Michal Gulaši, Marcel Haščák, Jan Štencel a Vlastimil Dostálek posilami Komety! Kdo odchází?

Michal Gulaši, Marcel Haščák, Jan Štencel a Vlastimil Dostálek posilami Komety! Kdo odchází?
 

B r n o – Jakmile k tomu byla příležitost, zveřejňuje Kometa posily pro extraligový ročník 2016/2017. K dříve oznámenému příchodu Ondřeje Němce se přidávají obránci Michal Gulaši s Janem Štencelem a útočníci Marcel Haščák s Vlastimilem Dostálkem, jenž už v Kometě vloni působil formou střídavých startů. Noví hráči v klubu uzavřeli víceleté smlouvy. Tým kouče Libora Zábranského naopak opouští Jan Hanzlík, Petr Kuboš, Lukáš Kozák, Tomáš Kaberle, Rastislav Špirko a na hostování odchází Jakub Koreis. Rozhovory s posilami připravujeme.

 

Posily Komety před sezónou 2016/2017


Ondřej Němec


Michal Gulaši


Jan Štencel

obránce, 32 let, 182 cm, hůl pravá obránce, 29 let, 181 cm, hůl levá obránce, 21 let, 175 cm, hůl levá
Není třeba pochybovat, jaký přínos by měl Ondřej Němec do Komety přinést. Světový i extraligový šampión bude platit za jednoho z lídrů týmu a zároveň bude předávat své zkušenosti mladším hráčům. Na modré čáře bude stát při většině herních situací. Pro českou Tipsport extraligu velice dobře známé jméno. Po zavedení indexu bojovnosti v této statistice ovládl extraligovou tabulku, a také v minulé sezóně byl v Karlových Varech nejlepším „bojovníkem“ základní části. Je držitelem extraligového bronzu. Vítěz extraligy staršího dorostu i juniorů přichází do Brna z Vítkovic. Přes svůj mladý věk má dobrý přehled ve hře. Českou republiku dvakrát reprezentoval na MS do osmnácti let a jednou na MS juniorů. Vždy patřil mezi nejvýraznější hráče výběru.

Marcel Haščák


Vlastimil Dostálek

útočník, 29 let, 183 cm, hůl pravá útočník, 21 let, 190 cm, hůl levá
Ještě ne třicetiletý slovenský útočník se může chlubit stříbrem z mistrovství světa, nebo slovenským extraligovým titulem. V minulé sezóně hrál v Karlových Varech a i díky jeho šesti brankám z baráže se klub z lázeňského města zachránil. Ještě před třemi lety hrál v Přerově třetí nejvyšší soutěž. Jenže i díky jeho nesmírné produktivitě se zubři probojovali do WSM ligy. V ní dal vloni 27 branek a byl povolán na střídavé starty do Brna. Zde vstřelil dravý útočník 2 góly v 10 zápasech a herním zaujetím si vysloužil přestup.

Libor Zábranský k posilám

„Je zcela zřejmé, jakou roli by typologicky měli hrát Ondra Němec, Michal Gulaši, Honza Štencel, Marcel Haščák i Vlasta Dostálek. Samozřejmě u mladých hráčů, kteří se zapojili do přípravy, záleží na jejich výkonnosti a přístupu. Pokud vše splní, určitě dostanou šanci a budeme jen rádi, že budou v Kometě po x letech hrát naši odchovanci. Hráči jako Leoš Čermák, Jožka Kováčik i Ondra Němec jim určitě pomohou svými zkušenostmi, radami i přístupem. Samozřejmě od hráčů očekáváme totální oddanost klubu, agresivitu. Od útočníků střílení gólů (úsměv), padání do střel, v podstatě to stejné od obránců a hlavně, aby všichni vystupovali jako tým, reprezentovali naše město a velkoklub, jakým Kometa historicky je. Stále pracujeme na tom, aktivně jednáme, že bychom chtěli přivést špičkového útočníka. Co se týče týmu, až s posledním dnem v lednu můžeme říct, že je soupiska uzavřena. V průběhu sezóny budeme muset jako vždy reagovat na zranění hráčů, případně pokles výkonnosti. I díky našim mladíkům máme velmi široký tým. Jsou to kluci, kteří v republice dlouhodobě prokazovali nadprůměr, což nakonec potvrdili ziskem titulu v kategorii staršího dorostu. Věřím tomu, že nás někteří z nich hodně mile překvapí.“

Širší tým HC Kometa Brno

Brankáři: Marek Čiliak, Lukáš Klimeš, Pavel Jekel, Karel Vejmelka, Zdeněk Slavíček, Lukáš Dostál.

Obránci: Jozef Kováčik, Tomáš Malec, Ondřej Němec, Michal Gulaši, Peter Trška, Tomáš Dujsík, Lukáš Vágner, Jan Štencel, Patrik Koch, Rostislav Šnajnar, Michal Furch, Dalimil Mikyska, Filip Král, Libor Zábranský ml.

Útočníci: Leoš Čermák, Jan Hruška, Vojtěch Němec, Marcel Haščák, Martin Dočekal, David Ostřížek, Tomáš Vondráček, Hynek Zohorna, Jan Káňa, Vlastimil Dostálek, Adam Raška, Petr Mrázek, Filip Dvořák, Radim Zohorna, Tadeáš Král, Roman Dymáček, Tomáš Havránek, Martin Nečas.

Odchody z Komety

  • Petr Kuboš (obránce)
  • Lukáš Kozák (obránce)
  • Jan Hanzlík (obránce) – BK Mladá Boleslav
  • Tomáš Kaberle (obránce)
  • Petr Štindl (obránce)
  • Jakub Koreis (útočník) – hostování HC Škoda Plzeň
  • Rastislav Špirko (útočník)

Hlavní trenér Komety Libor Zábranský k odchodům hráčů:

„Kuba Koreis mě požádal o to, zda by se mohl vrátit domů do Plzně. Hodně mě mrzí odchod Honzy Hanzlíka, na druhou stranu je to jako s Kubou Koreisem, má možnost vrátit se domů. I v Brně zažil nádherné sezóny. Zato patří nejen jemu, ale všem hráčům, kteří odchází, velký dík. Samozřejmě i členům realizačního týmu, kteří zde dále nebudou. Děkujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších působištích.“

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál