Prohra o gól dá klukům víc než výhra o deset, myslí si trenér 7. třídy Jan Mikel

Prohra o gól dá klukům víc než výhra o deset, myslí si trenér 7. třídy Jan Mikel
 

B r n o – Hodnocení mládežnických kategorií brněnské Komety pokračuje ohlédnutím se za sezónou brněnských sedmáků. Svěřenci trenérů Jana Mikela a Aleše Křetínského postoupili ze základní části Ligy starších žáků do finálové části, kde nakonec skončili na celkovém pátém místě. „Chtěli jsme skončit do třetího místa,“ přiznává trenér sedmé třídy Jan Mikel.

 

Základní část ve skupině R zakončili brněnští mladíci na druhém místě, lépe na tom bylo už jen Znojmo. V jejím průběhu dokázali sedmáci totálně zničit obranné valy kdejakého týmu, na druhou stranu však byli svědky i několika nakonec těsně prohraných bitev. S následující finálovou části však již brněnští trenéři nemohou být tolik spokojeni, jejich svěřenci některé zápasy nezvládli dle jejich představ a nakonec skončili na pátém místě.

Uplynou sezónu hodnotí trenér Jan Mikel.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu z celkového hlediska?
Spíše pozitivně. Měli jsme sice několik mezer ve výsledcích, ale vzhledem k tomu, že jsme hráli soutěž proti starším klukům, převažují v mém hodnocení pozitivní hlasy.

V sezóně jste několikrát zvítězili dvojciferným skórem, například proti Boskovicím jste hráli 22:1, Břeclav jste přemohli 15:0. Co takové zápasy mohou klukům dát?
Právě že nic moc. Třeba Boskovice měly stejně staré kluky jako my, výsledek 22:1 je prakticky o ničem. Podobný zápas našim klukům nic nepřidá. A to nebyl jen případ Boskovic.

Ano, například i Břeclav jste dokázali vysoce přehrát, v dalším zápase jste ale těsně prohráli. Jak se něco podobného může vůbec stát?
To je právě ono. Kluci si mysleli, že to zase bude jednoduché, a že je opět vysoce porazí. Břeclav si však stáhla nějaké kluky z mladšího dorostu včetně gólmana a už to byl úplně jiný zápas.

Takové utkání ale již může hráčům něco přinést, nemyslíte?
Je tomu tak. Dá jim to rozhodně víc, když takhle prohrají o jeden gól, než když zvítězí o deset branek. Kluci si alespoň uvědomili, že každý zápas je jiný, a že musí pořád makat naplno na sto procent od začátku, a že je jedno, kdo proti nim stojí.

Před sezónou jste si určitě stanovili několik cílů. Jak jste na tom byli s jejich plněním?
V základní části jsme si cíl splnili, chtěli jsme dostat do finále. To se nám podařilo, ve skupině bylo lepší už jen Znojmo, které však hrálo se staršími kluky. V první části sezóny jsme sehráli několik dobrých zápasů, porazili jsme například Vídeň, což byl pro kluky obrovský úspěch. Na druhou stranu jsme nedokázali splnit cíle ve finálové části. Chtěli jsme skončit do třetího místa, některé zápasy se nám ale nevyvedly, někdy jsme trochu zaostávali a nakonec skončili pátí.

Jak to vypadá s kluky pro nadcházející sezónu? Posouvají se do osmé třídy?
Jelikož kluků v sedmé třídě nebylo mnoho, posunou se všichni do osmé třídy. Tam se připojí k dalším šesti, kteří již loni hráli stabilně za osmou třídu a vytvoří nový tým.

Tím pádem bude budoucí osmá třída zase o něco silnější.
Mělo by to tak být. Zatímco tuhle sezónu jsme odehráli na dvě pětky, v té nadcházející budeme mít tři silné pětky a kluci budou mít na konci zápasu více sil na případný obrat utkání. Hlavně ale budeme hrát proti stejně starým klukům a vůbec kvalitnějším týmům. Když to řeknu hloupě, ale s respektem ke všem soupeřům, nebudeme už jezdit do Boskovic, ale spíše do hokejových měst jako je Jihlava či Olomouc.

Od osmé třídy už se nejlepší týmy účastní celorepublikového mistrovství. Bude to pro kluky motivace?
Určitě. Bude to jejich první šance v kariéře zahrát si na oficiálním mistrovství, tím pádem i obrovská motivace.

A bude jejich postup mezi nejlepší republikové celky reálný? Nebo je to těžké tvrdit, když jste proti některým týmům ani nehráli?
Těžko říct. Proti stejně starým týmům jsme hráli na turnaji v Opavě, kdy jsme bez čtyř zkušenějších kluků hráli vyrovnané zápasy s týmy jako Sparta či Vítkovice. Tím pádem si myslím, že vidina dostat se do finálového turnaje tam stoprocentně bude.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál