První benefiční Kometa Fest pobavil návštěvníky všech věkových kategorií

První benefiční Kometa Fest pobavil návštěvníky všech věkových kategorií
 

B r n o – Na zamilovanou sobotu 14. února 2015 Kometa fanouškům muziky připravila skvělý dárek: premiérový benefiční Kometa Fest. Tedy hudební festival, na kterém se prostřídalo osm interpretů/kapel a mnoho dalšího. Už v pravé poledne do areálu zavítaly hlavně rodiny s dětmi. Stejně jako se postupem dne měnily kapely, měnilo se také věkové rozložení návštěvníků haly Rondo. Vše vrcholilo parádním vystoupení Richarda Müllera s kapelou. Hudební milovníci nepřišli jen pro skvělý zážitek, ale i proto, aby podpořili Nadační fond Kometa v jeho snaze pomáhat dětem či dospělým, kteří v životě neměli tolik štěstí. A za to jim patří velké díky, stejně jako partnerům a všem pomocníkům, kteří se na organizaci a běhu Kometa Festu podíleli.

 

Vše začalo krátce po pátečním extraligovém utkání Komety s Pardubicemi, kdy se začala ledová plocha měnit na klasickou podlahu a všechny prostory přizpůsobovat tak, aby se mohly nedočkavým návštěvníkům v sobotu v pravé poledne otevřít brány.

Jako první dorazily převážně rodiny s dětmi, pro které byla připravena například dětská diskotéka, vystoupení sportovního oddílu a zábava v podobě malování na tvář, tetování, skákacího hradu nebo střelby na brány. Zatímco děti skotačily, maminky se mohly nechat zkrášlovat v kosmetickém či kadeřnickém úseku, tatínkové se naopak mohli posilňovat oblíbeným zlatavým mokem – pivem Starobrnem. Do Rondo zavítaly tradičně také děti z projektu Jsme jedna rodina. Tedy děti z dětských domovů, ústavů a dalších institucí. Nejen ony si mohly vyzkoušet program Newron, které pro děti s poruchami autistického spektra vyvíjí Masarykova Univerzita.

Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř - více fotek ZDE

Vrcholem úvodu programu byl koncert Jaroslava Uhlíře a kapely, při kterém si nejen děti, ale i dospělí, připomínali proslavené melodie, které zněly v nejlepších českých pohádkách i filmech.

Na jeho vystoupení navázala autogramiáda celého prvního týmu Komety, kterou si nenechali ujít ani trenéři aktuálně třetího týmu Tipsport extraligy. Mezitím, co se komeťáci ochotně zvěčňovali svým fandům na kartičky a další předměty, převzal mikrofon na pódiu Xindl X, takže se hráči snažili podepisovat do rytmu jeho písniček.

Přítomné návštěvníky přivítal také patron Nadačního fondu Kometa Tomáš Matonoha, jenž všem poděkoval za zakoupení vstupenek, protože z každé z nich putuje část právě na účet Nadačního fondu Kometa. „Čím víc takových akcí bude, tím pro náš nadační fond lépe. Je to dobrá věc a pro tento projekt stěžejní. Kometa Fest se musel divákům líbit, program byl pestrý a bohatý," říká Tomáš Matonoha.

Jaroslav Uhlíř
Atmosféra Kometa Festu - více fotek ZDE

Po předešlém popovém vystoupení přišla řada na poněkud tvrdší hudební styl, o který se postaraly koncerty kapel Dark Gamballe a Škwor. Rockové pecky se musely líbit i účinkujícím z vystoupení známého jako „Na stojáka“.

Baviči na pódiu návštěvníky skvěle navnadili na jeden z vrcholů zimního festivalu v hale Rondo. Před jedenadvacátou hodinou totiž poprvé zazpíval do mikrofonu Richard Müller, jenž se s kapelou představil v České republice po delší pauze. Jeho dojemné písně s ním fanoušci zpívali, jako by byli součástí kapely.

Po jeho vystoupení zůstali návštěvníci plní energie i na temperamentní vystoupení Vypsané Fixy a nevyčerpatelné partičky Děda Mládek Illegal Band. Právě ta udělala za úvodním podařeným ročníkem Kometa Festu. Věříme, že se vám líbil!

Poděkování partnerům

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál