony, aby těch úspěchů bylo víc a víc. Kometě do další sezóny přeju to samé, aby se jí dařilo a měla co nejlepší výsledky.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál